دوره جامع طراحی عملکردی - دکتر حسن مقدم
iransaze.com :: مشاهده موضوع - یه سوال درمورد بازار کار گرایشهای مختلف فوق لیسانس
پرسشهای متداول
پرسشهای متداول
جستجو
جستجو
لیست اعضا
لیست اعضا
گروههای کاربران
گروههای کاربران
مدیران سایت
مدیران سایت
درجات
درجات
مشخصات فردی
مشخصات فردی
ورود
ورود
پیامهای خصوصی
پیامهای خصوصی
فهرست iransaze.com » بازار کار براي شاخه هاي مختلف رشته مهندسي عمران

ارسال موضوع جدید   پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک   Printer-friendly version
یه سوال درمورد بازار کار گرایشهای مختلف فوق لیسانس رفتن به صفحه قبلی  1, 2, 3, 4  بعدی
مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
نویسنده پیام
m_5500k
عضو جدید
عضو جدید

عضو شده در: 30 اردیبهشت 1386

تشکر شده 0 بار در 0 پست

[وضعيت كاربر:آفلاین]

پست تاریخ: سه‌شنبه 7 مهر 1388 - 23:01    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

با درود
بايد علاقه رو در نظر گرفت
به عقيده من
مديريت ساخت
راه حمل و نقل
خاك
زلزله
پي

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی
mohsenazadfar
عضو جدید
عضو جدید

عضو شده در: پارامترهای تابع تاریخ شمسی نادرست می باشد.

تشکر شده 1 بار در 1 پست

پست تاریخ: چهار‌شنبه 8 مهر 1388 - 09:23    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

خاك و پي يك رشته است دوست عزيز Wink

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email
ali88
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

عضو شده در: 29 مرداد 1387

تشکر شده 11 بار در 9 پست

پست تاریخ: شنبه 10 بهمن 1388 - 22:02    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

نظر شما دوستان در رابطه با بازار کار گرایش خاک و پی چی هستش؟

بازگشت به بالای صفحه

mramirtaheri
کاربر فعال
کاربر فعال

عضو شده در: 21 مهر 1388

تشکر شده 60 بار در 36 پست

پست تاریخ: شنبه 10 بهمن 1388 - 22:19    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

دوستان خاک وپی استهبان یا یا سازه بندر عباس کدامیک فاصله استهبان 350کیلومتر فاصله بندر عباس 300کیلومتر میباشد

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر
aren
عضو جدید
عضو جدید

عضو شده در: 10 تیر 1387

تشکر شده 0 بار در 0 پست

پست تاریخ: یکشنبه 9 خرداد 1389 - 22:03    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

سلام
دوستان من ضمن احترامی که برای همه نظرها قائل هستم باید بگم که اون دوستی که گفته بود بازار کار راه و حمل و نقل بهتره . درست میگه اما تو پیمانکاری راه یعنی فاز 3 که اونجا دکتری با لیسانس هیچ فرقی نمی کنه ! اونجا برش و پشتوانه مالی و یک سری چیزای دیگه مهمه!اونهایی که کارهای اجرایی کرده باشن بهتر منظور منو می فهمن

بازگشت به بالای صفحه

behsazi
4 سال کاربر برتر سایت ، همکار علمی سایت
4 سال کاربر برتر سایت ، همکار علمی سایت

عضو شده در: 13 آبان 1387

تشکر شده 3679 بار در 1370 پست

پست تاریخ: یکشنبه 9 خرداد 1389 - 23:31    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

با سلام خدمت همکاران گرامي

حقيقت امر نمي‌خواستم وارد اين بحث شوم ولي با مطالعه مطالب ارائه شده در اين تاپيک احساس کردم سکوت کردن خطاست Exclamation

اگر بحث علاقه‌مندي است، کاملاً مطلب جدائي است و هر کسي نسبت به علاقه‌اش مي‌تواند رشته تحصيلي خود را انتخاب نموده و ادامه تحصيل دهد....
ولي وقتي صحبت از بازار کار است بايد کمي واقع بين بود و شرايط حاضر را در نظر گرفت و نيم نگاهي هم به آينده اقتصادي و اجتماعي کشور داشت، البته بحث بر اساس بازار کار داخل کشور است و در اين حوزه بحث مي‌نمائيم وگرنه وضعيت ساير کشورها با کشور ما تفاوتهاي فاحشي دارد.....

دو مقوله را مي‌بايست در بحث بازار کار از هم منفک نمود:
1- کار انفرادي
2- کار تيمي

در خصوص مورد اول، يعني کار انفرادي، برخي از رشته‌ها امکان فعاليت مستقل ندارند، به عنوان مثال راه و ترابري - ترافيک - مديريت ساخت - و کلاً رشته‌هائي که وابسته به يک مجموعه هستند. ولي رشته‌هائي مانند سازه - زلزله - ژئوتکنيک و ... در کل رشته‌هائي که وابستگي به يک مجموعه ندارند مي‌توانند بصورت انفرادي فعاليت نمايند.

