طراحی مهاربند EBF در sap2000 ؟

iransaze.com -> Sap

نویسنده: rezarad1369محل سکونت: rasht پستتاریخ: جمعه 29 آبان 1394 - 20:07    عنوان:  طراحی مهاربند EBF در sap2000 ؟

با سلام
در طراحی مهاربند واگرا به روش AISC2010 ایا نرم افزار کنترل های ظرفیتی مربوط به بند 6-12-3-10 مبحث دهم را که مربوط به نیروی طراحی تیر خارج از پیوند و مهاربند و ستون ها است رابه درستی انجام می دهد؟

نویسنده: rezarad1369محل سکونت: rasht پستتاریخ: شنبه 30 آبان 1394 - 00:14    عنوان:  

مرسی از پاسخ شما
من در کتاب طراحی لرزه ای سازه های فولادی تالیف مهدی علیرضایی و علی محمدی دیدم که نوشته این کنترل در ایتبس انجام می گیره.و تحیلی دستی کرده و با نتایج نرم افزار مقایسه کرده منتها خودم که امتحان کردم دیدم در ایتبس اصلا کنترل هاش منطقی نبود،مثلا واسه ستون واسه یک کومبو نیرو ،کنترل رو انجام داده ولی واسه سایر کمبو هایی که حاوی نیروی زلزله هستند خیر.اما مثلا برای تیر خارج پیوند باز کنترل رو در هیچ کمبو نیرویی ندیدم.در سپ هم اصلا کنترلی ندیدم که انجام بشه.من در پروژم تعداد سازه هام بالاست و طبقات هم همینطور ،یعنی واقعا نمی شه از طریق نرم افزار طراحی انجام داد؟

نویسنده: art031 پستتاریخ: شنبه 30 آبان 1394 - 08:56    عنوان:  

من به شما توصیه میکنم دستی طراحی کنید. حداقل تا وقتی کتاب سری عمران جلدی که در آن EBF رو طراحی نکرده نیومده بیرون. من اکسل طراحی دستی رو دارم. برای 4 8 و 12 طبقه. شما کافیه کمی اکسل بلد باشید تا تغییر بدید برای طبقات خودتون. و از نرم افزار نیروها رو در بیارید ودر اکسل وارد کنید. اما مهاربند من اتصالش به سازه خمشی است. البته نیروی زیادی منتقل نمیشه.
معتبرترین کتاب کتاب دکتر میرقادری هستش. من مطابق اون انجام دادم با این تفاوت که آیین نامه امریکارو مد نظر قرار دادم.
اگر اکسل بلد نیستید یه پیام بدید یه قرار بگذاریم رایگان به شما آموزش میدم.

نویسنده: 10021002 پستتاریخ: شنبه 30 آبان 1394 - 22:08    عنوان:  

rezarad1369 نوشته است:
مرسی از پاسخ شما
من در کتاب طراحی لرزه ای سازه های فولادی تالیف مهدی علیرضایی و علی محمدی دیدم که نوشته این کنترل در ایتبس انجام می گیره.و تحیلی دستی کرده و با نتایج نرم افزار مقایسه کرده منتها خودم که امتحان کردم دیدم در ایتبس اصلا کنترل هاش منطقی نبود،مثلا واسه ستون واسه یک کومبو نیرو ،کنترل رو انجام داده ولی واسه سایر کمبو هایی که حاوی نیروی زلزله هستند خیر.اما مثلا برای تیر خارج پیوند باز کنترل رو در هیچ کمبو نیرویی ندیدم.در سپ هم اصلا کنترلی ندیدم که انجام بشه.من در پروژم تعداد سازه هام بالاست و طبقات هم همینطور ،یعنی واقعا نمی شه از طریق نرم افزار طراحی انجام داد؟

مهندس از صفحاتی که کنترل کرده اگر میشه میشه عکس بگیر ضمیمه کن چون من هم همین مشکل رو دارم

iransaze.com -> Sap

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند

صفحه 1 از 1
x