دوره جامع طراحی عملکردی - دکتر حسن مقدم
iransaze.com :: مشاهده موضوع - معرفی منبع مناسب جهت طراحی مخزن بتنی آب مسقف ؟
پرسشهای متداول
پرسشهای متداول
جستجو
جستجو
لیست اعضا
لیست اعضا
گروههای کاربران
گروههای کاربران
مدیران سایت
مدیران سایت
درجات
درجات
مشخصات فردی
مشخصات فردی
ورود
ورود
پیامهای خصوصی
پیامهای خصوصی
فهرست iransaze.com » طراحی سازه های آبی

ارسال موضوع جدید   پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک   Printer-friendly version
معرفی منبع مناسب جهت طراحی مخزن بتنی آب مسقف ؟ رفتن به صفحه قبلی  1, 2
مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
نویسنده پیام
p_vosoughi
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

عضو شده در: 20 آبان 1385

تشکر شده 159 بار در 83 پست

[وضعيت كاربر:آفلاین]

پست تاریخ: جمعه 19 آبان 1391 - 16:46    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

با سلام،
در مورد مدل سازی در sap فکر نمی کنم مطلب خاصی در مورد مخزن وجود داشته باشد. همون مدل سازی معمول صفحات و نهایتا بارهای مثلثی که در دیوارهای حائل هم هست! شاید به همین خاطر باشد که کتاب جداگانه ای برای این موضوع نوشته نشده است. (البته ریزه کاری های زیادی دارد، برای فهمیدن این ریزه کاری ها هم به نظر من تنها راه این است که شروع به مدل سازی کنید و پیش بروید... به هر میزان که به مشکل بخورید و جستجو کنید به همان میزان هم یاد می گیرید، تجربه شخصی من هم نشان می دهد که همیشه پارامتری هست که در نظر نگرفته باشید!!)
برای سایر ضوابط طراحی هم تصور می کنم نشریات 123 تا 125 سازمان مدیریت رو اگر نگاه بکنید کاملا جامع هستند. به علاوه نشریه 312 و همجنین آیین نامه طرح لرزه ای وزارت نفت (ویرایش دوم) هم خیلی مفید هستند. چند کتاب دیگر هم در مورد مخزن در بازار هست که تا آنجایی که من دیدم مطلب کاربردی بیشتری ارائه نمی دهند.
در ضمن من چند مرجع انگلیسی هم در این تاپیک گذاشته ام که احتمالا برای شما مفید باشند:
http://www.iransaze.com/ftopic-22102-0-days0-orderasc-.html
به طور کلی آیین نامه های معروف بین المللی هم در این زمینه شامل آیین نامه ACI، اروپا (چند بخش)، نیوزلند، ژاپن و همچنین نشریات pca می شوند.

موفق باشید

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email
تشکر توسط: ff.j, pouya70, amin_1984
mehdi_mooayedi
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

عضو شده در: 14 اسفند 1390

تشکر شده 31 بار در 26 پست

پست تاریخ: جمعه 19 آبان 1391 - 21:00    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

p_vosoughi نوشته است:
با سلام،
در مورد مدل سازی در sap فکر نمی کنم مطلب خاصی در مورد مخزن وجود داشته باشد. همون مدل سازی معمول صفحات و نهایتا بارهای مثلثی که در دیوارهای حائل هم هست! شاید به همین خاطر باشد که کتاب جداگانه ای برای این موضوع نوشته نشده است. (البته ریزه کاری های زیادی دارد، برای فهمیدن این ریزه کاری ها هم به نظر من تنها راه این است که شروع به مدل سازی کنید و پیش بروید... به هر میزان که به مشکل بخورید و جستجو کنید به همان میزان هم یاد می گیرید، تجربه شخصی من هم نشان می دهد که همیشه پارامتری هست که در نظر نگرفته باشید!!)
برای سایر ضوابط طراحی هم تصور می کنم نشریات 123 تا 125 سازمان مدیریت رو اگر نگاه بکنید کاملا جامع هستند. به علاوه نشریه 312 و همجنین آیین نامه طرح لرزه ای وزارت نفت (ویرایش دوم) هم خیلی مفید هستند. چند کتاب دیگر هم در مورد مخزن در بازار هست که تا آنجایی که من دیدم مطلب کاربردی بیشتری ارائه نمی دهند.
در ضمن من چند مرجع انگلیسی هم در این تاپیک گذاشته ام که احتمالا برای شما مفید باشند:
به طور کلی آیین نامه های معروف بین المللی هم در این زمینه شامل آیین نامه ACI، اروپا (چند بخش)، نیوزلند، ژاپن و همچنین نشریات pca می شوند.

