دوره جامع طراحی عملکردی - دکتر حسن مقدم
iransaze.com :: مشاهده موضوع - تفاوت کارشناسی پیوسته عمران با کارشناسی ناپیوسته عمران
پرسشهای متداول
پرسشهای متداول
جستجو
جستجو
لیست اعضا
لیست اعضا
گروههای کاربران
گروههای کاربران
مدیران سایت
مدیران سایت
درجات
درجات
مشخصات فردی
مشخصات فردی
ورود
ورود
پیامهای خصوصی
پیامهای خصوصی
فهرست iransaze.com » بازار کار براي شاخه هاي مختلف رشته مهندسي عمران

ارسال موضوع جدید   پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک   Printer-friendly version
تفاوت کارشناسی پیوسته عمران با کارشناسی ناپیوسته عمران رفتن به صفحه قبلی  1, 2, 3, 4  بعدی
مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
نویسنده پیام
nuri671
کاربر برتر سال 89 و 90- همکار علمی سایت
کاربر برتر سال 89 و 90- همکار علمی سایت

عضو شده در: 28 دی 1385

تشکر شده 5133 بار در 1975 پست

[وضعيت كاربر:آفلاین]

پست تاریخ: سه‌شنبه 2 شهریور 1389 - 01:33    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

با تشکر و عرض سلام به مدیر محترم سایت
ضمن ارج نهادن به مطالب شما ولی من دوستانی دارم که با وجود ناپیوسته بودن این کلمه تکنولوژی در مدارک آنها نیست.شاید برای رشته های خاصی کاربرد دارد.

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email
civilae
عضو جدید
عضو جدید

عضو شده در: پارامترهای تابع تاریخ شمسی نادرست می باشد.

تشکر شده 12 بار در 5 پست

پست تاریخ: سه‌شنبه 2 شهریور 1389 - 03:01    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

دوست عزیز، آخرین دسته ای که مدرک ناپیوسته آن ها مهندسی عمران به تنهایی بود، ورودی های بهمن ماه 86 دانشگاه آزاد بود. بعد از آن همه کارشناسی های نا پیوسته به تکنولوژی تغییر کرد.

بازگشت به بالای صفحه

sacivil
عضو جدید
عضو جدید

عضو شده در: 25 شهریور 1389

تشکر شده 0 بار در 0 پست

پست تاریخ: پنج‌شنبه 25 شهریور 1389 - 09:16    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

سلام
ممنون می شم جوابم رو با دقت بدید
سوال 1 - آیا مدرک معادل کارشناسی نا پیوسته داریم؟ چه شرایطی بوجود می یاد که این مدرک رو به شخص می دهند؟ یعنی به عبارت دیگر مدرک معادل کارشناسی ناپیوسته چیست؟
سوال 2 – فرق کارشناسی نا پیوسته با کارشناسی پیوسته در چیست? مدرک کارشناسی ناپیوسته با کارشناسی پیوسته چه تفاوتهایی دارد ؟ فرض کنیم شخصی که مدرک کارشنا سی نا پیوسته مهندسی تکنولوژی نقشه برداری دارد با شخصی دیگری که مدرک کارشناسی پیوسته مهندسی عمران-نقشه برداری دارد از جهات سوالات زیر آیا با هم تفاوتی دارند....آیا این تفاوت فقط در اسم و عنوان رشته است و تاثیری در آ ینده شخص ندارد؟....یعنی :
A)) آیا کسی که کارشناسی نا پیوسته مهندسی تکنولوژی نقشه برداری دارد هم می تواند در نظام مهندسی عضو شود؟
(b) آیا کسی که کارشناسی نا پیوسته مهندسی تکنولوژی نقشه برداری دارد می تواند در آزمون کارشنا سی ارشد در رشته نقشه برداری شر کت کند ؟
(c)آیا کسی که کارشناسی نا پیوسته مهندسی تکنولوژی نقشه برداری دارد در سازمان های دولتی ما نند : اداره ثبت یا شرکت نفت یا شهرداری استخدام شود به عنوان مهندس ؟

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی
Vakef
ناظم بازنشسته
ناظم بازنشسته

عضو شده در: 19 اردیبهشت 1387

تشکر شده 963 بار در 410 پست

پست تاریخ: پنج‌شنبه 25 شهریور 1389 - 11:59    عنوان: icon_question Re: تفاوت کارشناسی پیوسته عمران با پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

rezairan نوشته است:
1- تفاوت کسی که کارشناسی پیوسته عمران و کسی که از کاردانی وارد کارشناسی می شود چیست؟2-آیا در مدرک قید میکنند کارشناسی ناپیوسته و به این فارغ التحصیلان مهندس گفته میشود یا خیر؟3-وآیا در بازار کار بامشکل روبه رو میشوند یا خیر؟
4-و آیا به همه ی آنها مدرک تکنولوژی عمران می دهند ؟

من نی دونم که چند نفر از دوستانی که پاسخ شما را دادند شامل مراحل بالا می شوند ؟
اما اطلاعاتی که خودم دارم و مربوط به قدیم هست را عرض می کنم .

