دوره جامع طراحی عملکردی - دکتر حسن مقدم
iransaze.com :: مشاهده موضوع - مقایسه بازار کار گرایش های سازه، زلزله، مدیریت ساخت ساخت
پرسشهای متداول
پرسشهای متداول
جستجو
جستجو
لیست اعضا
لیست اعضا
گروههای کاربران
گروههای کاربران
مدیران سایت
مدیران سایت
درجات
درجات
مشخصات فردی
مشخصات فردی
ورود
ورود
پیامهای خصوصی
پیامهای خصوصی
فهرست iransaze.com » بازار کار براي شاخه هاي مختلف رشته مهندسي عمران

ارسال موضوع جدید   پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک   Printer-friendly version
مقایسه بازار کار گرایش های سازه، زلزله، مدیریت ساخت ساخت
مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
نویسنده پیام
navid_bk
عضو جدید
عضو جدید

عضو شده در: 10 دی 1387

تشکر شده 0 بار در 0 پست

[وضعيت كاربر:آفلاین]

پست تاریخ: سه‌شنبه 28 خرداد 1392 - 10:19    عنوان:  مقایسه بازار کار گرایش های سازه، زلزله، مدیریت ساخت ساخت پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

سلام به همه دوستان

خواستم سوال کنم که بین گرایش های سازه، زلزله، مدیریت ساخت ساز( Construction Management )
کدوم گرایش در ایران بازار کار بهتری داره؟ بعد از اون در خارج کشور چطور؟(بدون در نظر گرفتن اینکه علاقه فرد کدوم یکی هستش)
منظورم از بازار کار بهتر پیدا کردن راحت تر کار و درآمد بیشتر هستش.
البته میدونم ممکنه مقایسه زیاد درستی نباشه که سازه و زلزله که بدرد طراحی میخورند با گرایشی مثل مدیریت ساخت ساز که اجرایی هستش، مقایسه بشه.
در آخر به نظر شما کدوم یکی از این گرایش های آینده ی بهتر و روشنتری داره؟

ممنون از توجه شما

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email
:
media110
کاربر فعال
کاربر فعال

عضو شده در: 15 آذر 1389

تشکر شده 179 بار در 83 پست

پست تاریخ: سه‌شنبه 28 خرداد 1392 - 11:16    عنوان:  پاسخ پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

با سلام.بستگی داره بخواید با مشاور کار کنید یا پیمانکار.من خودم مدیریت ساخت خوندم.از رو علاقه رفتم به این رشته.یه مدت که بیکار بودم فکر کردم رشته بدیه.بعد که جذب بازار کار شدم و کم کم رشد کردم رفتم تو کارای سد سازی و تو پیمانکار مشغول بکار شدم دیدم که برای کار با پیمانکار بهترین گرایش همین مدیریت ساخت هستش.سازه و زلزله بیشتر برای طراحی هستش.مدیریت ساخت اجرایی هستش.من الان که شدم سرپرست دفتر فنی سد حقوقم 2 برابر دوستام هست که سازه خوندن.

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی
تشکر توسط: navid_bk, HAMMAN
alen18
کاربر ویژه
کاربر ویژه

عضو شده در: 31 مرداد 1386

تشکر شده 582 بار در 405 پست

blank.gif

پست تاریخ: سه‌شنبه 28 خرداد 1392 - 11:45    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

به نظر من در ایران اینقدر تخصصی به قضیه نگاه نمیشود. معمولا در حد لسانس تخصص کافیست و مدرک ارشد بیشتر امسش مهمتره تا کاراییش.
ولی به نظر بنده سازه جامعیت بیشتری داره و شاید در کارهای بیشتری بتونین طرف را قانع کنید که من به درد این کار میخورم.

بازگشت به بالای صفحه

تشکر توسط: navid_bk
maryam-2
عضو کمی فعال
عضو کمی فعال

عضو شده در: پارامترهای تابع تاریخ شمسی نادرست می باشد.

