دوره جامع طراحی عملکردی - دکتر حسن مقدم
iransaze.com :: مشاهده موضوع - فرصت های شغلی برای فارغ التحصیلان دکتری در گرایش های مختلف عمران
پرسشهای متداول
پرسشهای متداول
جستجو
جستجو
لیست اعضا
لیست اعضا
گروههای کاربران
گروههای کاربران
مدیران سایت
مدیران سایت
درجات
درجات
مشخصات فردی
مشخصات فردی
ورود
ورود
پیامهای خصوصی
پیامهای خصوصی
فهرست iransaze.com » بازار کار براي شاخه هاي مختلف رشته مهندسي عمران

ارسال موضوع جدید   پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک   Printer-friendly version
فرصت های شغلی برای فارغ التحصیلان دکتری در گرایش های مختلف عمران رفتن به صفحه 1, 2, 3, 4  بعدی
مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
نویسنده پیام
1357
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

عضو شده در: 12 شهریور 1386

تشکر شده 31 بار در 25 پست

[وضعيت كاربر:آفلاین]

پست تاریخ: شنبه 26 آذر 1390 - 12:24    عنوان:  فرصت های شغلی برای فارغ التحصیلان دکتری در گرایش های مختلف ع پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

سلام
می خواستم نظرتون را راجع به اینکه فارغ التحصیلان و دانشجویان دکتری می توانند چه کار هایی به غیر از عضو هیئت علمی شدن انجام بدن بدونم
1-آیا به نظرتون این افراد فقط یه راه برای کار کردن در آینده دارند؟
2-گرایش های مختلف عمران از این لحاظ فرقی با یکدیگر دارند؟
3-با سیر صعودی فارغ التحصیلان دکتری آینده شغلی برای آنها را چگونه عرض یابی می کنید؟

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر
تشکر توسط: mohsenmas
:
nuri671
کاربر برتر سال 89 و 90- همکار علمی سایت
کاربر برتر سال 89 و 90- همکار علمی سایت

عضو شده در: 28 دی 1385

تشکر شده 5133 بار در 1975 پست

پست تاریخ: شنبه 26 آذر 1390 - 15:47    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

با سلام
ممنون از این تایپیک خوب که راه انداختید.
راسنش من میخواستم در تایپیک مجاور با نام دکترای آزاد و یا سراسری یک مقدار در مورد واقعیتهای جامعه خودمون و اینگونه مطالب بنویسم که دیدم اصلا تایپیک داره به حاشیه میره و لذا منصرف شدم و سعی میکنم که همینجا کمی با دوستان علاقمند همراهی کنم.

همکاران عزیز همگی کاملا واقفند که جامعه ما دارای مشکلات خاصی است که خوب یا بد،همه ما با اون همراه هستیم و به نوعی در تشدید اون نقش داریم.حالا مستقیم یا غیر مستقیم.
پس بهترین راه برای فعالیت در این محیط(دوستان توجه کنن که گفتم در این محیط نه خارج از اون و مهاجرت و غیره) اینه که اونو قبول کنیم و راههای اصلاح شرایط و افزایش بهره وری رو یاد بگیریم.
در مورد مدرک متاسفانه اینطوری شده که بیشتر افراد فکر میکنند که کسی که مهندس شد دیگه نباید هیچ کار دیگه ای بکنه و باید بلافاصله از این حرفه اونم به بهترین کیفیت و حقوق بهره مند بشه.
البته شکی نیست که این حق رو هم داره اما همونطور که گفتم شرایط اینطور ایجاب نمیکنه.پس بهتره که راههای دیگه رو هم امتحان کرد.
در مورد مدرک دکترا دوست خوبم باید چند نکته رو عرض کنم نه در این شرایط فعلی و نه در هر شرایط ایده ال دیگه ای،اگه واقعا به اون هیچ نیازی نداری واقعا صرف اینهمه هزینه و وقت و زحمت بیخودیه.
حالا این نیاز میتونه برای یکی مثل من انگیزه و علاقه شدید باشه و برای یکی کسب کار مناسب باشه و برای یکی پرستیژ کاری باشه و هر چیز دیگه.
البته باید این دلیل اونقدر قوی باشه که بتونی براش اینهمه سال وقت بزاری و تافل بگیری و مقاله بدی و خودت رو از خیلی چیزها محروم کنی و هزینه بالا و ......
اگر اینطور هست پس وضعیت کار و تعداد افراد دارای اون مدرک و خیلی چیزهای دیگه با توجه به انگیزه هر شخص میتونه براش مهم باشه یا نباشه.
مثلا برای من تعداد حاضرین در کنکور یا فارغ التحصیلها یا حتی آزاد یا سراسری بودن اون تفاوتی نداره اما اصولا از درس خوندن در ازای پول دادن زیاد لذت نمیبرم چون میدونم همیشه گوشه مهمی از فکرم رو در زمان درس اشغال میکنه.
باور کنید که حاضرم چندبرابر اون پول رو جای دیگه خرج کنم اما برای اینکار نباشه.
البته این هیچ منافاتی با دوستانی که اینکار رو میکنن نمیدونم و مطمئن هستم که اونها هم از درس خوندن خودشون لذت میبرند.
مهم انگیزه های متفاوت و شرایط متفاوته که در هر کس فرق میکنه.

