استفاده از آيین نامه؟

iransaze.com -> طراحی سازه های فولادی

نویسنده: CIVIL_TMU پستتاریخ: پنج‌شنبه 15 مرداد 1388 - 19:35    عنوان:  استفاده از آيین نامه؟

سلام.
الان در صورت تحلیل بهتر است از کدوم آیین نامه استفاده کنيم؟UBC يا AISD و در صورت استفاده از هر کدام چه کارهایی رو باید دستی انجام بديم؟
ممنون

نویسنده: behradbfmمحل سکونت: ایران پستتاریخ: دوشنبه 4 آبان 1388 - 09:58    عنوان:  

از AISC-ASD و ستونهای دهنه های بادبندی رو بایستی بصورت دستی کنتر کنید.

نویسنده: Vakefمحل سکونت: تهران پستتاریخ: دوشنبه 4 آبان 1388 - 11:07    عنوان:  Re: استفاده از آيین نامه؟

CIVIL_TMU نوشته است:
سلام.
الان در صورت تحلیل بهتر است از کدوم آیین نامه استفاده کنيم؟UBC يا AISD و در صورت استفاده از هر کدام چه کارهایی رو باید دستی انجام بديم؟
ممنون

من که هرچی آیین نامه های خارجی را نگاه می کنم خیلی انطباق واضحی با آیین نامه خودمون نمی بینم . برخی شهرداری ها UBC را قبول نمی کنند . و برخی هم مشکلی از این بابت ندارند .

توجه کنید که الان AISC-ASD89 و UBC-ASD97 مورد استفاده زیادی در محاسبات ایران داره .
به نظر من UBC خیلی بهتر هست .

1- حداقل 8 سال جدیدتره ! پس باید ایرادات بیشتری را برطرف کرده باشه !
2- ضوابط شکل پذیری ویژه را کنترل می کنه !
3- ورق های پیوستگی را هم کنترل می کنه !

نتایج اونو هم اگر با مبحث 10 چاپ 87 کنترل کنید معمولا جواب خواهید گرفت .
در ترکیب بار مبحث 10 جدید چاپ 87 هم هرجا زلزله داریم ضریب 0.75 آمده است . یعنی همون کاری که در کار با UBC انجام می دادیم . در حالی که در مبحث 10 چاپ 84 اینطور نبود ! و ضرایب 1 بودند .

اگر بخواهید از AISC استفاده کنید باید از نسخه های جدیدش مثل 2001 استفاده کنید .

نویسنده: kherad پستتاریخ: دوشنبه 4 آبان 1388 - 19:30    عنوان:  

به نظر من ما اول باید مشکل تفاوتهای اساسی موجود بین ضوابط طرح لرزه ای پیوست 2 آئین نامه 2800 و مبحث 10 چاپ 87 رو حل کنیم.یعنی اول باید بدونیم کدوم یکی اولویت داره و باید ملاک عمل قرار بگیره؟
در صورتی که بخواهیم 2800 رو ملاک عمل قرار بدیم، صددرصد راحت تریم که ازUBC-ASD استفاده کنیم.چون تقریبا تمام ضوابط لرزه ای چک میشه.ولی در مورد مبحث 10 جدید موضوع به این راحتی نیست.

iransaze.com -> طراحی سازه های فولادی

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند

صفحه 1 از 1
x