تشکر شده 101 بار در 37 پست

پست تاریخ: سه‌شنبه 28 خرداد 1392 - 19:38    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

با سلام

این مطلب آخرین بار توسط maryam-2 در دوشنبه 10 فروردین 1394 - 07:48 ، و در مجموع 1 بار ویرایش شده است.

بازگشت به بالای صفحه

navid_bk
عضو جدید
عضو جدید

عضو شده در: 10 دی 1387

تشکر شده 0 بار در 0 پست

پست تاریخ: سه‌شنبه 28 خرداد 1392 - 22:36    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

ممنون از جواب شما ... خودم بین سازه و زلزله، سازه رو بیشتر ترجیح میدم.
ولی چیزی منو دو دل کرده بین سازه و مدیریت بازار کار فعلی هستش. خب اگه بخوایم واقع بینانه مقایسه کنیم مدیریت رشته خیلی تازه و جوانی هستش تو ایران و طبعا فارغ التحصیل های کمتر داره در مقایسه با سازه و به نظر خودم باعث میشه که راحت تر جذب بازار کار شد و یا حتی اگه دکتری بگیری چون میزان هیات علمی این رشته کمه بتونی هیات علمی هم بشی. اما از طرف دیگه سازه با همه ابهت ش داره بهم چشمک میزنه اینه واقعا گیج شدم
در کل هم طراحی رو دوست دارم و هم اجرا، ولی واقعا از همه این موارد مهمتر آینده شغلی و درآمد هستش ( دیگه یاد گرفتم به علاقه و این موارد اصلا توجه نکنم )
از هرکی هم سوال میکنم هرکسی یه چیزی بهم میگه که نمیدونم به کدوم یکی بیشتر توجه کنم.
راستی یه سوالی الان برام پیش اومد اینه که اگه کسی مدیریت بخونه، و بخواد تو نظام مهندسی شرکت کنه فقط میتونه تو نظارت و اجرا شرکت کنه؟ یا میتونه با توجه به مدرک کارشناسی بعدا تو آزمون طراحی هم شرکت کنه؟

بازگشت به بالای صفحه

masoud85
عضو کمی فعال
عضو کمی فعال

عضو شده در: 13 شهریور 1388

تشکر شده 55 بار در 32 پست

blank.gif

پست تاریخ: چهار‌شنبه 29 خرداد 1392 - 00:13    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

من مدیریت ساخت خوندم اما الان دو ساله یه شرکت مشاور سازه کار می کنم! مدیریت ساخت رو دوست داشتم ولی بعدش بازار کارش برام جالب نبود. استرس مدیر کارگاه و مسئولیتش کیفیت کار و زندگی یه مهندس رو کم می کنه! تاره اول باید چند سال ناظر می بودم (هرچند ممکنه در آمدش خوب باشه ولی واسه من همه چیز درآمد نبود). الانم اگه بر گردم واسه انتخاب مدیریت ساخت رو انتخاب نمی کنم.

بازگشت به بالای صفحه

amin_nazeri
کاربر فعال
کاربر فعال

عضو شده در: 14 اردیبهشت 1388

تشکر شده 273 بار در 177 پست

پست تاریخ: چهار‌شنبه 29 خرداد 1392 - 11:22    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

با اجازه دوستمون از خاک و پی هم سوال بپرسم

دوستان نظرتون درباره رشته خاک و پی چی هست بازار کارش خوبه یا نه؟
و برای تاسیس آزمایشگاه خاک چه شرایطی باید داشت؟

متشکر

بازگشت به بالای صفحه

نمایش پستها:   
ارسال موضوع جدید   پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک   Printer-friendly version تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  
شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید
شما نمیتوانید به نوشته های خود فایلی پیوست نمایید
شما نمیتوانید فایلهای پیوست این انجمن را دریافت نمایید