در مورد سوال تایپیک باید عرض کنم که واقعا بجز در مورد هیئت علمی شدن برای پول در آوردن هیچ نیازی به مدرک دکترا نیست و اصولا بین دکترا و لیسانس هم تفاوتی نیست و حتی در استخدامهای متفاوت هم تفاوت حقوقها آنقدر چشمگیر نیست که جوابگوی اینهمه سال و عمر و زحمت و هزینه باشد و مهم تجربه و دقت نظر و کار خوب شما است.
البته یقینا بین لیسانس و کسی که توانایی عبور از سد دکترا آنهم در چنین رشته ای را داشته است تفاوت بسیار است اما باز هم کفایت انگیزه بستگی به خود شما دارد و دیگران خیلی بهای آنرا نه میدانند و نه میپردازند.

پس برای کار شخصی اصلا نیازی به دکترا نیست.
برای استخدام های متفاوت تفاوت بسیار کم است و بستگی به شما و توانایی های خودتان و میزان درک کارفرما دارد.
در مورد پرستیژ و کلاس کاری و رضایت شخصی تفاوت فراوان است اما در آمد نمیشود.

امیدوارم که کمکی کرده باشم.
موفق و پیروز باشید.

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email
تشکر توسط: M.Akhavan, drim_w3, 00civil00, manager90, behrouz9445, mshhf, Yazdegerdi, rezasoltan, mohsenmas
1357
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

پست تاریخ: شنبه 26 آذر 1390 - 16:32    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

با تشکر از دوست عزیز اقای نوری
میخواستم یاداوری کنم که البته که علاقه شرط اول برای ادامه تحصیل است ولی موضوع مهم تر دیگری که است واقعیت های جامعه می باشد
به این معنی که ما وارد دوره دکتری می شویم (با هر نوع علاقه و انگیزه ای) ولی وقتی آینده به قدری مبهم باشه که ندونیم که حتی عضو هیئت علمی می شیم یا نه می تونه خیلی شرایط فرق کنه!
مثلا شما که تو کار اجرا هستید به صرف وجود علاقه که نمی روید فرودگاه بزنید بلکه این علاقه شما با یک نیاز و یک درخواست از طرف جامعه همراه می شود و این علاقه برای شما هم عشق می شود و هم پول.
قصد من از ایجاد این تایپیک این بود که بدانم مهندسان و دکترین و اعضا ایران سازه چقدر به آینده دوره دکتری در عمران امید دارند و اصلا اگه عضویت در هئت علمی ممکن نشد چه کار دیگری می توان انجام داد تا از مدرک دکتری در بهترین شرایط استفاده کرد؟

