سازه 90 : نرم افزار ترسیم سازه های بتن آرمه
iransaze.com :: مشاهده موضوع - گام به گام طراحی مخزن آب
پرسشهای متداول
پرسشهای متداول
جستجو
جستجو
لیست اعضا
لیست اعضا
گروههای کاربران
گروههای کاربران
مدیران سایت
مدیران سایت
درجات
درجات
مشخصات فردی
مشخصات فردی
ورود
ورود
پیامهای خصوصی
پیامهای خصوصی
فهرست iransaze.com » طراحی سازه های آبی

ارسال موضوع جدید   پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک   Printer-friendly version
گام به گام طراحی مخزن آب رفتن به صفحه : قبلی  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  بعدی
مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
نویسنده پیام
aras_civil
کاربر فعال
کاربر فعال

عضو شده در: 6 مرداد 1388

تشکر شده 39 بار در 31 پست

iran.gif

[وضعيت كاربر:آفلاین]

پست تاریخ: دوشنبه 14 مرداد 1392 - 07:39    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

نقل قول:

سلام کسی از دوستان در مورد نحوه محاسبه مود اول و دوم (ضربانی و نوسانی) مخازن زمینی اطلاعی داره؟
با تشکر فراوان

فشار هیدرو دینامیک ناشی از سیال را به دو بخش ضربه ای(Sloshing) و تلاطم سطحی(Implusive) تقسیم می کند که الف) فشار ضربه ای : که مربوط به جرم ثابت سیال می شود، در اثر حرکت قسمتی از سیال در پائین مخزن و هماهنگ با آن بوجود می آید. ب) فشار ضربانی : که مربوط به جرم متحرک سیال می شود، در اثر تلاطم سطحی سیال در بالای مخزن بوجود می آید.

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email
aras_civil
کاربر فعال
کاربر فعال

iran.gif

پست تاریخ: دوشنبه 14 مرداد 1392 - 07:44    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

نقل قول:

سلام کسی از دوستان در مورد کنترل واژگونی مخازن بر اساس API خبر نداره؟

وقتی نسبت ارتفاع به قطر زیاد می شه پایداری مخزن در مقابل واژگونی کم می شه که دلیلش بالا رفتن ارتفاع مرکز ثقل مخزن می باشد.که تو آئین نامه Api1650 بر اساس نسبت M/[D^2(Wl+Wt)] که در آنء لنگر واژگونی مخزن Wl وزن محتویات مخزن در واحد طول Wt وزن جدار در واحد طول می باشد که در صورت تجاوز این میزان از 1.57 یا مساویه آن این مخزن ناپایدار است یا واژگون می شود.

بازگشت به بالای صفحه

aras_civil
کاربر فعال
کاربر فعال

iran.gif

پست تاریخ: دوشنبه 14 مرداد 1392 - 07:47    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

دوستان اگه اجازه بدن این تاپیکو یکمی سطحشو ببریم بالا و ببریم رو تحلیل لرزه ای با آباکوس بصورت گام به گام.مخزن فولادی زمینی استوانه ای شکل با در نظر گرفتن اندرکنش آب و مخزن

بازگشت به بالای صفحه

behzad re.
کاربر بسیار فعال
کاربر بسیار فعال

عضو شده در: 5 بهمن 1390

تشکر شده 663 بار در 480 پست

پست تاریخ: دوشنبه 14 مرداد 1392 - 10:10    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

aras_civil نوشته است:
دوستان اگه اجازه بدن این تاپیکو یکمی سطحشو ببریم بالا و ببریم رو تحلیل لرزه ای با آباکوس بصورت گام به گام.مخزن فولادی زمینی استوانه ای شکل با در نظر گرفتن اندرکنش آب و مخزن

با سلام.
نظر بنده این است که اگر شما تسلط کامل به نحوه تحلیل و طراحی مخزن دارید زحمت ادامه مثال همین تاپیک را در Sap بکشید (چون بیشتر دوستان تسلط نسبی به این نرم افزار را دارند ) تا به یک نتیجه کلی برسیم . چون اینگونه کمی مشکل است . چون من حتی نصب نرم افزار آباکوس را هم بلد نیستند .
باز هم شما صاحب نظر هستید . هر طور که شما صلاح می دانید آموزش را پیش ببرید . فقط خواهشی که از شما دارم آموزش را به مقصد رسانید .
با تشکر .

بازگشت به بالای صفحه

aras_civil
کاربر فعال
کاربر فعال

iran.gif

پست تاریخ: دوشنبه 14 مرداد 1392 - 11:41    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

behzad re.,
مهندس بسیار ممنون از نظر شما اما خود بنده هم در حدی نیستم که بخوام آموزش بدم بلکه خودمم به قصد یادگیری اومدم چون بنظرم مشارکت تو اینجور تاپیکا هم جنبه آموزشی داره هم یادگیری و هم رفع اشکال.ضمنا من اینو برا موضوع پایان نامم میخوام و خواستم مشارکت دوستانی که بر آباکوس اشرافیت دارن نقش کاتالیزگرو تو پیشرفت مراحل پایان نامم ایفا کنه.باز بنده در خدمتم.خوشحال می شم مهندسا مشارکت کنن Wink

