مقصد نهایی سازه و زلزله
رفتن به صفحه 1, 2  بعدی
iransaze.com -> بازار کار براي شاخه هاي مختلف رشته مهندسي عمران

نویسنده: mohandes1 پستتاریخ: جمعه 5 آذر 1389 - 23:55    عنوان:  مقصد نهایی سازه و زلزله

با سلام
می خواستم نطرتون رو بپرسم راجع به اینکه:
1-علم عمران تا کجا پیش خواهد رفت؟
2-علم سازه و زلزله چی؟
فکر نمی کنید ژاپنیها به هرچی که تو مخصوصا زلزله لازمه رسیدن ایا هنوز جای تحقیق هست تا چند سال دیگه ؟ خوشحال میشم همه نطر بدهند شاید این نظرات چراغی باشد برای روشن تر شدن مسیر حرکت محققین جوان.
با تشکر

نویسنده: marang_ پستتاریخ: شنبه 6 آذر 1389 - 00:02    عنوان:  

یه ضرب المثل حرفه ای شنیدم که جالب بود. شاید جوابی برای شما باشه
only sky is a limit for a civil engineer

نویسنده: nuri671محل سکونت: تهران پستتاریخ: شنبه 6 آذر 1389 - 00:07    عنوان:  

با سلام
اصولا تمام علوم همینطور سازه و زلزله همواره پیشرفت خواهند کرد و نکات مبهم و تاریک فراوانی بروی انسانها باز خواهد شد.
ضمنانه ژاپنیها و نه سایر کشورها هنوز به جای مهمی در بحث زلزله نرسیده اند و هنوز این مبحث از بکرترین مباحث است.

شرح حال انسان این است:

دل گرچه درین بادیه بسیار شتافت
یک موی ندانست ولی موی شکافت
اندر دل من هزار خورشید بتافت
آخر به کمال ذره ای راه نیافت

ونیز

گردوی دانش سخت است و محکم
لیکن نباشد مارا از آن غم
زیرا توانیم آنرا شکستن
با نیروی میخواهم بدانم

نویسنده: mohandes1 پستتاریخ: شنبه 6 آذر 1389 - 00:18    عنوان:  

منظورم مهندسی زلزله است نه بحث ژئوتکنیکی مسئله بازم نظر بدهید

نویسنده: sadegh3400 پستتاریخ: شنبه 6 آذر 1389 - 09:17    عنوان:  

mohandes1 نوشته است:
منظورم مهندسی زلزله است نه بحث ژئوتکنیکی مسئله بازم نظر بدهید

آقای مهندسی انسان نه تنها در مهندسی زلزله (که علمی بسیار بکر است) و نه در هیچ رشته دیگری به منتهی آن نرسیده است و حتی به جرات می توان گفت در آغاز راه است . به طور مثال اگر در مهندسی زلزله ریز شویم و باز هم به طور مثال اگر به بحث پیچش در سازه ها اشاره کنیم ، سالهای سال است که کارهای تحقیقی بسیاری انجام می شود و باز هم ابهامات و سوالات بسیاری باقی مانده است... برای اثبات این موضوع کافیست در مورد مقالات ارائه شده در این مورد سرچ کنید ...

نویسنده: mohandes1 پستتاریخ: شنبه 6 آذر 1389 - 17:23    عنوان:  

در این مورد کاملا موافقم و اینکه در زمینه سازه می توان روی الیاژهای جدید متمرکز شد.
بازهم نظر بدهید

نویسنده: davoodمحل سکونت: نيشابور پستتاریخ: شنبه 6 آذر 1389 - 17:47    عنوان:  

دوستی خاطره های از استاد دانشگاه کانادا می گفت.

یک آلبوم عکس از زلزله بم بردم و انتظار داشتم کلی مورد لطف استاد قرار گرفته و در رابطه با آنها چند جلسه بحث شود.
استاد نگاهی به آنها کرد و گفت زحمت زیادی کشید ه اید. یکی از همکلاسیها یک تک عکس از پلی که در زلزله ژاپن (احتمالا کوبه) تخریب شده بود نشان داد و استاد 3 ساعت تمام در رابطه با آن بحث کرد ، وقتی گله کردم که شما در رابطه با یک عکس سه ساعت صحبت می کنید اما از یک آلبوم من فقط ....

استاد گفت: آن سازه ها اگر خراب نمی شدند جای صحبت زیادی داشت .

دوست عزیز بگذار دانش مهندسی ما به ژاپن برسد بعد به این فکر کنیم که به کجا خواهیم رسید.

موفق باشید

نویسنده: mohandes1 پستتاریخ: شنبه 6 آذر 1389 - 19:19    عنوان:  

من با این حرف به قول خودتون استاد کانادایی موافقم اما این ربطی به اینکه در چه مسیر و چگونه حرکت کنیم ندارد، شما به عنوان یک محقق مخصوصا در مقاطع تحصیلی برای مشخص کردن زمینه تز ناچارید در اون زمینه مرز علم رو بشناسید پیشنهاد می کنم رو این حرفم بخوبی فکر کنید شاید .....

نویسنده: davoodمحل سکونت: نيشابور پستتاریخ: شنبه 6 آذر 1389 - 20:14    عنوان:  

با سلام و تشکر از دقت نظر شما

ببین دوست عزیز این که ما در چه مسیری حرکت کنیم کاملا مشخص هست ( رسیدن به یک مکان امن ، اقتصادی ، با تمام امکانات رفاهی لازم) که شاید این سازه در خود ژاپن به عنوان یک شهر آرمانی که قرار است در سال 2050 به اون برسند در حال تحقیق هست اما فراموش نکن ما در کشوری زندگی می کنیم که هنوز بیش از 90% مصالح ما استاندارد نیستند علیرغم تاکید وزیر مسکن در 10 سال قبل.

من اندیشه شما رو کاملا تحسین میکنم . اما بین انچه هست تا آنچه باید باشد در کشور ما فاصله ای هست که حداقل به عمر ما قد نمیده.

آنچه که باید یک شهر ایده آل داشته باشه برآیند + اکو سیستم و تعامل اون با انسان هست ، انسانی که همه چیز رو برای خودش می خواهد آیا قابل به این تعامل هست؟

نویسنده: mohandes1 پستتاریخ: شنبه 6 آذر 1389 - 21:22    عنوان:  

با سلام
متشکر از نظ خوبتون، اما دوست عزیزم من احساس می کنم هر وقت از پیشرفت و رفتن بسوی ترقی و... بحثی مطرح می شود اینکه در شرایط فعلی ما در کجا هستیم و یا چه داریم و... نباید مانع از تحقیقات تئوریک و یا ازمایشگاهی ما شود چرا که بیش از 90% از تزهای دکترای ما اصلا عملی نیستند بجرات میتونم بگم حداقل تا10 سال دیگه، بازهم متشکر نظر بسیار خوبتون هدف من هم از ایجاد این تاپیک دیدن نظرات خوبتون است.

iransaze.com -> بازار کار براي شاخه هاي مختلف رشته مهندسي عمران

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند

رفتن به صفحه 1, 2  بعدی
صفحه 1 از 2
x