سازه 90 : نرم افزار ترسیم سازه های بتن آرمه
iransaze.com :: مشاهده موضوع - جدید ترین رتبه بندی دانشگاه ها
پرسشهای متداول
پرسشهای متداول
جستجو
جستجو
لیست اعضا
لیست اعضا
گروههای کاربران
گروههای کاربران
مدیران سایت
مدیران سایت
درجات
درجات
مشخصات فردی
مشخصات فردی
ورود
ورود
پیامهای خصوصی
پیامهای خصوصی
فهرست iransaze.com » دانشگاهها و موسسات آموزشی خارجی

ارسال موضوع جدید   پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک   Printer-friendly version
جدید ترین رتبه بندی دانشگاه ها رفتن به صفحه قبلی  1, 2, 3
مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
نویسنده پیام
iaun
کاربر بسیار فعال
کاربر بسیار فعال


عضو شده در: 25 بهمن 1385
پست: 1109

تشکر: 0
تشکر شده 393 بار در 294 پست

blank.gif


امتیاز: 12137
[وضعيت كاربر:آفلاین]

پست تاریخ: سه‌شنبه 4 فروردین 1394 - 08:58    عنوان:  دانشگاه‌های ایرانی در سال ۹۳ کجا ایستادند؟ پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

در سطح بین المللی ؛
دانشگاه‌های ایرانی در سال ۹۳ کجا ایستادند/ معرفی بهترین رتبه‌ها


دانشگاه های ایرانی در سال ۹۳ توانستند رتبه خود را در رتبه بندی های جهانی بهبود بخشند و سه دانشگاه تهران، صنعتی اصفهان و صنعتی شریف نام خود را در میان برترین های جهان طنین انداز کنند.

به گزارش خبرنگار مهر،‌هر سال دانشگاه ها از نظر کیفیت آموزشی و پژوهشی توسط نظام های بین المللی رتبه بندی می شوند. با اینکه معیارهای سنجش متفاوت است اما در برخی از شاخص ها مانند حجم تولیدات علمی، استنادها و نسبت استاد به دانشجو همپوشانی وجود دارد.

رتبه بندی های بین المللی از سال ۲۰۰۳ میلادی فعالیت خود را آغاز کرده اند. رتبه بندی شانگهای یکی از معتبرترین نظام های رتبه بندی است. این نظام بر اساس پنج معیار کاملا مشخص و کمی ۵۰۰ دانشگاه برتر جهان را رتبه بندی می کند. دانشگاه تهران از سال ۲۰۰۹ به بعد در جمع ۵۰۰ دانشگاه تراز اول جهان قرار دارد.

رتبه دانشگاه تهران از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۴

سال میلادی / رتبه در دامنه ۵۰۰ دانشگاه برتر دنیا
--------------------------------------------------------
سال ۲۰۰۹ / قرار گرفتن در دامنه برابر با ۴۰۲- ۵۰۱

سال ۲۰۱۰ / قرار گرفتن در دامنه برابر ۴۰۱ – ۵۰۰

سال ۲۰۱۱ / قرار گرفتن در دامنه برابر با ۳۰۱ – ۴۰۰

سال ۲۰۱۲ / قرار گرفتن در دامنه برابر ۳۰۱ – ۴۰۰

سال ۲۰۱۳ / قرار گرفتن در دامنه برابر با ۴۰۱ – ۵۰۰

سال ۲۰۱۴ / قرار گرفتن در دامنه برابر با ۳۰۱ – ۴۰۰


نظام شانگهای دانشگاه های جهان را بر اساس رشته های موضوعی نیز رتبه بندی می کند. دانشگاه تهران در رشته مهندسی در سال ۲۰۱۴ در دامنه ۵۱- ۷۵ و صنعتی شریف و صنعتی امیرکبیر هر دو در دامنه ۱۵۱ – ۲۰۰ قرار دارند. دانشگاه صنعتی امیرکبیر در رشته کامپیوتر جزء دانشگاه های برتر جهان است. رتبه این دانشگاه در نظام شانگهای در سال ۲۰۱۴ در دامنه ۱۵۱ – ۲۰۰ قرار دارد.

دانشگاه های صنعتی شریف و اصفهان در جمع ۱۰۰ دانشگاه ممتاز جهان با قدمت کمتر ۵۰ سال

دانشگاه صنعتی شریف تنها دانشگاه ایران در نظام رتبه بندی تایمز جزء برترین دانشگاه های جهان است. این رتبه بندی از ۱۳ شاخص عملکردی از جمله آموزش، پژوهش، استناد، درآمد صنعتی و چشم انداز بین المللی استفاده می کند. رتبه این دانشگاه در سال ۲۰۱۴ میلادی در فاصله ۳۵۱ – ۴۰۰ قرار دارد.

تایمز دانشگاه های جهان را از نظر قدمت هم رتبه بندی می کند. در این رتبه بندی که دانشگاه های زیر ۵۰ سال قدمت (عمر) مورد ارزیابی قرار می گیرد که دانشگاه صنعتی شریف با رتبه ۲۷ و دانشگاه صنعتی اصفهان با رتبه ۹۲ در بین ۱۰۰ دانشگاه ممتاز جهان مشاهده می شوند.

همچنین، این رتبه بندی دانشگاه ها را بر اساس موضوع رتبه بندی می کند. بر اساس رشته های موضوعی در سال ۲۰۱۴ میلادی دانشگاه صنعتی شریف در مهندسی و فناوری در دامنه ۳۰۱ – ۳۵۰ و دانشگاه صنعتی اصفهان در دامنه ۳۵۱ – ۴۰۰ قرار دارد.

