استفاده از مقاطع zو ناودانی در شیروانی ها

iransaze.com -> طراحی سازه های فولادی

نویسنده: iraj2008محل سکونت: كردستان~مريوان پستتاریخ: یکشنبه 26 مهر 1388 - 13:42    عنوان:  استفاده از مقاطع zو ناودانی در شی

با سلام
دلیل استفاده از مقاطع zو ناودانی شکل در سقف شیروانی ها چیست؟
اگر میشود یه منبعی هم در این مورد معرفی کنید، با تشکر

نویسنده: iraj2008محل سکونت: كردستان~مريوان پستتاریخ: شنبه 2 آبان 1388 - 20:42    عنوان:  Re: استفاده از مقاطع zو ناودانی در

iraj2008 نوشته است:
با سلام
دلیل استفاده از مقاطع zو ناودانی شکل در سقف شیروانی ها چیست؟
اگر میشود یه منبعی هم در این مورد معرفی کنید، با تشکر

لطفا جواب بدید :( :( :( :( :(

نویسنده: adminمحل سکونت: همدان پستتاریخ: شنبه 2 آبان 1388 - 21:01    عنوان:  

تا آنجا که من میدانم به علت کج اجرا شدن این تیرها ( به دلیل شیب بام) این مقاطع تحت لنگر دو طرفه ( حول هر دو محور قوی و ضعیفگ) قرار میگیرند. پس باید مقطعی انتخاب شود که حول هر دو محور ممان اینرسی قابل قبولی داشته باشد. شاید به این دلیل مقاطع Z شکل در اولویت باشند ولی در مورد مقطع ناودانی دلیل خاصی سراغ ندارم. البته فکر میکنم مقطع Z شکل در اولویت باشد شاید به دلیل کم بودن مقطع Z از ناودانی هم استفاده میگردد

نویسنده: mramirtaheri پستتاریخ: شنبه 2 آبان 1388 - 23:20    عنوان:  

به این دلیل از این مقاطع در سقف های شیروانی استفاده میکنند وقتی این مقاطع تحت زاویه شیب قرار میگیرندنیرو هابرمرکز برش وارد می شوند اگر نیرو برمرکز برش وارد شود پیچش بوجود نمی اید اگر ازاین مقاطع در سقف افقی استفاده شود در انها پیچش بوجود میاید چون نیروها به مرکز برش واردنمی شوند در سقف های شیب دار مناسبترین مقطع z اولویت دوم با ناودانی می باشد

نویسنده: hfarahani48محل سکونت: تهران پستتاریخ: یکشنبه 3 آبان 1388 - 01:50    عنوان:  

mramirtaheri نوشته است:
به این دلیل از این مقاطع در سقف های شیروانی استفاده میکنند وقتی این مقاطع تحت زاویه شیب قرار میگیرندنیرو هابرمرکز برش وارد می شوند اگر نیرو برمرکز برش وارد شود پیچش بوجود نمی اید اگر ازاین مقاطع در سقف افقی استفاده شود در انها پیچش بوجود میاید چون نیروها به مرکز برش واردنمی شوند در سقف های شیب دار مناسبترین مقطع z اولویت دوم با ناودانی می باشد
من هم بانظر شما موافقم و سبکی مقطع...و ارتفاع خوب که ممان اینرسی خوبی ایجاد می کند اضافه می کنم ...

نویسنده: iraj2008محل سکونت: كردستان~مريوان پستتاریخ: دوشنبه 4 آبان 1388 - 09:10    عنوان:  

با تشکر از همه دوستانی که در این تایپک شرکت کردند Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed

iransaze.com -> طراحی سازه های فولادی

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند

صفحه 1 از 1
x