دوره جامع طراحی عملکردی - دکتر حسن مقدم
iransaze.com :: مشاهده موضوع - راهنمایی برای ادامه تحصیل در ارشد :mba یا عمران ؟
پرسشهای متداول
پرسشهای متداول
جستجو
جستجو
لیست اعضا
لیست اعضا
گروههای کاربران
گروههای کاربران
مدیران سایت
مدیران سایت
درجات
درجات
مشخصات فردی
مشخصات فردی
ورود
ورود
پیامهای خصوصی
پیامهای خصوصی
فهرست iransaze.com » آشنایی با شاخه های مختلف

ارسال موضوع جدید   پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک   Printer-friendly version
راهنمایی برای ادامه تحصیل در ارشد :mba یا عمران ؟
مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
نویسنده پیام
mohammad-elmi
عضو جدید
عضو جدید

عضو شده در: 5 اسفند 1391

تشکر شده 3 بار در 3 پست

[وضعيت كاربر:آفلاین]

پست تاریخ: جمعه 1 آبان 1394 - 19:07    عنوان:  راهنمایی برای ادامه تحصیل در ارشد :mba یا عمران ؟ پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

باعرض سلام وتسلیت به مناسبت تاسوعا و عاشورا
میخواستم راهنمایی بفرماییدبرای ادامه تحصیل دردوره ارشدرشته عمران راانتخاب میکنیدیاmba
اگرلطف کنیداستدلالتون روهم بفرمایید ممنون میشم
البته این مطلب ودرنظرداشته باشدمنظور یه دانشگاه خوبه به شخصه اگرآزاد یاغیرانتفاعی باشه ترجیح میدم همین لیسانسه بمونم
کارشناسیم عمران بوده
پیشاپیش ازراهنمایی تان تشکرمیکنم

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی
:
babakpilot
عضو کمی فعال
عضو کمی فعال

عضو شده در: 30 اردیبهشت 1386

تشکر شده 13 بار در 10 پست

پست تاریخ: شنبه 2 آبان 1394 - 21:30    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

دوست عزیز نفرمودین چند سال سابقه کار دارین ؟
نکته اول : ادامه تحصیل در ارشد به نظر من 90% به علاقه برمیگرده. یکی به ژئوتکنیک علاقه داره, یکی به سازه های دریایی, یکی به سازه یکی به راه و ترابری و . . .
نکته دوم : یکی از آشناهای ما سازه تهران میخونه الان ترم آخره میگه بعد از دوسال تازه فهمیدم به این گرایش هیچ علاقه ایی ندارم
نکته سوم : یکی میبینی توی یه شرکتی یا سازمانی کار میکنه که مثلا شاخه کاری اش راهه یا سازه های دریایی یه. خوب مسلما اینجا بحث علاقه تاحد زیادی میره کنار و پیشرفت در کار و گرفتن پست های بالاتر در آینده در شرکت یا سازمان محل کار اولویت میشه و بطور مثال برای یک شخصیکه مثلا در نفت کار میکنه که با سکوهای دریایی سر و کار دارن, قطعا گرفتن ارشد سازه های دریایی بیشتر برای این فرد موفقیت به همراه میاره تا مثلا ارشد سازه. یا مثلا برای کسیسکه در شرکت فرودگاه های کشور یا سازمان هواپیمایی کار میکنه مسلما ارشد راه و ترابری برای آینده اش در اون سازمان نسبت به سایر گرایش ها بهتره.
نکته چهارم : اینکه شخص برنامه رفتن و PHD برای اون ور آب داشته باشه یانه هم میتونه در انتخاب گرایش ارشد تأثیر داشته باشه. دوتا از بستگان دور ما جفتشون اینجا ارشد سازه گرفتن (یکی شون شریف یکی شون تهران) و الان یکی شون داره PHD سازه تگزاس میخونه یکی دیگه شون هم PHD سازه یکی از دانشگاه های کالیفرنیا. (یکساله رفتن)
به نظر من اگر کارشناسیتون عمرانه بهترین گزینه برای شما که تمایل به MBA هم دارین ارشد عمران - مدیریت ساخت هست.
هم عنوان مدیریتی داره و هم جزء گرایش های عمران هست و درس هاش راحتتر از بقیه گرایش هاست و اگر چنانچه در بخش خصوصی فعال هستین یا بعدا مشغول میشین مینونین پست هایی مانند مدیر پروژه رو در آینده راحتتر و در زمان کوتاه تر بگیرین.