البته قدیم در زمانی حدود 7 الی 8 سال پیش مد نظرم هست و نسبت به اون زمان هم کاملا معتبر هست .

شما مثلا در کنکور کاردانی کارهای عمومی ساختمان قبول می شدید . بعد برای ارتقاء - مجددا در کنکور شرکت می کردید و مثلا مهندسی عمران عمران قبول می شدید . در اینجا نوع تحصیل ناپیوسته هست . ربطی هم به آزاد و دولتی نداره .

مثلا در سال 80 دانشگاه دولتی ارتقای مهندسی عمران را نداشت و تمام دانشجویان دولتی و آزاد در کنکور آزاد شرکت کردند . و عملا کنکور آزاد سال 80 به کنکور سراسری تبدیل شد . که البته در سال بعدش مجددا دولتی ارتقای عمران را گذاشت !

اصلا رشته تکنولوژی عمران با پیوسته و ناپیوسته بودن فرق داره و جدای این موارد هست . این نوع مدرک تکنولوژی عمران کمی مشکلات آتی را در پی داره . توجه کنید که کارشناسی ناپیوسته مهندسی عمران رشته متفاوت با این رشته هست .

از لحاض ارزشی هم در بازار کار و هم در نظام مهندسی معتبرتر از پیوسته بود و هست به طور خلاصه هم دوبار کنکور داده بودند که یکیش کاملا تخصصی بود و بیشتر واحد پاس می کردند . مدت زمان تحصیلشون هم از 4 سال پیوسته بیشتر بود و 5 سال درسشون طول می کشید.

اول : اینکه تعداد واحد بیشتری به نسبت پیوسته پاس می کردید و اینکه بعضی دوستان عنوان کردند که دروسی حذف میشود اصلا و ابدا نبود . حدودا 12 تا 24 واحد اضافه تر پاس میشد و معادل سازی مربوط به رشته هایی بود که کاردانی مرتبط و اصلی نبودند نه رشته اصلی !

دوم : اینکه در مورد دانشجویان ناپیوسته به سبب داشتن مدرک فوق دیپلم و سپس لیسانس و اینکه اجرایی تر درس خونده بودند پذیرش بازار کار خصوصا در پیمانکاری و بخش دفتر فنی بسیار خوب بود و میشه گفت که ناپیوسته را بهتر از پیوسته استخدام می کردند .
حتی در دفاتر مشاور هم استخدامشون ارجحیت داشت . اینو به دفعات مشاهده کردم .

سوم : چون مدرکشون همانطور که در بالا گفتم کاملا معتبر بود مشکلی در امتحانات نظام مهندسی و پروانه اشتغال به کار نداشتند و مثل بقیه در صورت قبولی در امتحانات حق امضاء محاسبات - نظارت و اجراء را دریافت می کردند . که در تمام شهرداری ها هم معتبر هست .

چهارم : به دلیل داشتن مدرک فوق دیپلم میتونستند سنوات این مدرک را در لیسانس اعمال کنند و مدت زمان به مراتب کمتری از پیوسته ها جهت شرکت در امتحان صبر کنند . مثلا اگر پیوسته 3 سال صبر نیاز داره ناپیوسته ها 2 ساله جواز شرکت در امتحان را دریافت می کردند .

این مطالب مربوط به فارغ التحصیلان نیمه اول دهمه 80 هست . و در این بازه زمانی کاملا درست هست. اما برای الان که این پست را می زنم و اینکه تغییراتی انجام شده را نمی دونم . به نظر من از خود وزارت علوم استعلام بفرمایید . چون تا جایی که من می دانم و مرسوم بوده تکنولوژی عمران رشته متفاوتی با مهندسی عمران می باشد .