بازگشت به بالای صفحه

تشکر توسط: alireza haghtalab
irangold
عضو کمی فعال
عضو کمی فعال

عضو شده در: 5 اسفند 1388

تشکر شده 3 بار در 3 پست

پست تاریخ: شنبه 26 آذر 1390 - 16:48    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

با سلام

لازم به تذکر است که با توجه به افزایش ظرفیت دوره دکترا از 5000 هزار نفر به 10000 هزار نفر در آینده قطعا با عث مشکلاتی برای این عزیزان به وجود خواهد آمد .
مانند پر بودن ظرفیت هیئت علمی دانشگاهای خوب و خالی بودن هیئت علمی دانشگاههای آزاد شهرستانهای دورتر از مراکز استانها

بازگشت به بالای صفحه

M.Akhavan
کاربر بسیار فعال
کاربر بسیار فعال

عضو شده در: 2 فروردین 1386

تشکر شده 268 بار در 176 پست

پست تاریخ: شنبه 26 آذر 1390 - 16:56    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

حرف مهندس نوری حرف من هم هست من در همان تاپیک که ایشون فرمودن نظرم را دادم که دقیقا هم نظر با مهندس نوری میباشد.شما اگر هدف محکمی برای دکتری خوندن نداشته باشید اصلا دنبالش نروید چون توی کار ارزشی به آن قائل نیستند در حال حاضر هم اونقدر هیئت علمی مملکت نیاز نداره بخواهیم دکتری بخونیم .یک مطلبی را خدمتتان عرض میکنم تنها کشوری تو دنیا شاید باشیم که اینقدر مشتقاق به دوره دکتری خوندن داشته باشیم نیمدونم چرا اینقدر باید خروجی دکتری ما زیاد باشد آیا این همه نابغه که دکتری میگیرند جایی هم برای ابراز خلاقیت خودشون دارند؟والا این بحث کنکورا این حرفا بخدا شده در و دکان برای یک عده آدم که سر من و شما را گرم کنند بیکاری داره تو مملکت غوقا میکنه اونوخت سر ما را با این چیزا گرم میکنند آخه چرا باید در تلویزیون تبلیغ آزمون دکتری شود؟یعنی اینقدر سطح کار پایین هست که مثل کنکور لیسانس همه بخوان دکتری بگیرن؟کجا دنیا اینطوره؟شما ببینید تنها کشوری هستم تو دنیا که خروجی های دکتری مان صاف وارد دانشگاه میشن تهش دوباره این اصلا خوب نیست. پس این همه درس خوندن چه گره ای را از مشکلات صنعت ما باز میکنه . والا من تا جایی که میدونم تو کشور های غربی مخصوصا آمریکا خروجی های دکتری اکثرا جذب صنعت میشن درصد کمیشون استاد دانشگاه میشنا گوشه اتاقشون کار علمی میکنن چون واقعا طرف دیگه نابغه بوده . من خودم عاشق درس خوندن هستم ولی با این اوصافی که میبینم دکتری با 50 میلیون میدن به طرف اصلا دیگه بهش فکر نمیکنم چون واقعا میترسم ادامه تحصیل بدم از آینده اون میترسم به همین فوق لیسانسم بسنده میکنم

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email شناسه عضویت در Yahoo Messenger
تشکر توسط: 00civil00
shahin366
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

عضو شده در: 15 تیر 1388

تشکر شده 60 بار در 46 پست

پست تاریخ: شنبه 26 آذر 1390 - 17:07    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

البته اگر کسی علاقه مند به تحصیل باشد و تلاشش را بکند حتما موفق میشود یکی از کارهایی که به جز هیئت علمی برای دکترهای تخصصی میتوان متصور بود همکاری با شرکت ها و سازمان ها به عنوان مشاور میباشد
اما به نظر بنده اگر واقعا علاقه مند به درس و دانش هستید ادامه تحصیل بدهید چون حداقل چهارسال باید وقت بگذارید و این زمان کمی نیست اما مطمئن باشید با توکل بر خدا و تلاش و پشتکار به مقصودتان خواهید رسید
در دنیا برای افراد موفق بن بستی وجود ندارد یا راهی خواهند ساخت و یا راهی خواهند یافت
موفق و سربلند باشید

