دوره جامع طراحی عملکردی - دکتر حسن مقدم
iransaze.com :: مشاهده موضوع - نحوه جستجوي صحيح در سايت
پرسشهای متداول
پرسشهای متداول
جستجو
جستجو
لیست اعضا
لیست اعضا
گروههای کاربران
گروههای کاربران
مدیران سایت
مدیران سایت
درجات
درجات
مشخصات فردی
مشخصات فردی
ورود
ورود
پیامهای خصوصی
پیامهای خصوصی
فهرست iransaze.com » مسایل مرتبط با سایت ایرانسازه

ارسال موضوع جدید   پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک   Printer-friendly version
نحوه جستجوي صحيح در سايت رفتن به صفحه 1, 2  بعدی
مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
نویسنده پیام
admin
مدیر کل سایت
مدیر کل سایت

عضو شده در: 7 مهر 1385

تشکر شده 18618 بار در 8697 پست

[وضعيت كاربر:آفلاین]

پست تاریخ: سه‌شنبه 11 دی 1386 - 13:23    عنوان:  نحوه جستجوي صحيح در سايت پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

بسيار پيش آمده است که برخي از دوستان، علي الخصوص دوستاني که تازه با سايت آشنا شده اند، در يافتن مطالب مورد نظرشان دچار مشکل ميشوند و از طريق دادن پيام خصوصي، پيام سريع يا ايجاد تاپيک در انجمنها اقدام به درخواست کمک مينمايند. به همين جهت لازم ديدم در اين تاپيک يک راهنمايي کلي براي دوستان جهت يافتن مطالب مورد نظرشان بنويسم.
قبل از هر چيز لازم است با بخشهاي کلي سايت آشنا شويد:
سايت به 3 بخش کلي تقسيم ميشود. انجمنها، بخش دريافت فايل و بخش مقالات.
خود هر يک از اين بخشها به طور موضوعي به بخشهاي مختلف تقسيم شده اند که ميتواند با توجه به موضوع مورد جستجوي شما پهنه اي که بايد دنبال مطلب بگرديد را کاهش دهد. در مورد بخش دريافت فايل و بخش مقالات از طريق منوهاي کشويي موجود در سمت راست صفحات سايت شما ميتوانيد به راحتي و سرعت به صفحه مورد نظرتان مراجعه و مطلب خود را جستجو نماييد
در مورد بخش انجمنها نيز با مراجعه به صفحه اول انجمنها که لينک آن در بالاي صفحات قرار داده شده است به بخشهاي مختلف انجمنها دسترسي پيدا کنيد.
غير از آن آخرين مطالب آنجمنها، آخرين مقالات، آخرين فايلهاي بخش دريافت فايل در صفحه اصلي از طريق باکسهاي قرار داده شده و يا از طريق خبر قابل دسترس است.
هر بخش از بخشهاي بالا يا کل سايت نيز با استفاده از انتخاب کلمات کليدي نيز قابل جستجو ميباشد. ابزارهاي جستجوي سايت شامل موارد زير است.
- ابزار جستجوي گوگل که در صفحه اول زير آخرين ارسالهاي انجمن قرار داده شده است. به طور مثال شما ميخواهيد يک نقشه سوله دانلود نماييد. بدينمنظور ميتوانيد عبارت "نقشه سوله" را در اين قسمت تايپ و در سايت جستجو نماييد. نتايج اين جستجو در لينک زير به چند صورت و با تغييرات کوچک در کلمات کليدي جستجو شده نمايش داده شده است:
نقشه سوله

"نقشه سوله"

سوله

ابزار ديگر استفاده از امکان جستجوي پيشرفته است که در منوي سمت راست صفحات سايت لينک آن قرار داده شده است. در اينجا نيز جستجو به انواع مختلف امکانپذير است که در اينجا يک نمونه از آن در لينک زير قرار داده شده است:
نقشه سوله

در صفحات دريافت فايل نيز ابزار جستجو در اين بخش در بالاي صفحه قرار داده شده است.
در انجمنهاي گفتگو نيز به همين شکل امکان جستجو وجود دارد.
جستجو در انجمنها در این آدرس امکانپذير است.

