تبادل نظر در مورد طراحي مخزن آب هوايي
رفتن به صفحه : قبلی  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  بعدی
iransaze.com -> طراحی سازه های آبی

نویسنده: jackson پستتاریخ: جمعه 28 بهمن 1390 - 13:01    عنوان:  

pedramf نوشته است:
سلام، ممنون از پستتون،اگه ممکن هست یک مقدار دربارهٔ End releasesمقاطع توضیح بدید، مثلا چرا مقطع L 80 که بطور افقی (مستطیلی) مدل شده اند در ارتفاع بالا M3,M2,T آزاد شده اند ولی‌ در ارتفاع پائین مثلا ۳.۵ متر آزاد نشده اند.

قاعدتاٌ تمامي اتصالات بايستي مفصلي باشه، اگه چنين چيزي باشه كه شما مي فرماييد، خطا در مدلسازي هستش.

يكي از چالش هاي اين سازه ها بحث واژگوني هست كه اميدوارم با كمك دوستان در ادامه و بعد از پشت سر گذاشتن مراحل اوليه به نتايج مثبتي در اين زمينه هم برسيم.

نویسنده: jackson پستتاریخ: دوشنبه 1 اسفند 1390 - 20:18    عنوان:  

با اين اطلاعات ناكافي من و عدم مشاركت دوستان ختم پروژه اعلام ميشه.

نویسنده: alireza haghtalabمحل سکونت: همدان پستتاریخ: یکشنبه 14 اسفند 1390 - 21:36    عنوان:  

halgord نوشته است:
با سلام و خسته نباشید به همه دوستان عزیز
لطفا هر کسی که نحوه طراحی مخزن آب بتنی (مستطیلی) رو بلده توضیح بدین و اگه فایلشو دارین خیلی ممنون میشم که واسم سندش کنید یا به اشتراک بزارید

نویسنده: M.Kabiriمحل سکونت: اصفهان پستتاریخ: چهار‌شنبه 17 اسفند 1390 - 23:27    عنوان:  

به نظر دوستان مدل کردن مخزن با بارگذاری دینامیکی خود مخزن+پایه ها بهتر است یا طراحی جداگانه مخزن و پایه؟با توجه به آنکه پریود نوسان سیال (Convective mode) متفاوت از خود جدار و پایه است؟

نویسنده: hfarahani48محل سکونت: تهران پستتاریخ: پنج‌شنبه 18 اسفند 1390 - 20:13    عنوان:  

با سلام
شاید پروژه موجود در سایت مفید باشد...

نقشه اجرایی یک مخزن هوایی کروی شکل با فایل طراحی آن (sap)

http://iransaze.com/ftopic-21339-10.html

یا

http://hfarahani48.blogfa.com/post-7129.aspx

در ضمن برای دریافت اطلاعات مرتبط با این موضوع بهتر است آیین نامه های برنامه بودجه را مطالعه نمایید...

جهت دریافت اطلاعات بیشتر برای مخازن ...

http://hfarahani48.blogfa.com/cat-193.aspx

موفق باشید...

نویسنده: jackson پستتاریخ: یکشنبه 21 اسفند 1390 - 13:00    عنوان:  

mkabiri2662 نوشته است:
به نظر دوستان مدل کردن مخزن با بارگذاری دینامیکی خود مخزن+پایه ها بهتر است یا طراحی جداگانه مخزن و پایه؟با توجه به آنکه پریود نوسان سیال (Convective mode) متفاوت از خود جدار و پایه است؟

پیشنهاد من مدلسازی کامل مخزن و در عوض معرفی 2 حالت 2 بار زلزله، یکی برای خود مخزن و دیگری برای مجموعه سازه هستش.

نویسنده: M.Kabiriمحل سکونت: اصفهان پستتاریخ: سه‌شنبه 23 اسفند 1390 - 21:32    عنوان:  

jackson نوشته است:
mkabiri2662 نوشته است:

پیشنهاد من مدلسازی کامل مخزن و در عوض معرفی 2 حالت 2 بار زلزله، یکی برای خود مخزن و دیگری برای مجموعه سازه هستش.

با توجه به طراحی های قبلی و بر اساس نشریه 123 و ACI371 می توان مخزن را جداگانه طراحی نمود و پایه را بر اساس سیستم پاندول وارونه تحلیل و طراحی کرد.البته این روش کاملا وابسته به مشخصات مخزن و مدهای نوسان آن می باشد.همچنین مدل کردن سیستم به صورت پاندول دوگانه نتایج دقیقتری در بر خواهد داشت که در این روش نیز تناقضاتی با نشریه 123 به وجود می آید.

نویسنده: jackson پستتاریخ: یکشنبه 28 اسفند 1390 - 14:54    عنوان:  

پیشنهاد من تعریف ضریب زلزله برای کل مجموعه سازه(با توجه به اینکه غالب وزن سازه رو سیال درون مخزن شامل میشه).

و لحاظ اثر جرم مواج طبق نشریه 123 و محاسبه اضافه نیروی زلزله ناشی از اون و اعمال دستی این نیرو به صورت دستی به خود مخزن.

در نهایت تعریف 2 حالت بار زلزله در ترکیبات بارگذاری.

نویسنده: jackson پستتاریخ: دوشنبه 14 فروردین 1391 - 21:39    عنوان:  

این مطلب رو از کتاب سازه های بتن آرمه پیشرفته نوشته کرشنا راجو عنوان می کنم.

در صورتی که مخزن پر از آب باشه سازه رو می توان به عنوان یک سیستم یک درجه آزاد در نظر گرفت ولی در صورتی که مخزن نمیه پر باشه دیگه فرضیه فوق بر قرار نبوده و باید سازه رو 2 درجه آزاد در نظر گرفت.

بنابراین لازمه همچین سازه ای حداقل 3 بار تحلیل بشه.

یکی برای حالتی که مخزن پر هستش.

دوم برای حالتی که مخزن نیمه پر هستش.

و سوم مخزن خالی که در این صورت واژگونی مخزن در برابر نیروی باد که چندان بحرانی نیست باید بررسی بشه.

نویسنده: jackson پستتاریخ: جمعه 12 خرداد 1391 - 07:05    عنوان:  

به دلیل اینکه مخازن هوایی ظرفیت کمتری دارند، بنابراین بحرانی ترین حالت مخزن همان حالت پر هست که در اینصورت نیازی به لحاظ اثر موج نباید باشه.

و همینطور اثر اون بر جداره خود مخزن اونقدر زیاد نیست که قابل ملاحظه باشه.

البته این مسائل رو بنده به شرطی عرض می کنم که تحلیل استاتیکی معادل باشه.

تصور می کنم اگه مخزن پر رو تحلیل و طراحی کنیم، برای واژگونی در برابر باد نیاز به کنترل مضاعف نخواهیم داشت.

iransaze.com -> طراحی سازه های آبی

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند

رفتن به صفحه : قبلی  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  بعدی
صفحه 2 از 7
x