بازگشت به بالای صفحه

تشکر توسط: mshhf
1357
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

پست تاریخ: شنبه 26 آذر 1390 - 17:09    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

shahrekord نوشته است:
حرف مهندس نوری حرف من هم هست من در همان تاپیک که ایشون فرمودن نظرم را دادم که دقیقا هم نظر با مهندس نوری میباشد.شما اگر هدف محکمی برای دکتری خوندن نداشته باشید اصلا دنبالش نروید چون توی کار ارزشی به آن قائل نیستند در حال حاضر هم اونقدر هیئت علمی مملکت نیاز نداره بخواهیم دکتری بخونیم .یک مطلبی را خدمتتان عرض میکنم تنها کشوری تو دنیا شاید باشیم که اینقدر مشتقاق به دوره دکتری خوندن داشته باشیم نیمدونم چرا اینقدر باید خروجی دکتری ما زیاد باشد آیا این همه نابغه که دکتری میگیرند جایی هم برای ابراز خلاقیت خودشون دارند؟والا این بحث کنکورا این حرفا بخدا شده در و دکان برای یک عده آدم که سر من و شما را گرم کنند بیکاری داره تو مملکت غوقا میکنه اونوخت سر ما را با این چیزا گرم میکنند آخه چرا باید در تلویزیون تبلیغ آزمون دکتری شود؟یعنی اینقدر سطح کار پایین هست که مثل کنکور لیسانس همه بخوان دکتری بگیرن؟کجا دنیا اینطوره؟شما ببینید تنها کشوری هستم تو دنیا که خروجی های دکتری مان صاف وارد دانشگاه میشن تهش دوباره این اصلا خوب نیست. پس این همه درس خوندن چه گره ای را از مشکلات صنعت ما باز میکنه . والا من تا جایی که میدونم تو کشور های غربی مخصوصا آمریکا خروجی های دکتری اکثرا جذب صنعت میشن درصد کمیشون استاد دانشگاه میشنا گوشه اتاقشون کار علمی میکنن چون واقعا طرف دیگه نابغه بوده . من خودم عاشق درس خوندن هستم ولی با این اوصافی که میبینم دکتری با 50 میلیون میدن به طرف اصلا دیگه بهش فکر نمیکنم چون واقعا میترسم ادامه تحصیل بدم از آینده اون میترسم به همین فوق لیسانسم بسنده میکنم

حرفتان واقعا متین بود
ولی باز به نظر نتیجه گیری خوبی نداشته اید چرا که ادامه ندادن تحصیل نمی تواند تصمصم خوبی باشد ولی نکته اساسی که من باز تو حرف دوستان ندیدم اینکه اگه فرضا هیئت علمی شدن میسر نشد چه کار می شود انجام داد؟ آیا راهی برای استفاده از این مدرک برای پول در آوردن متصور هستید؟
یا باید مانند لیسانس ها و فوق لیسانس ها عمل کرد؟

بازگشت به بالای صفحه

ata_v08
کاربر فعال
کاربر فعال

عضو شده در: 24 اسفند 1387

تشکر شده 283 بار در 171 پست

iran.gif

پست تاریخ: شنبه 26 آذر 1390 - 17:10    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

دوستانی که احساس می کنند فوق از لیسانس بهتره شک نکنند دکتری از فوق بهتره، حالا مدرک و بگیر بذار رو طاقچه. آمریکا اینجوریه و اروپا اونجوریه مربوط به ما نمیشه، همیشه یادتان باشد ما در ایران زندگی میکنیم با آینده ای که قابل پیش بینی نیست. اگه میتونید دکترا بگیرید خوب بگیرید.

در جواب پست اول:
بازار کار مستقیمش همون هیئت علمیه و غیر مستقیمش خیلی چیزای دیگه.

