دوره جامع طراحی عملکردی - دکتر حسن مقدم
iransaze.com :: مشاهده موضوع - تاپیک جامع نرم افزار FLAC (اطلاعات،جزوات،رفع اشکالات و نصب)
پرسشهای متداول
پرسشهای متداول
جستجو
جستجو
لیست اعضا
لیست اعضا
گروههای کاربران
گروههای کاربران
مدیران سایت
مدیران سایت
درجات
درجات
مشخصات فردی
مشخصات فردی
ورود
ورود
پیامهای خصوصی
پیامهای خصوصی
فهرست iransaze.com » نرم افزارهای تخصصی خاک و پی

ارسال موضوع جدید   پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک   Printer-friendly version
تاپیک جامع نرم افزار FLAC (اطلاعات،جزوات،رفع اشکالات و نصب) رفتن به صفحه : قبلی  1, 2, 3 ... 126, 127, 128
مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
نویسنده پیام
windwinter
کاربر فعال
کاربر فعال

عضو شده در: 30 آذر 1390

تشکر شده 308 بار در 194 پست

blank.gif

[وضعيت كاربر:آفلاین]

پست تاریخ: پنج‌شنبه 7 آبان 1394 - 15:03    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

atiiii نوشته است:
windwinter نوشته است:
atiiii نوشته است:

ببخشید شما درمورد کرنش هایی که فلک به ما میده نظری دارید؟ اینکه چرا فقط کرنش های اینکریمنت میده؟
من اگر بخوام کرنش کل در یک نقطه خاصو حساب کنم باید چیکار کنم.
کرنش های جهت x وy میتونم دستی حساب کنم، اما کرنش های برشی و حجمی نمیدونم چطوری میتونم از برنامه خروجی بگیرم

سلام
flac تنها کرنش های اینکرمنت را نمیدهد شما میتونید نرخ کرنش ها رو هم در هر ناحیه دلخواه بدست بیارید نهایتا اگر دستور مربوطه نبود باکدنویسی به هدفتون میرسید.
بعنوان نمونه دستور ssr نرخ کرنش برشی رو بشما خواهد داد. و vsr نرخ کرنش حجمی . حتی اگر لازم هم هست که بطور مشخص تر بررسی رو انجام بدید یک نمونه تابع مثل زیر تعریف کنید و خروجی بگیرید:

def vstrain
vst=-ydisp(1,jgp)/y(1,jgp)
if vst<0.0 then
vst=0.0
end_if
vstrain=vst
end

ممنونم.
خانم مهندس یعنی نرخ کرنش حجمی یا نرخ کرنش برشی هموون کرنش های کلی در یک زوون خاص هست؟؟آخه توی مدل من اینا خیلی مقدارشون کوچیکه در حده 2 در ده به توان منفی 6!
میشه لطف کنید این دستور برام توضیح بدید؟ مثلا اگه بخوام واسه چندتا زون از مدلم، کرنش های حجمی و برشی خروجی بگیرم چیکار کنم؟

سلام
قبل از هر چیز مفهوم نرخ کرنش رو بررسی کنیم :

در تصویر کرنش برشی و ، بیشترین کرنش برشی ، γ(برای شرایط تحلیل کرنش صفحه ای دوبعدی)قابل مشاهده هست و از رابطه تصویر بدست می آید

نکته مهم مربوط هست به عملکرد این دو :
ssi کرنش ناشی از جابجایی ها
Ssr کرنش براساس velocity

مقادیر کرنش حجمی هم از روابط ارائه شده در قسمت پایین تصویر بدست می آیند.

اما در مورد کد داده شده در پست قبلی
دستور داده شده برای محاسبه کرنش حجمی کل مدل هست در نهایت ازدستور hist استفاده کنید

در مورد یک زون خاص مسئله کمی پیچیده خواهد شد فکرمیکنم لازم به کدنویسی باشد البته موقعیت زون شرایط رو تغییر می دهد و کمی سخت خواهد کرد ولی به عنوان راهنمایی باید بگم هر زون یک شناسه یا id دارد که به کمک اون میتونید از کدنویسی برای محاسبه کرنش ها استفاده کنید .

