دوره جامع طراحی عملکردی - دکتر حسن مقدم
iransaze.com :: مشاهده موضوع - ادامه تحصیل، هدر دادن عمر یا پیشرفت؟
پرسشهای متداول
پرسشهای متداول
جستجو
جستجو
لیست اعضا
لیست اعضا
گروههای کاربران
گروههای کاربران
مدیران سایت
مدیران سایت
درجات
درجات
مشخصات فردی
مشخصات فردی
ورود
ورود
پیامهای خصوصی
پیامهای خصوصی
فهرست iransaze.com » بازار کار براي شاخه هاي مختلف رشته مهندسي عمران

ارسال موضوع جدید   پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک   Printer-friendly version
ادامه تحصیل، هدر دادن عمر یا پیشرفت؟ رفتن به صفحه : 1, 2, 3, 4, 5, 6  بعدی
مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
نویسنده پیام
F.Ghahramani
کاربر ویژه
کاربر ویژه

عضو شده در: 5 بهمن 1386

تشکر شده 2091 بار در 993 پست

[وضعيت كاربر:آفلاین]

پست تاریخ: سه‌شنبه 19 اردیبهشت 1391 - 22:35    عنوان:  ادامه تحصیل، هدر دادن عمر یا پیشرفت؟ پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

هدف من از ایجاد این تاپیک این نیست که بگم ادامه تحصیل خوبه یا بده. من می خام همه نظر بدن و استفاده کنیم. اول من نظر خودم را می نویسم که ممکنه درست نباشه:
به نظر من ادامه تحصیل یک نوع سیاست دولت هستش برای شیفت دادن بیکاری و بیکاران به سنین بالاتر. من می دانم که علم خیلی خوبه و همه ما علاقه داریم به علم، ولی آیا همه باید ادامه تحصیل بدهند؟!

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email شناسه عضویت در MSN Messenger
تشکر توسط: m-n2000, ramonaw3, AmirEid, majid_yey
:
mojtaba_shams
کاربر ویژه
کاربر ویژه

عضو شده در: 26 آبان 1387

تشکر شده 1440 بار در 859 پست

پست تاریخ: سه‌شنبه 19 اردیبهشت 1391 - 22:54    عنوان:  Re: ادامه تحصیل، هدر دادن عمر یا پیشرفت؟ پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

fakhraddin نوشته است:
هدف من از ایجاد این تاپیک این نیست که بگم ادامه تحصیل خوبه یا بده. من می خام همه نظر بدن و استفاده کنیم. اول من نظر خودم را می نویسم که ممکنه درست نباشه:
به نظر من ادامه تحصیل یک نوع سیاست دولت هستش برای شیفت دادن بیکاری و بیکاران به سنین بالاتر. من می دانم که علم خیلی خوبه و همه ما علاقه داریم به علم، ولی آیا همه باید ادامه تحصیل بدهند؟!

به نظر من که نه ادامه تحصیل به نظر من صرفا برای این است که فرد تجربیات خودش رو بالا ببره
و الا الان دیدیم که و یا میشنویم که فردی با مدرک سیکل داره تو فلان شهر برای ساخت و ساز حکومت میکنه و چندین و چند تا لیسانس و فوق لیسانس و ..... زیر دست این آقا هستند و یا اینکه آقا بیسواده و شده سرپرست یه کارگاه با حقوق ماهیانه 950000 هزار و سرویس ایاب و ذهاب ولی آقای لیسانس رفته که بره سرکار پیشنهاد ماهی 150000 بهش دادن حالا بیا درس بخون

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email شناسه عضویت در Yahoo Messenger
تشکر توسط: F.Ghahramani
civiloo_65
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

عضو شده در: 27 آبان 1388

تشکر شده 10 بار در 10 پست

blank.gif

پست تاریخ: سه‌شنبه 19 اردیبهشت 1391 - 23:36    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کاش وضعیت معیشتی ملت ما طوری بود که از دانش در جهت افزایش آگاهی و آموختن روش بهتر زیستن استفاده میشد.
به شخصه همواره خانوادم از نظر مالی منو تامین کردن و تونستم آسوده خاطر ادامه تحصیل بدم ولی الان که دارم وارد بازار کار میشم به خوبی دغدغه مالی رو حس میکنم
تلاش بیشتر به امید فردای بهتر