در خصوص مورد دوم، تمامي رشته‌ها امکان فعاليت دارند، يعني در يک پروژه عظيم که تخصص‌هاي مختلفي لازم است به کار گرفته شود، هر کدام از تخصص‌ها قسمتي از پروژه را هدايت کرده و در مجموع يک کار تيمي تعريف مي‌شود که شايد بيش از 10 تخصص مختلف در رشته عمران با هم در قالب يک مجموعه کار کنند، نقشه برداري - ژئوتکنيک - سازه - زلزله - سازه‌هاي دريائي - و .. و ... و .....

اگر پروژه‌هاي عمراني در کشور رونق بگيرد و تامين اعتبار به موقع انجام يابد، براي تمامي رشته‌ها و گرايشها امکان فعاليت خواهد بود، ولي چنانچه پروژه‌هاي عمراني کمرنگ شوند و دولت تخصيص بودجه ننمايد بديهي است بازار کار رشته‌هائي که مي‌توانند بصورت انفرادي فعاليت نمايند بهتر خواهد بود Idea

تمامي رشته‌هاي تحصيلي در تمامي مقاطع (کارشناسي - ارشد - دکتري) ارزشمند هستند و براي همه قابل احترام، اين شرايط روز و وضعيت اقتصادي و اجتماعي کشور است که حکم مي‌نمايد کدام رشته مي‌تواند موفقتر باشد. Idea

در نهايت براي تمامي مهندسان کشورمان و بخصوص دوستان عزيزمان در سايت ايرانسازه آرزوي موفقيت و سربلندي دارم.

پاينده باشيد و ماندگار

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر
تشکر توسط: mohclev, sadegh3400, civil-man, gandolf, alireza haghtalab
nuri671
کاربر برتر سال 89 و 90- همکار علمی سایت
کاربر برتر سال 89 و 90- همکار علمی سایت

عضو شده در: 28 دی 1385

تشکر شده 5133 بار در 1975 پست

پست تاریخ: پنج‌شنبه 7 مرداد 1389 - 14:15    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

من میگم زلزله

بازگشت به بالای صفحه

admin
مدیر کل سایت
مدیر کل سایت

عضو شده در: 7 مهر 1385

تشکر شده 18618 بار در 8697 پست

پست تاریخ: سه‌شنبه 16 شهریور 1389 - 20:00    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

تاپیک ادغام شد:

vahidshaverdi نوشته است:
به نظر شما باتوجه به فارغ التحصيلان زياد دانشگاهها در سطح ارشد كدام گرايش كمترين پذيرش و داراي آينده كاري بهتر مي باشد.آينده رشته سازه وزلزله وراه وخاك چگونه مي باشد؟از نظر سخت يا آسان بودن آنها نيز توضيح دهيد.(فرض بر آن است كه علاقه به يك ميزان مي باشد)

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email مشاهده وب سایت این کاربر شناسه عضویت در Yahoo Messenger
admin
مدیر کل سایت
مدیر کل سایت

عضو شده در: 7 مهر 1385

تشکر شده 18618 بار در 8697 پست

پست تاریخ: سه‌شنبه 16 شهریور 1389 - 20:08    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

تاپیک ادغام شد:

mahsa_t نوشته است:
سلام سوال من هم مثل بقیه هست.من امسال به امید خدا میخواهم در کنکور ارشد شرکت کنم الان هم دانشجوی رشته مهندسی مدیرت پروژه هستم.سوال من این هست که باتوجه به این که خانم هستم و نحوه پذیرش در گرایش ها امکان موفقیت من در چه گرایشی هست.
با تشکر

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email مشاهده وب سایت این کاربر شناسه عضویت در Yahoo Messenger
rahpiraco
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

عضو شده در: 10 تیر 1389

تشکر شده 31 بار در 23 پست

blank.gif

پست تاریخ: جمعه 19 شهریور 1389 - 16:07    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

با توجه به اینکه بازار کار سازه اشباع شده الان بیشتر زلزله و خاک و پی هستش که بازار کار مناسبی داره
بازار کار سازه طوری شده که همه تو این رشته صاحب نظر شدن
زیاد شدن نظرات بد نیست ولی تو موقعیت خودش نه در ایران که هیچ کسی به سواد و داشتن علم در زمینه مورد مطالعه ارزشی قائل نیست
چون سوال صرفا در مورد بازار کار بود اینو گفتم
و با توجه به اینکه به نظر من سازه در بین گرایش های عمران بیشترین سهم رو از علمی بودن مباحثش برده است
در مورد گرایش های دیگه فعلا نظری ندارم

بازگشت به بالای صفحه

نمایش پستها:   
ارسال موضوع جدید   پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک   Printer-friendly version تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
رفتن به صفحه قبلی  1, 2, 3, 4  بعدی
صفحه 3 از 4

پرش به:  
شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید
شما نمیتوانید به نوشته های خود فایلی پیوست نمایید
شما نمیتوانید فایلهای پیوست این انجمن را دریافت نمایید