اصطلاحات فنی کارگاههای ساخت سد
رفتن به صفحه : قبلی  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
iransaze.com -> سدسازی

نویسنده: marang_ پستتاریخ: جمعه 18 مرداد 1392 - 21:16    عنوان:  اتاق رطوبت

به دلیل تعدد نمونه های بتنی در کارگاههای سد سازی امکان نگهداری آنها در حوضچه های آب نیست و یا اگر هست بسیار مشکل است به خصوص که ابعاد نمونه های بتنی بدنه سدها با توجه به قطر سنگدانه ها عموما بزرگتر از ابعاد نمونه عادی یعنی 15 در 15 یا 15 در 30 است و جابجایی آنها در حوضچه و بیرون آوردن آن برای شکستن در موعد مقرر صعوبت کار را دو چندان می کند. به این لحاظ از یک اتاقک ایزوله که رطویت آن با نازن های آب پاش و دستگاه تولید بخار تامین می شود استفاده می شود. در تصویر نازل ها و دستگاه تولید بخار (در انتهای سالن مشخص است) خاموش شده تا امکان تصویر برداری مهیا باشد.

نویسنده: marang_ پستتاریخ: چهار‌شنبه 23 مرداد 1392 - 18:02    عنوان:  

در بسیاری از سازه های آبی سد با توجه به شکل آیرودینامیک و پیجیده هندسی آن و یا تراکم آرماتور در آن نیاز شدیدی به استقاده از بتنی که کارایی مناسبی داشته باشد حس می شود. کنترل کیفی آن در آزمایشگاه توسط وسایل آزمایشگاهی انجام می شود که نام آنها برای مهندسان گاه و بیگاه نامانوس است که شماری از آنها را به صورت مصور ارائه می کنم

وسایل آزمایشگاهی بتن خود متراکم

نویسنده: khoshravanمحل سکونت: تبريز پستتاریخ: پنج‌شنبه 24 مرداد 1392 - 10:29    عنوان:  

marang_ نوشته است:
در بسیاری از سازه های آبی سد با توجه به شکل آیرودینامیک و پیجیده هندسی آن و یا تراکم آرماتور در آن نیاز شدیدی به استقاده از بتنی که کارایی مناسبی داشته باشد حس می شود. کنترل کیفی آن در آزمایشگاه توسط وسایل آزمایشگاهی انجام می شود که نام آنها برای مهندسان گاه و بیگاه نامانوس است که شماری از آنها را به صورت مصور ارائه می کنم

وسایل آزمایشگاهی بتن خود متراکم

من تاکنون اسم این آزمایشها وشکل وسایل آنرا ندیده بودم. احتمال می دهم که این آزمایشات هرجندجزوآزمایشات روتین بتن نمی باشد ولی درصنعت سدسازی از اهمیت بالایی برخورداراست.
آیا برای این آزمایشات ازاستاندارد ACI استفاده می شود؟
آیا منظورشمااز"بتن با کارایی مناسب" همان SCC Self Compact Concrete می باشدیا همان بتن معمولی است؟

علت سوال فوق این است که شکل وسایل اندازه گیری هایی که گذاشته بودید، مخصوصااولی، مرابیاد بتن اس سی سی انداخت. البته تاآنجایی که من اطلاع دارم دربتن اس سی سی بخاطرعدم امکان ویبره کردن (مخصوص درقطعات عمیق وال شکل پایه بتنها)، نیازی به ویبره نخواهدبود ولذا با بتن متعارف فرق دارد.
اگردرمورداین بتن هم تصاویرواطلاعاتی داشته باشید، شاید بدنباشد آنهاراهم دراین سایت قراردهید. به هررو مطالبی که شما می گذارید بسیار باارزش، مفید وآموزنده بوده وانسان حض می کند.

نویسنده: marang_ پستتاریخ: پنج‌شنبه 24 مرداد 1392 - 19:43    عنوان:  

نام این بتن همانطور که فرمودید scc است. و تنها در کارگاه سد سازی کاربرد ندارد و امروزه در ایران به وفور استفاده می شود. نمونه ای که بتوان ذکر کرد که مدام در معرض دید است پوشش تونل رسالت است.
این بتن به دلیل روانی مناسبی که دارد نیاز به ویبره ندارد و تفاوت طرج اختلاط آن با بتن عادی استفاده از سیمان بیشتر، فیلر (عموما میکروسیلیس) و فوق روان کننده و انازه سنگدانه حداکثر 19 میلی متر است. آزمایشات این بتن جدیدا وارد استاندارد ASTM شده و تعدادی از آنها را فقط می توان از دستنامه های معتبر بتن حستجو کرد و هنوز استاندارد ندارد.

نویسنده: sina_khosraviمحل سکونت: ارومیه پستتاریخ: چهار‌شنبه 20 شهریور 1392 - 11:30    عنوان:  

omran351 نوشته است:
بتن دنتال چیه؟

یه بتنی که روی سطوح نا هموار و نا صاف مخصوصا سنگی برای حصول سطح یکپارچه جهت اجرای

بتن سازه ای اصلی است.

نویسنده: marang_ پستتاریخ: چهار‌شنبه 3 مهر 1392 - 00:28    عنوان:  

Skin grouting
تزريق دوغاب سيمان بين ورق فولادي در تماس با بتن، مانند تزريق پشت لاينينگ فلزي تونل هاي اببر وقتي پشت لاينينگ فلزي از بتن پر شده باشد.

نویسنده: pitersongvs پستتاریخ: پنج‌شنبه 12 شهریور 1394 - 15:25    عنوان:  

سلام...
باعث تاسفه اگه همچین تاپیکه مفیدی ادامه پیدا نکنه..امیدوارم جناب marang_ و بقیه اساتید باز هم فعالیت کنند.
1-فرمودید دمای آب در مراحل پست کولینگ اولیه و ثانویه نیاز به طراحی داره....لطفا درباره این طراحی ها توضیح بدید..
2- در ابتدای بحث صحبت از حفر گمانه با عمق زیاد برای اجرای پاندول سد ها کردید...در مورد روش های اجرایی و انحراف گیری گمانه ها هم خیلی علاقه مندم بیشتر بدونم.
3-ویبره کیس، همین که گفتین ویبره ها رو میبندن به بازوی بیل و بعد با فاصله از هم ویبره انجام میشه تا با هم همپوشانی نداشته باشن...میشه یه نمونه تقریبی از همچین محاسباتی بفرمایین؟؟(به نظر از اون محاسبات راحته که هیچ کس بلد نیست
Mr. Green )

iransaze.com -> سدسازی

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند

رفتن به صفحه : قبلی  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
صفحه 8 از 8
x