مقیاس کردن شتاب نگاشت ها مطابق ویرایش چهارم 2800

iransaze.com -> زلزله

نویسنده: civileng2015 پستتاریخ: چهار‌شنبه 15 مهر 1394 - 04:26    عنوان:  مقیاس کردن شتاب نگاشت ها مطابق ویرایش چهارم 2800

با سلام،
بنده مطابق ویرایش 4 آیین نامهی 2800 می خوام شتاب نگاشت هامو مقیاس کنم. با توجه اینکه ،سازه ای کە میخوام تحلیل کنم دو بعدی است، آیا نحوەی مقیاس کردن شتاب نگاشت ها فرق میکنه یا مثل قبل مقیاس میشن؟ در فایل زیر توضیحات 2800 رو در مورد مقیاس کردن پیوست کردم.خواهشا اگە کسی میدونه بگە باید چیکار کنم

نویسنده: behzad re.محل سکونت: tehran پستتاریخ: پنج‌شنبه 16 مهر 1394 - 08:42    عنوان:  Re: مقیاس کردن شتاب نگاشت ها مطابق ویرایش چهارم 2800

civileng2015 نوشته است:
با سلام،
بنده مطابق ویرایش 4 آیین نامهی 2800 می خوام شتاب نگاشت هامو مقیاس کنم. با توجه اینکه ،سازه ای کە میخوام تحلیل کنم دو بعدی است، آیا نحوەی مقیاس کردن شتاب نگاشت ها فرق میکنه یا مثل قبل مقیاس میشن؟ در فایل زیر توضیحات 2800 رو در مورد مقیاس کردن پیوست کردم.خواهشا اگە کسی میدونه بگە باید چیکار کنم

با سلام.
نكته خاصي مد نظرتونه ؟ چون تصوير كه كاملا واضح توضيح داده!!!
منظورش از مولفه بزرگتر همون مولفه اي هستش كه PGA بزرگتري داره.
موفق باشيد.

نویسنده: kiani20090 پستتاریخ: پنج‌شنبه 16 مهر 1394 - 13:37    عنوان:  

آیا جهت اسکیل کردن فقط از یک مولفه باید استفاده کرد.مولفه با شتاب ماکزیمم بیشتر؟

نویسنده: behzad re.محل سکونت: tehran پستتاریخ: پنج‌شنبه 16 مهر 1394 - 15:21    عنوان:  

kiani20090 نوشته است:
آیا جهت اسکیل کردن فقط از یک مولفه باید استفاده کرد.مولفه با شتاب ماکزیمم بیشتر؟

با سلام.
چون سازه شما دو بعدي بله. بايد از يك شتابنگاشت استفاده كنيد.
موفق باشيد

نویسنده: civileng2015 پستتاریخ: پنج‌شنبه 16 مهر 1394 - 18:43    عنوان:  Re: مقیاس کردن شتاب نگاشت ها مطابق ویرایش چهارم 2800

behzad re. نوشته است:
civileng2015 نوشته است:
با سلام،

با سلام.
نكته خاصي مد نظرتونه ؟ چون تصوير كه كاملا واضح توضيح داده!!!
منظورش از مولفه بزرگتر همون مولفه اي هستش كه PGA بزرگتري داره.
موفق باشيد.

ممنون از پاسختون.
من هفت زوج شتاب نگاشت دارم(یعنی در کل 14 مولفه).از هر زوج شتابنگاشت،مولفەی دارای PGAی بزرگتر را انتخاب کردە و بر PGAی خودش تقسیم کردم(یعنی هفت مولفەی شتاب نگاشت با حداکثر PGAی g بدست آوردم). در آخر مقادیر این هفت مولفە را بە روش جذر مجموع مربعات ترکیب کرده و طیف پاسخ نهایی را رسم کردم. با توجه بە دو بعدی بودن سازه ، آیا مراحل را درست رفتەام؟؟

نویسنده: behzad re.محل سکونت: tehran پستتاریخ: پنج‌شنبه 16 مهر 1394 - 22:37    عنوان:  

با سلام.
بله.روش درسته.طیف هر شتابنگاشت رو محاسبه و به روش جذر مجموع مربعات با هم ترکیب و یک طیف واحد بدست آورید جهت مقایسه با طیف استاندارد.
موفق باشید.

نویسنده: kiani20090 پستتاریخ: جمعه 17 مهر 1394 - 00:31    عنوان:  

چرا از روش جذر مجموع مربعات استفاده شد با توجه به تک بعدی بودن مولفه ها میانگین گیری کفایت نمی کرد.
ضمنا اگر از 7 عدد یک جذر مجموع مربعات بگیرید آیا نیاز نیست طیف استاندارد در رادیکال 7 ضرب شود

نویسنده: behzad re.محل سکونت: tehran پستتاریخ: جمعه 17 مهر 1394 - 11:42    عنوان:  

kiani20090 نوشته است:
چرا از روش جذر مجموع مربعات استفاده شد با توجه به تک بعدی بودن مولفه ها میانگین گیری کفایت نمی کرد.
ضمنا اگر از 7 عدد یک جذر مجموع مربعات بگیرید آیا نیاز نیست طیف استاندارد در رادیکال 7 ضرب شود

با سلام.
بسته به اهمیت سازه میشه تصمیم گرفت که میانگین گیری کرد یا روش های دیگه رو استفاده کرد.
ولی رادیکال 7 برای چی؟
شما وقتی طیف هر 14 شتابنگاشت رو رسم میکنید از هر جفت طیف,با میانگین گیری یک طیف میانگین بدست میاورید.پس سر آخر میرسید به 7 طیف.که این هفت طیف رو با روش های معتبر ترکیب میکنید و با طیف استاندارد مقایسه میکنید.اینجا هم همونه فرقی نمیکنه که.الان هفت طیف داریم که با هم میخوایم ترکیب و با طیف استاندارد مقایسه کنیم.بحث رادیکال 7 رو هم نداریم.بنده هم اطلاعی از این قضیه ندارم.اگر منبعی دارید بفرمایید تا بنده نیز مطالعه کنم.
موفق باشید.

iransaze.com -> زلزله

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند

صفحه 1 از 1
x