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی
atiiii
عضو جدید
عضو جدید

عضو شده در: 11 خرداد 1391

تشکر شده 4 بار در 3 پست

پست تاریخ: پنج‌شنبه 7 آبان 1394 - 23:28    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

windwinter نوشته است:
atiiii نوشته است:
windwinter نوشته است:
atiiii نوشته است:

ببخشید شما درمورد کرنش هایی که فلک به ما میده نظری دارید؟ اینکه چرا فقط کرنش های اینکریمنت میده؟
من اگر بخوام کرنش کل در یک نقطه خاصو حساب کنم باید چیکار کنم.
کرنش های جهت x وy میتونم دستی حساب کنم، اما کرنش های برشی و حجمی نمیدونم چطوری میتونم از برنامه خروجی بگیرم

سلام
flac تنها کرنش های اینکرمنت را نمیدهد شما میتونید نرخ کرنش ها رو هم در هر ناحیه دلخواه بدست بیارید نهایتا اگر دستور مربوطه نبود باکدنویسی به هدفتون میرسید.
بعنوان نمونه دستور ssr نرخ کرنش برشی رو بشما خواهد داد. و vsr نرخ کرنش حجمی . حتی اگر لازم هم هست که بطور مشخص تر بررسی رو انجام بدید یک نمونه تابع مثل زیر تعریف کنید و خروجی بگیرید:

def vstrain
vst=-ydisp(1,jgp)/y(1,jgp)
if vst<0.0 then
vst=0.0
end_if
vstrain=vst
end

ممنونم.
خانم مهندس یعنی نرخ کرنش حجمی یا نرخ کرنش برشی هموون کرنش های کلی در یک زوون خاص هست؟؟آخه توی مدل من اینا خیلی مقدارشون کوچیکه در حده 2 در ده به توان منفی 6!
میشه لطف کنید این دستور برام توضیح بدید؟ مثلا اگه بخوام واسه چندتا زون از مدلم، کرنش های حجمی و برشی خروجی بگیرم چیکار کنم؟

سلام
قبل از هر چیز مفهوم نرخ کرنش رو بررسی کنیم :

در تصویر کرنش برشی و ، بیشترین کرنش برشی ، γ(برای شرایط تحلیل کرنش صفحه ای دوبعدی)قابل مشاهده هست و از رابطه تصویر بدست می آید

نکته مهم مربوط هست به عملکرد این دو :
ssi کرنش ناشی از جابجایی ها
Ssr کرنش براساس velocity

مقادیر کرنش حجمی هم از روابط ارائه شده در قسمت پایین تصویر بدست می آیند.

اما در مورد کد داده شده در پست قبلی
دستور داده شده برای محاسبه کرنش حجمی کل مدل هست در نهایت ازدستور hist استفاده کنید

در مورد یک زون خاص مسئله کمی پیچیده خواهد شد فکرمیکنم لازم به کدنویسی باشد البته موقعیت زون شرایط رو تغییر می دهد و کمی سخت خواهد کرد ولی به عنوان راهنمایی باید بگم هر زون یک شناسه یا id دارد که به کمک اون میتونید از کدنویسی برای محاسبه کرنش ها استفاده کنید .

خانم مهندس خیلی خیلی ممنونم بابت راهنماییتون.
فقط یه سوال بپرسم
میخام ببینم درست متوجه شدم
ببینید من کرنش حجمی کل نمونه تونستم حساب کنم. از طریق رابطه ساده اختلاف حجم نمونه تقسیم بر حجم اولیه.
حالا میخوام کرنش حجمی در زون های مختلف نمونه ام حساب کنم.
بااین توضیحاتی که شما گفتید این درسته که من همون vsi در زون های مختلف خروجی بگیرم؟؟
من چون نمیدونم منظور از اینکریمنت در کرنش های حجمی و برشی چیه به شک افتادم که استفاده از گزینه های vsi یا vsr برای هر زون مجزا درست هست یا نه ؟
منظور از اینکریمنت چیه؟یعنی کرنش نسبت به استپ قبل؟؟
با تشکر

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر نام شناسایی در AIM شناسه عضویت در Yahoo Messenger شناسه عضویت در MSN Messenger شماره شناسایی در ICQ
windwinter
کاربر فعال
کاربر فعال