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email مشاهده وب سایت این کاربر شناسه عضویت در Yahoo Messenger
تشکر توسط: morteza2001, Marde_Mosalman, leomessi, nima178, mohsenmas, siros124
:
admin
مدیر کل سایت
مدیر کل سایت

پست تاریخ: چهار‌شنبه 14 مهر 1389 - 20:12    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

تاپیک ادغام شد:
avat_nima_20 نوشته است:
سلام
چرا امکان دقیق چستجو در سایت وجود ندارد
معمولا نتایج ارائه شده با مقصود بسیار فاصله دارد

در مورد این سوال هم خود من حداقل در بخش جستجو در انجمنهای سایت هر چه تا به حال گشته ام به نتیجه رسیده ام.
شاید در حالاتی که بیش از یک کلید واژه انتخاب کرده اید گزینه جستجوی بر اساس تمام کلمات جمله را تیک نزده اید. در این حالت تمام تاپیکهای که حداقلی یکی از کلمات جستجو را داشته باشند به عنوان جواب گزارش میشوند

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email مشاهده وب سایت این کاربر شناسه عضویت در Yahoo Messenger
تشکر توسط: nima178
FIROOZ4
کاربر بسیار فعال
کاربر بسیار فعال

عضو شده در: 7 بهمن 1390

تشکر شده 446 بار در 281 پست

iran.gif

پست تاریخ: پنج‌شنبه 15 تیر 1391 - 20:32    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

admin, سلام بنده دنبال دانلو نشریه 123 و 124 بودم و سرچ کردم و تاپیکهایی آورده شد که مثلا 89 صفحه دارد!!!!!
مثل این:
http://www.iransaze.com/ftopic-1669-days0-orderasc-0.html
آیا راهی هست که در صفخات هم جستجو انجام شود و محل مورد نظر را بدهد؟ یا اینکه باید کل 89 صفحه تورق شود؟ Exclamation
ممنون

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی
admin
مدیر کل سایت
مدیر کل سایت

پست تاریخ: جمعه 16 تیر 1391 - 09:30    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

FIROOZ4 نوشته است:
admin, سلام بنده دنبال دانلو نشریه 123 و 124 بودم و سرچ کردم و تاپیکهایی آورده شد که مثلا 89 صفحه دارد!!!!!
مثل این:
http://www.iransaze.com/ftopic-1669-days0-orderasc-0.html
آیا راهی هست که در صفخات هم جستجو انجام شود و محل مورد نظر را بدهد؟ یا اینکه باید کل 89 صفحه تورق شود؟ Exclamation
ممنون

در قسمت «نمایش نتایج بصورت:» گزینه پست را انتخاب کنید

بازگشت به بالای صفحه

تشکر توسط: nima178, mahsa64
sasansas
کاربر ویژه
کاربر ویژه

عضو شده در: 25 آذر 1387

تشکر شده 983 بار در 619 پست

پست تاریخ: جمعه 16 فروردین 1392 - 17:52    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

ببخشید چطور میشه تمام پست های یک نفر را و یا خودمون رو ببینیم.....تو فروم های دیگه این مورد هست
اصول نامه نگاری درساخت وساز شهری: www.iransaze.com/ftopicp-183895.html#183895  
nature is different everywhere, and she does not follow the text books. Stini

بازگشت به بالای صفحه

mohsenmas
کاربر برتر سال 92 و همکار علمی سایت
کاربر برتر سال 92 و همکار علمی سایت

عضو شده در: 18 خرداد 1386

تشکر شده 2588 بار در 1898 پست

پست تاریخ: جمعه 16 فروردین 1392 - 18:58    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

sasansas نوشته است:
ببخشید چطور میشه تمام پست های یک نفر را و یا خودمون رو ببینیم.....تو فروم های دیگه این مورد هست

صفحه اصلی تو قسمت منوی اصلی قسمت صفحات ویژه کاربران برای خودتون
با جستجو نام کاربری و همچنین تو صفحه مشخصات کاربری برای دیگران میشه دید.
این راه هایی که بلدم.مدیر سایت بهتر میتونه بگه.