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email
mohammad77
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

عضو شده در: 4 شهریور 1390

تشکر شده 99 بار در 59 پست

پست تاریخ: سه‌شنبه 19 اردیبهشت 1391 - 23:41    عنوان:  Re: ادامه تحصیل، هدر دادن عمر یا پیشرفت؟ پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

mojtaba_shams نوشته است:
fakhraddin نوشته است:

به نظر من که نه ادامه تحصیل به نظر من صرفا برای این است که فرد تجربیات خودش رو بالا ببره
و الا الان دیدیم که و یا میشنویم که فردی با مدرک سیکل داره تو فلان شهر برای ساخت و ساز حکومت میکنه و چندین و چند تا لیسانس و فوق لیسانس و ..... زیر دست این آقا هستند و یا اینکه آقا بیسواده و شده سرپرست یه کارگاه با حقوق ماهیانه 950000 هزار و سرویس ایاب و ذهاب ولی آقای لیسانس رفته که بره سرکار پیشنهاد ماهی 150000 بهش دادن حالا بیا درس بخون

یه تایپیکی درسایت ایرانسازه دیده بودم که تقریبا حقوق مهندسین اکثریت از 600هزارتومان بود تا 1میلیون و سیصدهزارتومان اگر اشتباه نکرده باشم.من به عنوان نمونه یکی از دوستای تنبل دوران دبیرستانم با مغازه خدمات کامپیوتری ماهی 2 ونیم میلیون درامدشه.دروغم نمیگه.وضع زندگیش حرفشو ثابت میکنه .من که اگر دنبال هر حرفه ای هم میرفتم بازم درس میخوندم.چون درسو دوست داشتم.اما حیف که همزمان با درسم دنبال هیچ حرفه ای نرفتم که لا اقل الان سرمایه کارو ساخت و ساز رو جمع کرده بودم.

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی
pouya70
کاربر فعال
کاربر فعال

عضو شده در: 19 بهمن 1390

تشکر شده 712 بار در 275 پست

iran.gif

پست تاریخ: چهار‌شنبه 20 اردیبهشت 1391 - 21:54    عنوان:  Re: ادامه تحصیل، هدر دادن عمر یا پیشرفت؟ پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

سلام دوستان
من خودم ترم دیگه به امید خدا کارشناسی رو تمام می کنم
قصد ادامه تحصیل هم دارم چون

1) مدرک لیسانس الان دیگه بی ارزش شده و هر کی رو می بینی لیسانس داره حالا بخصوص

دانشگاه ازاد که بدون ورودی کارشناسی عمران می گیره

2) خودم سنم 21 هست دوستانی تویه دانشگاه دارم که سنش 35 هست مدرکشون هم فوق

دیپلم هست دوست ندارم تا چند سال دیگه که ارزش لیسانس مثله فوقه دیپلمه اون وقت بخوام

برم ارشد بگیرم

3) سه سال و نیم درس خوندم برای کارشناسی 2 سال برای ارشد هم روش دکترا هم

نخواستیم

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email مشاهده وب سایت این کاربر
happyboy
کاربر فعال
کاربر فعال

عضو شده در: 21 تیر 1389

تشکر شده 132 بار در 111 پست

iran.gif

پست تاریخ: چهار‌شنبه 20 اردیبهشت 1391 - 22:19    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

اینکه تعداد زیاد شده ملاک نیست، چون که در حال حاضر بیشتر شرکت ها خصوصی هستن جا برای کسی که واقعا مهندس هست!!!
درآمد هم به تخصص و توانایی بستگی داره من کسانی میشناسم که حداقل ماهی 15 میلیون درآمد دارن یا سرپرست های با 3 میلیون و ...

بازگشت به بالای صفحه

تشکر توسط: navrodi
gandolf
ناظم بازنشسته
ناظم بازنشسته

عضو شده در: 30 مرداد 1386

تشکر شده 500 بار در 293 پست

پست تاریخ: چهار‌شنبه 20 اردیبهشت 1391 - 22:25    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

من دوران دبیرستان اصلا به فکر ادامه تحصیل نبودم
بهترین تصمیمی که تو زندگیم گرفته ام همین ادامه تحصیل بود ,
اگر عمر یا موقعیت اجازه بده بازم هم تو یک رشته دیگه درس خواهم خوند (مثلا معماری ).