بازگشت به بالای صفحه

تشکر توسط: mohammad-elmi
mohammad-elmi
عضو جدید
عضو جدید

عضو شده در: 5 اسفند 1391

تشکر شده 3 بار در 3 پست

پست تاریخ: شنبه 2 آبان 1394 - 22:59    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

سلام.ممنون از راهنمایی تون.بنده۸۹فارغ التحصیل شدم این مدت عموما کارهای کوچیک بوده یه مدت مستقلاکار اجرای سقف ودیوار میکردم وگاها سرپرست کارگاه اونم کارگاههای عموما کوچک درحدپروژه های مسکونی.خداروشکربا این اوضاع کاری همونم آرزوی خیلی از مهندسان هست.بیشترمیخوام سطح کاریم ارتقا پیداکنه چون احساسم اینه حقم بیشترازاینه.نه فقط من حق جامعه مهندسی بیشترازاینه
باخیلی ها که صحبت میشه به کل ارشد ودرارتقاکار اجرایی موثرنمیدونند
ازخداپنهان نیست از شماچه پنهان من به صورت خصوصی تدریس هم میکنم ریاضی معادلات واستاتیک وخاک وپروژه دانشجویی و...یعنی واقعیت اگه اینکارروادامه نمیدادم درآمدمهندسی کفاف نمیداد.نمیدونم شماکجامشغولیداما مشهدوعموما پروژه هاطوریه برای نماینده مجری ماهی۱تومن بدندباید خداروشکرکنی ناز بیاری با۷۰۰کارروروهوازدن....
منم به پشتوانه همین۵سال تدریس به ارشدامیددارم
ازبعضی شنیدمmbaبازارکاریش بهتره درضمن منافاتی هم باکارعمرانی نداره قبولیشم باتوجه به پایه ریاضیم راحتتره....مدیریت ساخت خوبه آزاد راحته اما ازعمران یه مقدارسختتره البته خیالی نیست سختیش
بیشتربرام مهمه بدونم این آب ولعابی که برای mbaمیگن راسته؟

بازگشت به بالای صفحه

تشکر توسط: ighorbani
masha2010
عضو جدید
عضو جدید

عضو شده در: 1 شهریور 1388

تشکر شده 23 بار در 16 پست

پست تاریخ: چهار‌شنبه 6 آبان 1394 - 14:27    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

mohammad-elmi نوشته است:
سلام.ممنون از راهنمایی تون.بنده۸۹فارغ التحصیل شدم این مدت عموما کارهای کوچیک بوده یه مدت مستقلاکار اجرای سقف ودیوار میکردم وگاها سرپرست کارگاه اونم کارگاههای عموما کوچک درحدپروژه های مسکونی.خداروشکربا این اوضاع کاری همونم آرزوی خیلی از مهندسان هست.بیشترمیخوام سطح کاریم ارتقا پیداکنه چون احساسم اینه حقم بیشترازاینه.نه فقط من حق جامعه مهندسی بیشترازاینه
باخیلی ها که صحبت میشه به کل ارشد ودرارتقاکار اجرایی موثرنمیدونند
ازخداپنهان نیست از شماچه پنهان من به صورت خصوصی تدریس هم میکنم ریاضی معادلات واستاتیک وخاک وپروژه دانشجویی و...یعنی واقعیت اگه اینکارروادامه نمیدادم درآمدمهندسی کفاف نمیداد.نمیدونم شماکجامشغولیداما مشهدوعموما پروژه هاطوریه برای نماینده مجری ماهی۱تومن بدندباید خداروشکرکنی ناز بیاری با۷۰۰کارروروهوازدن....
منم به پشتوانه همین۵سال تدریس به ارشدامیددارم
ازبعضی شنیدمmbaبازارکاریش بهتره درضمن منافاتی هم باکارعمرانی نداره قبولیشم باتوجه به پایه ریاضیم راحتتره....مدیریت ساخت خوبه آزاد راحته اما ازعمران یه مقدارسختتره البته خیالی نیست سختیش
بیشتربرام مهمه بدونم این آب ولعابی که برای mbaمیگن راسته؟