عضو شده در: 30 آذر 1390

تشکر شده 308 بار در 194 پست

blank.gif

پست تاریخ: جمعه 8 آبان 1394 - 22:27    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

atiiii نوشته است:

خانم مهندس خیلی خیلی ممنونم بابت راهنماییتون.
فقط یه سوال بپرسم
میخام ببینم درست متوجه شدم
ببینید من کرنش حجمی کل نمونه تونستم حساب کنم. از طریق رابطه ساده اختلاف حجم نمونه تقسیم بر حجم اولیه.
حالا میخوام کرنش حجمی در زون های مختلف نمونه ام حساب کنم.
بااین توضیحاتی که شما گفتید این درسته که من همون vsi در زون های مختلف خروجی بگیرم؟؟
من چون نمیدونم منظور از اینکریمنت در کرنش های حجمی و برشی چیه به شک افتادم که استفاده از گزینه های vsi یا vsr برای هر زون مجزا درست هست یا نه ؟
منظور از اینکریمنت چیه؟یعنی کرنش نسبت به استپ قبل؟؟
با تشکر

سلام
مفهوم increment در لغت به معنی افزایش ، رشد و نمو می باشد بنابراین انتظار داریم از تحلیل روندی رو به رشد نتیجه بگیریم در مورد تفاوت بین ssi و ssr همانطور که قبلا هم گفته شد هر دو مقدار کرنش برشی را به ما می دهند ولی نوع محاسبه یکی براساس جابجایی و دیگری velocity هست و بعلاوه هر دو مقدار کرنش برشی زون را محاسبه می کنند با این حال تفاوت اصلی این دو زمانی مشخص و واضح خواهد شد که به خروجی ها توجه کنید. فرض کنید یک مدل کاملا ساده داشته باشیم که تحت اثر شتاب ثقل و خواص خود قرار گرفته ، هدف ما فقط این هست که مقدار ssi و ssr رو مقایسه کنیم. به خروجی مدل ساده دقت کنید مقادیر ssr برای هر زون داده شده درحالیکه ssi روندی افزایشی دارد یعنی می توان تعبیر کرد زونهای تحتانی تحت تاثیر سایر زونها هم هستند

بنابراین اگر کرنش هر زون رو بدون اثر سایر بخشها می خواید فکر میکنم نباید از اینکریمنت استفاده کنید.

بازگشت به بالای صفحه

تشکر توسط: atiiii
atiiii
عضو جدید
عضو جدید

تشکر شده 4 بار در 3 پست

پست تاریخ: سه‌شنبه 19 آبان 1394 - 18:35    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

سلام
دوستان چطور میتونم مش بندی مدلمو ریزتر کنم؟
از دستور rat استفاده کردم و این مقدار 0.5 دادم ولی زوون ها یکسان ریز نشدن.فقط در جهت مثبت محور x و y ریز شدن
میخوام همه زوون ها باهم و به یک نسبت ریزتر بشن

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر نام شناسایی در AIM شناسه عضویت در Yahoo Messenger شناسه عضویت در MSN Messenger شماره شناسایی در ICQ
esmaeel_q
عضو جدید
عضو جدید

عضو شده در: 2 دی 1392

تشکر شده 39 بار در 26 پست

پست تاریخ: پنج‌شنبه 21 آبان 1394 - 13:48    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

atiiii نوشته است:
سلام
از دستور rat استفاده کردم و این مقدار 0.5 دادم ولی زوون ها یکسان ریز نشدن.فقط در جهت مثبت محور x و y ریز شدن

سلام
با نسبت rat زون ها فقط در جهت x یا y بزرگ یا کوچک میشن با یک نسبت مشخص
اگه بخواین کل زون ها رو ریزتر کنین، تو یک محدوده مختصاتی ثابت، تعداد زون ها بیشتر میشه و دستور grid و به دنباله اون مابقی دستورات عوض میشه،
اما اگه میخواین بدون توجه به محدوده مختصات ریز تر کنین، از دستور
ini x mul 0.5 یا مشابه اون در دراستای y استفاده کنین که تعداد زون ثابت رو تو محدوه کوچکتری پخش کرده و در نتیجه زون ها ریزتر میشن