برای خونه ما مشکلی پیش آمده بود که مجبور به تخریب قسمتی شدیم . من یک کارگری اوردم که "حقوق" تموم کرده بود و منتظر شروع سربازیش بود ,واقعا من دیدم چقدر متفاوت کار میکنه با دیگر کارگر هایی که دیدم (آقا کار که عیب نیست )

زندگی به هر حال خواهد گذشت چه با حسرت روز های گذشته و چه با شادی
خوب پس بهتره از تک تک موقعیت هامون استفاده کنیم تا یک حداقل شادی رو تو زندگی برای خودمون بسازیم

همه چیز این چهار سال تحصیل رو کنار بگذاریم من دو تا استاد داشتم که اخلاقی و شخصیتی که از این آقایان دیدم ارزش چهار سال عمر را داشت

این مطلب آخرین بار توسط gandolf در چهار‌شنبه 20 اردیبهشت 1391 - 22:28 ، و در مجموع 1 بار ویرایش شده است.

بازگشت به بالای صفحه

تشکر توسط: alireza haghtalab, navrodi
alireza haghtalab
ناظم انجمن
ناظم انجمن

عضو شده در: 11 اردیبهشت 1388

تشکر شده 2360 بار در 1261 پست

پست تاریخ: چهار‌شنبه 20 اردیبهشت 1391 - 22:27    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

gandolf نوشته است:
من دوران دبیرستان اصلا به فکر ادامه تحصیل نبودم
بهترین تصمیمی که تو زندگیم گرفته ام همین ادامه تحصیل بود ,
اگر عمر یا موقعیت اجازه بده بازم هم تو یک رشته دیگه درس خواهم خوند (مثلا معماری ).

برای خونه ما مشکلی پیش آمده بود که مجبور به تخریب قسمتی شدیم . من یک کارگری اوردم که "حقوق" تموم کرده بود و منتظر شروع سربازیش بود ,واقعا من دیدم چقدر متفاوت کار میکنه با دیگر کارگر هایی که دیدم (آقا کار که عیب نیست )

زندگی به هر حال خواهد گذشت چه با حسرت روز های گذشته و چه با شادی
خوب پس بهتره از تک تک موقعیت هامون استفاده کنیم تا یک حداقل شادی رو تو زندگی برای خودمون بسازیم

حالا اگه تحصیل به معنای دور شدن از بازار کار و از دست دادن موقعیت های کاری و بالا رفتن سن بدون منبع درآمد باشه چی ناظم عزیز؟

بازگشت به بالای صفحه

تشکر توسط: F.Ghahramani, tmstru
gandolf
ناظم بازنشسته
ناظم بازنشسته

عضو شده در: 30 مرداد 1386

تشکر شده 500 بار در 293 پست

پست تاریخ: چهار‌شنبه 20 اردیبهشت 1391 - 22:33    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

اگر هدف از تحصیل فقط دارمد است همون سواد خواندن نوشتن کافیه لازم نیست اصلا دبیرستان بخونی چه برسه به دانشگاه

بازگشت به بالای صفحه

تشکر توسط: alireza haghtalab, hamedplus
alireza haghtalab
ناظم انجمن
ناظم انجمن

عضو شده در: 11 اردیبهشت 1388

تشکر شده 2360 بار در 1261 پست

پست تاریخ: چهار‌شنبه 20 اردیبهشت 1391 - 22:36    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

gandolf نوشته است:
اگر هدف از تحصیل فقط دارمد است همون سواد خواندن نوشتن کافیه لازم نیست اصلا دبیرستان بخونی چه برسه به دانشگاه

یکم شعار گونه نیست؟

بازگشت به بالای صفحه

تشکر توسط: gandolf
نمایش پستها:   
ارسال موضوع جدید   پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک   Printer-friendly version تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
رفتن به صفحه : 1, 2, 3, 4, 5, 6  بعدی
صفحه 1 از 6

پرش به:  
شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید
شما نمیتوانید به نوشته های خود فایلی پیوست نمایید
شما نمیتوانید فایلهای پیوست این انجمن را دریافت نمایید