سلام خدمت شما دوست عزیز
به نظر من اگر شما فقط هدفتون تحصیل MBA در دانشگاههاست که اصلا طرفش نرید و پیشنهاد دوستمون مبنی بر تحصیل در رشته مهندسی عمران-مدیریت ساخت رو بهتون توصیه میکنم اما چنانچه مایل هستید که همیشه شاغل نمونید و برای خودتون کسب و کاری راه بندازید توصیه میکنم دوره MBA حرفه ای سازمان مدیریت صنعی رو بخونید چرا که از کیفیت خوبی بهره میبره.اصولا این رشته بدرد کسانی میخوره که به دنبال راه اندازی کسب و کار هستن و در گرایشهای مختلفی ارایه میشه که من مدیریت پروژه رو خوندم که سرفصل تدریس تماما استاندارد PMBOK2012 آمریکاست که شما میتونید بعد از اتمام دوره در امتحان موسسه PMI شرکت کنید و در حوزه مدیریت پروژه(مدرک PMP) و در حوزه مدیریت ریسک پروژه ها (RMP) مدرک بگیرید و در سراسر دنیا مدرکتون معتبره و یکی از ابزارهای مهم برای کسانی هستش که قصد فعالیت بین المللی دارن.ضمنا خود دوره MBA سراسر مملو از مطالبیه که شما حتما مجذوب اون خواهید شد.البته برخی از وزارتخونه ها مدرک MBA رو به عنوان فوق لیسانس و DBA رو که دوره بعدیشه به عنوان دکترا قبول میکنن.البته در تبلیغات موسسات دیگه ادعا میشه که دوره ها مورد تایید وزارت علومه که تا این لحظه که من در سایت وزارت علوم چک کردم اصلا صحت نداره و ضمنا کسانی که به دنبال راه اندازی کسب و کار برای خودشون هستن نیازی به تایید یا رد مدرک نخواهند داشت و صرفا ارتقای توانمندیهای حرفه ای براشون ملاک خواهد بود.

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email
vahidshaverdi
عضو کمی فعال
عضو کمی فعال

عضو شده در: 21 اردیبهشت 1386

تشکر شده 8 بار در 7 پست

پست تاریخ: چهار‌شنبه 6 آبان 1394 - 20:11    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

دوست خوبم جناب masha2010 عزیز ممنون از راهنمایی ارزشمندتان.من هم سوالی در این زمینه داشتم.شما این دوره ها که فرمودید همان دوره هایی هستند که موسسه آرمان در تهران برگزار میکنند.من هم دوست دارم در زمینه مدیریتی عمرانی بگذرانم.

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email نام شناسایی در AIM شناسه عضویت در Yahoo Messenger شناسه عضویت در MSN Messenger
masha2010
عضو جدید
عضو جدید

پست تاریخ: یکشنبه 10 آبان 1394 - 14:05    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

vahidshaverdi نوشته است:
دوست خوبم جناب masha2010 عزیز ممنون از راهنمایی ارزشمندتان.من هم سوالی در این زمینه داشتم.شما این دوره ها که فرمودید همان دوره هایی هستند که موسسه آرمان در تهران برگزار میکنند.من هم دوست دارم در زمینه مدیریتی عمرانی بگذرانم.

با سلام
دوست عزیز موسسه آرمان MBA با گرایش مدیریت اجرایی ارایه داده که بدرد فارغ التحصیلان رشته های غیر مهندسی و فارغ التحصیلان مهندسی که تمایل به کار مدیریتی و دفتری دارن میخوره و دروه DBA عمران و ساخت داره که اون دوره مربوط به فارغ التحصیلان عمرانه، البته من توصیه میکنم که شما در دوره MBA یک موسسه معتبر و در گرایش مدیریت پروژه که بر اساس استاندارد موسسه PMI تدریس میشه شرکت کنید و پروژه های درسی خودتون رو از شاخه عمران انتخاب کنید که اینطوری دوره پرباری براتون خواهد شد و در امتحان بین المللی موسسه هم راحت تر قبول خواهید شد ان شاالله.

بازگشت به بالای صفحه

vahidshaverdi
عضو کمی فعال
عضو کمی فعال

عضو شده در: 21 اردیبهشت 1386

تشکر شده 8 بار در 7 پست

پست تاریخ: دوشنبه 11 آبان 1394 - 08:42    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

باسلام.کدوم موسسات هستند که هم معتبرندو مجوزدار.پردیس هنرهای زیبا دانشگاه تهران هم دوره مدیریت پروژه تخصصی گذاشته ۲۴۰ ساعت هزینشم دو و چهارصد.

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email نام شناسایی در AIM شناسه عضویت در Yahoo Messenger شناسه عضویت در MSN Messenger
masha2010
عضو جدید
عضو جدید

پست تاریخ: دوشنبه 11 آبان 1394 - 09:00    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

vahidshaverdi نوشته است:
باسلام.کدوم موسسات هستند که هم معتبرندو مجوزدار.پردیس هنرهای زیبا دانشگاه تهران هم دوره مدیریت پروژه تخصصی گذاشته ۲۴۰ ساعت هزینشم دو و چهارصد.

با سلام
فقط و فقط و فقط دوره های دوساله شرکت کنید، سازمان مدیریت صنعتی سابقه چندین ساله داره، البته در تهران احتمالا موسسات دیگه ای هم هستن که باید تحقیق کنید و ببینید اساتیدش چه کسانی هستند.

بازگشت به بالای صفحه

نمایش پستها:   
ارسال موضوع جدید   پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک   Printer-friendly version تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  
شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید
شما نمیتوانید به نوشته های خود فایلی پیوست نمایید
شما نمیتوانید فایلهای پیوست این انجمن را دریافت نمایید