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی
M.Akhavan
کاربر بسیار فعال
کاربر بسیار فعال

عضو شده در: 2 فروردین 1386

تشکر شده 268 بار در 176 پست

پست تاریخ: شنبه 26 آذر 1390 - 17:25    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

والا کار مستقیمی نداره باید عین بقیه توی یک شرکت مشاور کار کنی و پول بخور نمیری بگیری یا مثل بقیه مهندسا کار آزاد بکنی اسم آقای دکتر در دانشگاه را هیچ وقت در بازار کار آزاد نمیتونی یدک بکشی چون اهمیتی نمیدن مردم میخوان کارشونا راه بندازی چه بیسواد باشی چه عالم.والا من به شخصه سربازیم تموم بشه اگر کار نون آب دار به پستم بخوره میرم حتی اگر دکتری هم برام جور باشه چون نیمتونم آینده شغلیما با اون دکتری تضمین کنم .دوست خوبم اگر واقعا عشق دکتری خوندن داشته باشی به قوله باید پی همه چیزا تو این مملکت به خودت بمالی چرا؟ چون با دکتری شخصیت پیدا میکنی نه پول .به این دید برو دکتری بخون که برا دلت خوندی نه برای بازار بیرون و کسب درآمد زیاد . من هفته پیش برای استخدام محاسب رفته بودم یک شرکت با گرید بالا اونا از من مصاحبه گرفتن تست محاسبه و این حرفا من چون مشکل سربازی دارم نمیتونستن استخدامم کنن و گرنه مورد قبول بودم از اون شخصی که از من مصاحبه میگرفت پرسیدم انگار به تخصصم اهمیت نمیدی یه سوال هم از اون نپرسیدی باون شخص به من گفت ما اینجا تخصصت به دردمون نمیخوره لیسانست کفایت میکنه خود اون شخص 18 سال سابقه کار داشت در اون مشاوره و مدرکش چی بود؟ لیسانس عمران -عمران همین! من در جواب گفتم پس انگار بیخود درس خوندم برای فوقم خندید و گفت درسا برای دلت باید بخونی تو بازار کار چیز دیگه ای میخوان .اینا گفتم دوست خوبم که فکر نکنی با دکتری خوندن حلوا حلوا میکنن ما را نه تازه سر خورده میشی اگه به این دید دکتری بخونیم .

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email شناسه عضویت در Yahoo Messenger
تشکر توسط: 00civil00
M.Hashemi
کاربر فعال
کاربر فعال

عضو شده در: 6 اسفند 1385

تشکر شده 159 بار در 103 پست

iran.gif

پست تاریخ: شنبه 26 آذر 1390 - 19:12    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

با سلام خدمت تمامی دوستان
من فکر میکنم تمامی عزیزانی که اینجا نظراتشونو گفتن یک سری گرایشا فقط مد نظرشون بوده مثل سازه و خاک و راه و ... البته شایدم حق با شما باشه و اغلب گرایشها همچین خصوصیتی داشته باشند که برای کار فوقش با دکتراش چندان فرقی نداشته باشه ولی گرایشایی هم هستن که فرق بین فوق و دکتراش واقعا تومنی صد تومنه. مثلا محیط زیست. من خودم الان دارم محیط زیست میخونم. پتانسیل برای کار خیلی بیش از اون چیزیه که خیلی ها فکرشو میکنند و مدام در حال رشده. منتها میگم واقعا اینکه دکتر باشی یا دانشجوی دکتری خیلی واسه کار گرفتن مهمه (منظورم پروژه های مشاوره ای و طراحیه). دلیلشم شاید این باشه که لیسانسش که اصلا نیست، میمونه فوق و دکترا Wink

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی
نمایش پستها:   
ارسال موضوع جدید   پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک   Printer-friendly version تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
رفتن به صفحه 1, 2, 3, 4  بعدی
صفحه 1 از 4

پرش به:  
شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید
شما نمیتوانید به نوشته های خود فایلی پیوست نمایید
شما نمیتوانید فایلهای پیوست این انجمن را دریافت نمایید