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email مشاهده وب سایت این کاربر
تشکر توسط: gandolf
nemati
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

عضو شده در: 1 آذر 1386

تشکر شده 21 بار در 13 پست

پست تاریخ: پنج‌شنبه 25 شهریور 1389 - 15:08    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

سلام به همه دوستان
به طور دقیق باید بگم که تمامی مدارک قبل از سال 87 یا کارشناسی ناپیوسته عمران- عمران بوده یا کارشناسی ناپیوسته عمران- ساختمان که لفظ مهندسی هم نداشت ولی از سال 87 به بعد کارشناسی ناپیوسته به صورت مهندسی تکنولوژی عمران - عمران و مهندسی تکنولوژی ساختمان تغییر کرد

بازگشت به بالای صفحه

تشکر توسط: civilar
civilar
عضو کمی فعال
عضو کمی فعال

عضو شده در: 4 شهریور 1389

تشکر شده 34 بار در 19 پست

blank.gif

پست تاریخ: پنج‌شنبه 25 شهریور 1389 - 15:45    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

nemati نوشته است:
سلام به همه دوستان
به طور دقیق باید بگم که تمامی مدارک قبل از سال 87 یا کارشناسی ناپیوسته عمران- عمران بوده یا کارشناسی ناپیوسته عمران- ساختمان که لفظ مهندسی هم نداشت ولی از سال 87 به بعد کارشناسی ناپیوسته به صورت مهندسی تکنولوژی عمران - عمران و مهندسی تکنولوژی ساختمان تغییر کرد

ببخشید شما که این قدر دقیق صحبت می کنید، من پس چی هستم من ورودی 86 بودم و مدرکم هم مهندسیه نه کارشناسی. تکنولوژی هم نیستم.

شرمنده در مورد چیزی که می گین حداقل یه ذره تحقیق کنید. من الان این جا بودم و پاسخ دادم ولی در جایی که کسی نباشه بقیه گمراه می شوند.

با احترام

بازگشت به بالای صفحه

تشکر توسط: Vakef
alireza haghtalab
ناظم انجمن
ناظم انجمن

عضو شده در: 11 اردیبهشت 1388

تشکر شده 2360 بار در 1261 پست

پست تاریخ: پنج‌شنبه 25 شهریور 1389 - 15:48    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

nemati نوشته است:
سلام به همه دوستان

حرف ایشان در مورد دانشگاه سراسری معتبر است
اما آزاد مهندسی عمران عمران میداد

بازگشت به بالای صفحه

vahidmetall
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

عضو شده در: 15 اردیبهشت 1386

تشکر شده 10 بار در 8 پست

پست تاریخ: پنج‌شنبه 25 شهریور 1389 - 18:18    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

نقل قول:

بنده هم که سال 81 ناپیوسته قبول شدم. مدرکم کارشناسی ناپیوسته مهندسی عمران-عمران

بازگشت به بالای صفحه

vahidmetall
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

عضو شده در: 15 اردیبهشت 1386

تشکر شده 10 بار در 8 پست

پست تاریخ: پنج‌شنبه 25 شهریور 1389 - 18:33    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

جواب سوالها برای ورودی های قبل از 86

1)تفاوتی ندارند
2)در مدرک درج میشد : کارشناسی ناپیوسته مهندسی عمران - عمران
3) بازار کار یکسانی دارند .ولی در شرایط برابر ناپیوسته ها بدلیل تعداد واحد پاس شده بیشتر و متناسبآ دروس اجرایی بیشتر بازار کار بهتری دارند.
4)86 وبه بعد بله

بازگشت به بالای صفحه

تشکر توسط: Vakef
sacivil
عضو جدید
عضو جدید

عضو شده در: 25 شهریور 1389

تشکر شده 0 بار در 0 پست

پست تاریخ: جمعه 26 شهریور 1389 - 12:09    عنوان: icon_question Re: تفاوت کارشناسی پیوسته عمران با پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

سوالاتم و ددوباره می پرسم :::
(1)آیا کسی که کارشناسی نا پیوسته مهندسی تکنولوژی نقشه برداری دارد هم می تواند در نظام مهندسی عضو شود؟
(2) آیا کسی که کارشناسی نا پیوسته مهندسی تکنولوژی نقشه برداری دارد می تواند در آزمون کارشنا سی ارشد در رشته نقشه برداری شر کت کند ؟یعنی ادامه تحصیل ربطی به داشتن مدرک پیوسته یا ناپیوسته ندارد؟
(3)آیا کسی که کارشناسی نا پیوسته مهندسی تکنولوژی نقشه برداری دارد در سازمان های دولتی ما نند : اداره ثبت یا شرکت نفت یا شهرداری استخدام شود به عنوان مهندس ؟

بازگشت به بالای صفحه

نمایش پستها:   
ارسال موضوع جدید   پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک   Printer-friendly version تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
رفتن به صفحه قبلی  1, 2, 3, 4  بعدی
صفحه 2 از 4

پرش به:  
شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید
شما نمیتوانید به نوشته های خود فایلی پیوست نمایید
شما نمیتوانید فایلهای پیوست این انجمن را دریافت نمایید