بازگشت به بالای صفحه

تشکر توسط: atiiii, sasansas, windwinter
atiiii
عضو جدید
عضو جدید

تشکر شده 4 بار در 3 پست

پست تاریخ: جمعه 22 آبان 1394 - 13:34    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

esmaeel_q نوشته است:
atiiii نوشته است:
سلام

سلام
اگه بخواین کل زون ها رو ریزتر کنین، تو یک محدوده مختصاتی ثابت، تعداد زون ها بیشتر میشه و دستور grid و به دنباله اون مابقی دستورات عوض میشه،
ini x mul 0.5 یا مشابه اون در دراستای y استفاده کنین که تعداد زون ثابت رو تو محدوه کوچکتری پخش کرده و در نتیجه زون ها ریزتر میشن

سپاسگذارم بابت راهنمایی
الان زون های مدل ریزتر کردم. اما میخوام بازم کوچکتر بشن ، ولی برنامه ارور میده ، در واقع من این زوون بندی خیلی ریز برای محاسبه یکسری پارامترها میخوام که باید شکل نمونه رسم کنم توی نرم افزار های نقشه برداری. هرچقدر زون بندیم ریزتر باشه مختصات دقیق تری از شکلم دارم و شکل با دقت بالاتری رسم میکنم.
اما این مشکل دارم که بعد از ریزتر کردن مش ها برنامه این ارورو میده : valid license not available.cannot cycle

بازگشت به بالای صفحه

تشکر توسط: sasansas
esmaeel_q
عضو جدید
عضو جدید

عضو شده در: 2 دی 1392

تشکر شده 39 بار در 26 پست

پست تاریخ: جمعه 22 آبان 1394 - 15:05    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

atiiii نوشته است:
esmaeel_q نوشته است:
atiiii نوشته است:
سلام

سلام

سپاسگذارم بابت راهنمایی
الان زون های مدل ریزتر کردم. اما میخوام بازم کوچکتر بشن ، ولی برنامه ارور میده ، در واقع من این زوون بندی خیلی ریز برای محاسبه یکسری پارامترها میخوام که باید شکل نمونه رسم کنم توی نرم افزار های نقشه برداری. هرچقدر زون بندیم ریزتر باشه مختصات دقیق تری از شکلم دارم و شکل با دقت بالاتری رسم میکنم.
اما این مشکل دارم که بعد از ریزتر کردن مش ها برنامه این ارورو میده : valid license not available.cannot cycle

سلام
این به دلیل عدم کرک شدن درسته که تعداد زون زیاد رو ران نمی کنه، دوباره کرک رو نصب کنین درست میشه، فقط موقع نصب قایل کرک، اول رو اون راست کلیک کنین، run as administrator رو بزنید و موقع پرسیدن مسیر، اون مسیری که فلک نصب شده رو بدید، مشکل حل میشه

بازگشت به بالای صفحه

تشکر توسط: sasansas, windwinter, atiiii
babackmi
عضو جدید
عضو جدید

عضو شده در: 3 شهریور 1389

تشکر شده 0 بار در 0 پست

پست تاریخ: شنبه 30 آبان 1394 - 16:52    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

با سلام خدمت مهندسین گرامی و تشکر از بابت ایجاد این پست عالی
سوالی از محضر دوستان داشتم ،چطوری در نرم افزار سه بعدی FLAC تحکیم خاک رو مدل سازی میکنند؟پایان نامه من در مورد اصطکاک جدار منفی شمع است و لازمه که تحکیم خاک رو در نرم افزار مدل کنم.خواهشمندم اگه دوستان اطلاعاتی در این خصوص دارند بنده رو راهنمایی کنند.
با سپاس

بازگشت به بالای صفحه

نمایش پستها:   
ارسال موضوع جدید   پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک   Printer-friendly version تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
رفتن به صفحه : قبلی  1, 2, 3 ... 126, 127, 128
صفحه 128 از 128

پرش به:  
شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید
شما نمیتوانید به نوشته های خود فایلی پیوست نمایید
شما نمیتوانید فایلهای پیوست این انجمن را دریافت نمایید