http://iransaze.com/ftopict-41227.html

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email شناسه عضویت در Yahoo Messenger
تشکر توسط: nima178, alinaderi1986
amirm84
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

عضو شده در: 3 اردیبهشت 1391

تشکر شده 73 بار در 48 پست

پست تاریخ: جمعه 16 فروردین 1392 - 23:20    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

sasansas نوشته است:

شما میتونید در زیر پست ارسال شده فردی که میخواهید پستهای داده شده را نگاه کنید در قسمت PROFILE کلیک کرده و در صفحه اورده شده در قسمت نمایش تمام موضوعات پست شده توسط .... کلیک کرده و تمامی پستهای فرد مذکور را مشاهده کنید .

موفق باشید

بازگشت به بالای صفحه

Hasti66
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

عضو شده در: 13 دی 1391

تشکر شده 75 بار در 52 پست

blank.gif

پست تاریخ: چهار‌شنبه 28 فروردین 1392 - 11:01    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

با سلام و خسته نباشید

چطور میشه مقاله ای را که عنوان دقیق آن را داریم در سایت به راحتی پیدا کنیم؟
من یک مقاله را جستجو کردم ولی نتیجه ی دقیقی در بر نداشت و مجبور شدم 70-80 صفحه را یکی یکی نگاه کنم تا مقاله را پیدا کنم

بازگشت به بالای صفحه

admin
مدیر کل سایت
مدیر کل سایت

پست تاریخ: چهار‌شنبه 28 فروردین 1392 - 23:35    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

Hasti66 نوشته است:
با سلام و خسته نباشید

چطور میشه مقاله ای را که عنوان دقیق آن را داریم در سایت به راحتی پیدا کنیم؟
من یک مقاله را جستجو کردم ولی نتیجه ی دقیقی در بر نداشت و مجبور شدم 70-80 صفحه را یکی یکی نگاه کنم تا مقاله را پیدا کنم

اگر عنوان دقیق آن طولانی است لازم نیست که کل عنوان مقاله را در جستجو بیاورید. سعی کنید حداکثر از سه یا چهار کلمه کلیدی آن برای جستجو استفاده کنید. در قسمت جستوی انجمن هم قسمت جستجوی بر اساس تمام کلمات جمله را تیک بزنید. به این روش اگر واقعاً مقاله در سایت وجود دارد در بین چند گزینه پیدا میشود. در حالاتی که کلمات زیادی را به صورت همزمان جستجو میکنید ممکن است جستجو به درستی انجام نشود و جستجو به نتیجه نرسد. ( دلیل دقیق آن را نمیدانم)
توجه کنید که برخی کلمات فارسی به شکلهای مختلفی قابل تایپ هستند. مثلاً با دو نوع حرف «ی» داریم:
«ی» و «ي»
حالا با توجه به اینکه کلمه مورد نظر شما با کدام دو نوع حرف ی بالا تایپ شده است ممکن است مطلب مورد نظر شما پیدا شود یا نشود. ممکن است شما درست جستجو کرده باشید ولی کلمه کلیدی مورد نظر شما با حرف ی به شکل دوم تاپی شده باشد و به همین چهت پیدا نشود.

بازگشت به بالای صفحه

تشکر توسط: Hasti66, nima178, hossein80
parvin54
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

عضو شده در: 5 دی 1390

تشکر شده 14 بار در 14 پست

blank.gif

پست تاریخ: سه‌شنبه 3 اردیبهشت 1392 - 14:45    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

admin,
ببخشید اما من نمیدونم چطور باید در ادامه کامنتهای دوستان پیرامون یک موضوع کانت بذاریم بدون اینکه بخوام پاسخ کسی رو داده باشم؟
لطفا راهنمایی کنید

بازگشت به بالای صفحه

نمایش پستها:   
ارسال موضوع جدید   پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک   Printer-friendly version تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
رفتن به صفحه 1, 2  بعدی
صفحه 1 از 2

پرش به:  
شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید
شما نمیتوانید به نوشته های خود فایلی پیوست نمایید
شما نمیتوانید فایلهای پیوست این انجمن را دریافت نمایید