بازگشت به بالای صفحه

تشکر توسط: behzad re.
mykb68
کاربر فعال
کاربر فعال

عضو شده در: 1 اسفند 1391

تشکر شده 101 بار در 92 پست

blank.gif

پست تاریخ: دوشنبه 14 مرداد 1392 - 14:32    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

aras_civil نوشته است:
نقل قول:

سلام کسی از دوستان در مورد نحوه محاسبه مود اول و دوم (ضربانی و نوسانی) مخازن زمینی اطلاعی داره؟
با تشکر فراوان

فشار هیدرو دینامیک ناشی از سیال را به دو بخش ضربه ای(Sloshing) و تلاطم سطحی(Implusive) تقسیم می کند که الف) فشار ضربه ای : که مربوط به جرم ثابت سیال می شود، در اثر حرکت قسمتی از سیال در پائین مخزن و هماهنگ با آن بوجود می آید. ب) فشار ضربانی : که مربوط به جرم متحرک سیال می شود، در اثر تلاطم سطحی سیال در بالای مخزن بوجود می آید.

خیلی ممنون مهندس. ولی من خودم این ها رو میدونم منظورم مودها بود که باسه تحلیل تاریخچه زمانی نیاز هستند و باید از این دو مود برای این تحلیل ظرایب آلفا و بتا رو حساب کنیم. در واقع با دشتن مود اول و مود دوم میشه این ظرایب آلفا وبتا رو حساب کرد. چون به فرض وقتی شما آنالیز مودال مثلا با انسیس انجام بدی به تعداد درجه آزادی هر گره به شما مود ممیدهد که شما باید این مود ضربانی و نوسانی رو پیدا کنی گفتم شاید در این زمینه کسی فرمولی داشته باشه.

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی
mykb68
کاربر فعال
کاربر فعال

blank.gif

پست تاریخ: دوشنبه 14 مرداد 1392 - 14:37    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

aras_civil نوشته است:
نقل قول:

سلام کسی از دوستان در مورد کنترل واژگونی مخازن بر اساس API خبر نداره؟

وقتی نسبت ارتفاع به قطر زیاد می شه پایداری مخزن در مقابل واژگونی کم می شه که دلیلش بالا رفتن ارتفاع مرکز ثقل مخزن می باشد.که تو آئین نامه Api1650 بر اساس نسبت M/[D^2(Wl+Wt)] که در آنء لنگر واژگونی مخزن Wl وزن محتویات مخزن در واحد طول Wt وزن جدار در واحد طول می باشد که در صورت تجاوز این میزان از 1.57 یا مساویه آن این مخزن ناپایدار است یا واژگون می شود.

خیلی خیلی ممنون من بیشتر تو محاسبه M مشکل دارم البته مشکل که نه فرمولش پارامتر زیاد داره و حوصله محاسباتشو ندارم. بیشتر دوست دارم لنگری که از تحلیل طیفی یا اریخچه زمانی بدست آوردم رو استفاده کنم ولی مثله اینکه چاره ای نیست باید دل به کار بدیم Smile

بازگشت به بالای صفحه

mykb68
کاربر فعال
کاربر فعال

blank.gif

پست تاریخ: دوشنبه 14 مرداد 1392 - 14:48    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

behzad re. نوشته است:
aras_civil نوشته است:

با سلام.
نظر بنده این است که اگر شما تسلط کامل به نحوه تحلیل و طراحی مخزن دارید زحمت ادامه مثال همین تاپیک را در Sap بکشید (چون بیشتر دوستان تسلط نسبی به این نرم افزار را دارند ) تا به یک نتیجه کلی برسیم . چون اینگونه کمی مشکل است . چون من حتی نصب نرم افزار آباکوس را هم بلد نیستند .
باز هم شما صاحب نظر هستید . هر طور که شما صلاح می دانید آموزش را پیش ببرید . فقط خواهشی که از شما دارم آموزش را به مقصد رسانید .
با تشکر .

با سلام
اگر علاقه مند به مدلسازی مخزن با sap دارید میتونین به کتاب آقای افشین ترابی مراجعه کنید.

بازگشت به بالای صفحه

تشکر توسط: behzad re.
mykb68
کاربر فعال
کاربر فعال

blank.gif

پست تاریخ: دوشنبه 14 مرداد 1392 - 15:20    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

به نظر دوستان برای تحلیل طیفی و تاریخچه زمانی سازه ای مثله مخزن زمینی باید طیف های زلزله به صورت 100 و30 درصد در جهات متعامد اعمال گردند؟

بازگشت به بالای صفحه

mykb68
کاربر فعال
کاربر فعال

blank.gif

پست تاریخ: شنبه 19 مرداد 1392 - 22:03    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

کسی نیست جواب بده لطفا؟

بازگشت به بالای صفحه

نمایش پستها:   
ارسال موضوع جدید   پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک   Printer-friendly version تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
رفتن به صفحه : قبلی  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  بعدی
صفحه 7 از 9

پرش به:  
شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید
شما نمیتوانید به نوشته های خود فایلی پیوست نمایید
شما نمیتوانید فایلهای پیوست این انجمن را دریافت نمایید