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی
iaun
کاربر بسیار فعال
کاربر بسیار فعال


عضو شده در: 25 بهمن 1385
پست: 1109

تشکر: 0
تشکر شده 393 بار در 294 پست

blank.gif


امتیاز: 12137
[وضعيت كاربر:آفلاین]

پست تاریخ: یکشنبه 13 اردیبهشت 1394 - 18:25    عنوان:  شریف و صنعتی اصفهان: در جمع برترین دانشگاههای جوان دنیا پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

رتبه 40 دانشگاه‌های جوان دنیا؛
دانشگاه صنعتی شریف نخستین دانشگاه ایرانی در لیست 100 دانشگاه برتر جوان سال 2015


به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی شریف، در رتبه بندی اخیر موسسه تایمز در سال2015 و در میان دانشگاه‌هایی که زیر ۵۰ سال قدمت دارد، این دانشگاه، رتبه 40 را به خود اختصاص داد.

بنا بر این گزارش؛ دانشگاه پلی تکنیک لوزان در سوئیس در راس بهترین دانشگاه‌های جهان قرار دارد. پلی تکنیک لوزان در سال ۱۹۶۹ تاسیس شده است و رتبه این دانشگاه در سال ۲۰۱۴ میلادی دوم بود. رتبه جهانی این دانشگاه ۳۴ است.
در میان دانشگاه‌های ایران دانشگاه صنعتی شریف با امتیاز ۴۲.۴ حائز رتبه ۴۰ دانشگاه‌های زیر ۵۰ سال قدمت در رتبه بندی تایمز است. دانشگاه شریف از شاخص آموزش ۳۲.۸، از چشم انداز بین المللی ۱۹.۴، از درآمد صنعتی ۸۶.۲ ، از پژوهش ۴۶.۱ و از استناد ۵۰.۴ امتیاز را بدست آورده است. رتبه دانشگاه شریف در سال‌های ۲۰۱۴ در بین ۱۰۰ دانشگاه ممتاز این رتبه‌بندی ۲۷ و در سال ۲۰۱۳ نیز ۴۷ و در سال ۲۰۱۲ (نخستین سال رتبه بندی) ۶۸ بود.
خاطرنشان می‌شود؛ دانشگاه صنعتی اصفهان با امتیاز ۳۸.۳ حائز رتبه ۶۳ دانشگاه‌های زیر ۵۰ سال قدمت در رتبه بندی تایمز است. دانشگاه صنعتی اصفهان از شاخص آموزش ۲۶.۶ ، از چشم انداز بین المللی ۲۰، از درآمد صنعتی ۸۴.۱، از پژوهش ۴۰.۱ و از استناد ۴۸.۹ امتیاز را بدست آورده است. رتبه این دانشگاه در سال‌های ۲۰۱۴ در بین ۱۰۰ دانشگاه ممتاز این رتبه بندی ۹۲ بود که اکنون ۲۹ پله صعود کرده است.
گفتنی‌ست؛ ترکیه، ایران و مراکش سه کشور اسلامی هستند که به ترتیب با سه، دو و یک دانشگاه با قدمت زیر ۵۰ سال در بین ۱۰۰ دانشگاه برتر افتخار آفریده‌اند.

لینک: رتبه بندی دانشگاههای جوان دنیا

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی
تشکر توسط: negin_r22, goldengate
iaun
کاربر بسیار فعال
کاربر بسیار فعال


عضو شده در: 25 بهمن 1385
پست: 1109

تشکر: 0
تشکر شده 393 بار در 294 پست

blank.gif


امتیاز: 12137
[وضعيت كاربر:آفلاین]

پست تاریخ: شنبه 17 مرداد 1394 - 06:35    عنوان:  رتبه ۵۶ جهان برای پردیس فنی دانشگاه تهران! پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کسب رتبه اول کشوری ؛
رتبه ۵۶ جهان برای پردیس فنی دانشگاه تهران در یک رتبه بندی جهانی


پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران در یک رتبه‌بندی جهانی با کسب رتبه ۵۶ جهان در صدر دانشگاه‌های مهندسی ایران قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری مهر، در گزارش اخیر رتبه بندی مؤسسه (Usnews Education) در بخش مهندسی، پردیس فنی دانشگاه تهران رتبه ۵۶ جهان و رتبه اول در بین دانشگاههای مهندسی ایران را کسب کرد و پس از آن دانشگاه صنعتی شریف با رتبه ۵۸، دومین دانشگاه دراین فهرست قرار گرفت.

در مجموع دانشگاه تهران با کسب رتبه ۳۶۰ جهان و دانشگاه صنعتی شریف با کسب رتبه ۳۷۷، دو دانشگاه برتر ایران در این نظام رتبه‌بندی شناخته شدند.

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی
نمایش پستها:   
ارسال موضوع جدید   پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک   Printer-friendly version تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
رفتن به صفحه قبلی  1, 2, 3
صفحه 3 از 3


 

پرش به:  
شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید
شما نمیتوانید به نوشته های خود فایلی پیوست نمایید
شما نمیتوانید فایلهای پیوست این انجمن را دریافت نمایید

Powered by phpBB © 2001 phpBB Group
قالب فارسی شده توسط ایران یاد

دوره جامع طراحی عملکردی - دکتر حسن مقدم