چرا میگویند راه و ترابری گرایش پولسازی هست؟

iransaze.com -> بازار کار براي شاخه هاي مختلف رشته مهندسي عمران

نویسنده: HAMMAN پستتاریخ: شنبه 9 شهریور 1392 - 21:44    عنوان:  چرا میگویند راه و ترابری گرایش پولسازی هست؟

سلام اساتید
چرا میگویند راه و ترابری گرایش پرپول و پر درآمدی هست؟
آیا کار توش زیاده هنوز؟
معمولا کارها از لحاظ ریالی خیلی ارززش بالایی دارند. مثلن چند کیلومتر راه میشه چند میلیارد تومن ولی خب اینجا پول اصلی به پیمانکارا میرسه و نه به مهندسین.پس چرا میگیم گرایش پرپولی هست؟
امیدوارم تونسته باشم منظورمو برسونم
با سپاس از پاسخ شما

نویسنده: hamed9004محل سکونت: مشهد پستتاریخ: شنبه 9 شهریور 1392 - 22:39    عنوان:  

با سلام..چون هنوز در زمینه راه و ترابری نیروی متخصص و مهندس کم هست..و مثل گرایش سازه اشباع نشده..
یه استادی داشتیم میگفت گرایشی رو برین ادامه تحصیل بدین که هنوز کسی آشنایی نداره و اشباع نشده..
کسایی رو میشناسم که همین گرایش راه و ترابری رو میخونن ترم اخر زود وارد بازار کار شدن با حقوق و مزایا بالا.

نویسنده: alen18 پستتاریخ: شنبه 9 شهریور 1392 - 22:48    عنوان:  

گرایش راه و ترابری گرایش پولسازی نست بلکه پروژه های راه کارهای پولسازی هستند.
خوب حالا شخصی که گرایش راه داره به نسبت بقیه که در این گرایش نستند شاید دید بهتری جهت تاسیس شرکت و کار در این زمنه داره.
البته کارهای راه هم به خودی خوب شاید پولساز باشند تا حدودی ولی پول اصلی در تقلبهای انجام گرفته در ایت پروژه هاست.
در ضمن در شرکتهای مشاور و پیمانکار را بنده از هر گرایشی دیده ام.

نویسنده: mojtaba_shamsمحل سکونت: شیراز پستتاریخ: شنبه 9 شهریور 1392 - 23:51    عنوان:  Re: چرا میگویند راه و ترابری گرایش پولسازی هست؟

hamman نوشته است:
سلام اساتید
چرا میگویند راه و ترابری گرایش پرپول و پر درآمدی هست؟
آیا کار توش زیاده هنوز؟
معمولا کارها از لحاظ ریالی خیلی ارززش بالایی دارند. مثلن چند کیلومتر راه میشه چند میلیارد تومن ولی خب اینجا پول اصلی به پیمانکارا میرسه و نه به مهندسین.پس چرا میگیم گرایش پرپولی هست؟
امیدوارم تونسته باشم منظورمو برسونم
با سپاس از پاسخ شما

به نظر من بگن رشته پر دردسری بهتره ما که 10 ساله داریم کار راه میکنیم همیشه لنگ زدیم خصوصا این دو سال اخر
همین دیروز ماشینم رو فروختم تا حقوق کارگرها رو بدم در صورتی که 1 میلیارد و 800 میلیون طلب دارم
اگر یه کار یه میلیاردی بر میداری که 100 میلیون سود داره بجاش 200 میلیون دردسر و مسئولیت داره
به هر حال هر کس دوست داره وارد بشه ما هم خوشحال میشیم بیشتر از خودش
موفق باشید

نویسنده: u00221 پستتاریخ: یکشنبه 10 شهریور 1392 - 07:07    عنوان:  

من که فوقش را دارم مدرکش به دردم نخورد- هر ادم ..... شده واسه ما کارشناس راه

نویسنده: HAMMAN پستتاریخ: یکشنبه 10 شهریور 1392 - 10:00    عنوان:  

دردسر که همه کارها و گرایش ها دارن.اما آیا راه و ترابری گرایشی هست که هر مهندس راه(ارشد راه) وارد این بازار کاری بشود>؟(چون ارزش ریالی پروژه ها بالاست و به نظر نمیرسد که یک مهندس دو سال سابقه یا حتی ده سال سابقه بتونه یک پروژه یک میلیاردی انجام بده).منظورم اینه که این گرایش آیا بیشتر برای پولدارها نیست؟(چون پول اولیه زیادی میخواهد)
یا اینکه فرضیات من نادرست است
ممنون که راهنمایی میکنید.

نویسنده: curvestone پستتاریخ: یکشنبه 10 شهریور 1392 - 20:54    عنوان:  

بدین صورت که پسر دایی من توو دریچه چیتگر کار میکرد.منظورم اوم حوالی هست. میگفت چند سانت خط پروژه رو جا به جا کردیم چند صد میلیون رفت توو جیب شرکت گرید یک راه. کلا هم همه سیاسی اند اعضا شرکت.سرپرست کارگاه هم نقشه برداره. همین طور اکثر اکیپ.

نویسنده: HAMMAN پستتاریخ: یکشنبه 10 شهریور 1392 - 23:15    عنوان:  

یعنی فقط چون میشه قسمتی از مصالح را زد(کم کاری, کم فروشی) و به هیچ جای پروژه آسیبی نزند؟؟

دلیل دیگری جز کم فروشی ندارد؟

نویسنده: HAMMAN پستتاریخ: سه‌شنبه 12 شهریور 1392 - 22:41    عنوان:  

آیا راه و ترابری رشته ای زود بازده است یا دیر بازده؟ با سرمایه اندک آیا میتوان کار در راه و ترابری را شروع کرد؟

iransaze.com -> بازار کار براي شاخه هاي مختلف رشته مهندسي عمران

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند

صفحه 1 از 1
x