موفق باشید

دوست عزیز کتابی مناسبی نیست که چگونی طراحی یا نحوه طراحی مخزن توضیح بده.

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی
p_vosoughi
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

عضو شده در: 20 آبان 1385

تشکر شده 159 بار در 83 پست

پست تاریخ: جمعه 19 آبان 1391 - 22:48    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

mehdi_mooayedi نوشته است:
p_vosoughi نوشته است:
با سلام،

موفق باشید

دوست عزیز کتابی مناسبی نیست که چگونی طراحی یا نحوه طراحی مخزن توضیح بده.

اگر منظورتون مدل سازی در نرم افزار (به طور مثال sap) است، همانطور که گفتم کتاب و یا نکته به خصوصی به ذهنم نمی رسد که مخصوص به مخزن باشد (و یا به طور ویژه آن را توضیح داده باشد). در حقیقت نیازی هم به این مسئله نیست! مدل سازی مخازن زمینی بتنی جدار سخت چیز بیشتری نسبت به مدل سازی عمومی سازه ها ندارد. در عمل با توجه به اهمیت پروژه در حال حاضر مهندسین با دقت های مختلفی مخازن رو مدل سازی می کنند (به عنوان مثال برخی با توجه به ابعاد حتی از تغییر ضخامت دیوار در ارتفاع هم می گذرند). به هر حال مدل سازی مخازن شباهت های زیادی به دیوار حائل و پی های گسترده دارد.
ولی اگر منظورتان سایر ضوابط کنترل و طراحی مخازن نگهدارنده مایعات است، استانداردهای و مراجع متعددی در این زمینه وجود دارد (انگلیسی و فارسی) که در پست قبل بیان کردم. به ویژه نشریات 123 تا 125 سازمان مدیریت که اوایل دهه 70 توسط آقایان مهندس لیل آبادی، طاحونی و سایر همکارانشان تهیه شده است. تعدادی از این مراجع را هم سعی می کنم در چند روز آینده در پست زیر قرار دهم:

موفق باشید

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email
sina_khosravi
عضو کمی فعال
عضو کمی فعال

عضو شده در: 29 مهر 1391

تشکر شده 17 بار در 16 پست

پست تاریخ: یکشنبه 11 آبان 1393 - 10:36    عنوان:  Re: معرفی منبع مناسب جهت طراحی مخزن بتنی آب مسقف ؟ پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

pouya70 نوشته است:
mehdi_mooayedi نوشته است:
سلام خدمت مهندسین محترم من پروژه تخصصی ام را طراحی مخزن 10000 مترمکعبی مسقف هستش ، اگه کتابی سراغ دارین ممنون میشم معرفی ام کنید و همچنین اگر کتابی آموزشی sap در این مورد سراغ دارین ممنون میشم اونم معرفی کنید.

با سلام خدمت دوست عزیز
کتاب تکنیک های مدل سازی تحلیل و طراحی کامپیوتری ساره ها جلد ابی توشته اقای باجی و اقای هاشمی
فصل 6 مربوط به تحیلیل و طراحی یک مخزن هوایی هستش

مهندس این کتاب و من دیدم ولی چون چاپ خیلی قدیمی بود نخریدم ... از لحاظ آیین نامه اینا به روز ؟

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر شناسه عضویت در Yahoo Messenger
omidreza57
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

عضو شده در: 25 فروردین 1390

تشکر شده 84 بار در 45 پست

پست تاریخ: یکشنبه 11 آبان 1393 - 14:48    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کتاب دکتر جواد سلاجقه انتشارات دانشگاه باهنر...البته راهنمای 123 است ،خوبه برای شروع،مرجع شما همون 123 باید باشه(اگه پروزه تون ملی ) اگه شخصی هر ایین نامه روش خودشو داره.......مدل کردنش در sap مورد خاصی نداره.... اینجا هم پر از اساتید و مثال است...

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی
تشکر توسط: amin_1984
نمایش پستها:   
ارسال موضوع جدید   پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک   Printer-friendly version تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
رفتن به صفحه قبلی  1, 2
صفحه 2 از 2

پرش به:  
شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید
شما نمیتوانید به نوشته های خود فایلی پیوست نمایید
شما نمیتوانید فایلهای پیوست این انجمن را دریافت نمایید