دوره جامع طراحی عملکردی - دکتر حسن مقدم
iransaze.com :: مشاهده موضوع - درمان سردرد خوشه ای موقع کار با نرم افزار های عمرانی
پرسشهای متداول
پرسشهای متداول
جستجو
جستجو
لیست اعضا
لیست اعضا
گروههای کاربران
گروههای کاربران
مدیران سایت
مدیران سایت
درجات
درجات
مشخصات فردی
مشخصات فردی
ورود
ورود
پیامهای خصوصی
پیامهای خصوصی
فهرست iransaze.com » متفرقه

ارسال موضوع جدید   پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک   Printer-friendly version
درمان سردرد خوشه ای موقع کار با نرم افزار های عمرانی
مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
نویسنده پیام
zibayegane
عضو جدید
عضو جدید

عضو شده در: 22 اسفند 1391

تشکر شده 2 بار در 2 پست

[وضعيت كاربر:آفلاین]

پست تاریخ: یکشنبه 27 اسفند 1391 - 17:57    عنوان:  درمان سردرد خوشه ای موقع کار با نرم افزار های عمرانی پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

با سلام و خسته نباشید خدمت اعضای سایت و تیم مدیریت سایت من یک مشکل بسیار بزرگ و کشنده ای دارم که کل زندگیم رو مختل کرده با اجازه ادمین محترم میخواستم تو این پست با کمک دوستان به راه و چاره ای برسیم
من این مشکل رو دقیقا از سال 85 دارم من جمعا تا به حال 8 بار رفتم چشم پزشک 2 بار رفتم پیش دکتر سینوزیت بینی و .. 3 بار هم رفتم پیش متخصص مغز و اعصاب
دکترای چشم میگفتن چشات ضعیفه و سردردت از ضعیفی چشاته (چشام 0.75 استیگمات داره)بهم عینک دادن ولی هنوز سردرد سرجاش باقی بود رفتم پیش یک چشم پزشک دیگه اون امد شیشه عینکمو عوض کرد خلاصه اینقدر رفتم پیش چشم پزشک که دیگه ناامید شدم
رفتم پیش متخصص برای تشخیص سینوزیت از سرم عکس برداری کرد گفت مشکلی نیست.
رفتم پیش متخصص مغرو اعصاب اونم از مغزم عکس و نوار گرفت گفت میگرن داری یک سری دارو داد که وضعم خرابتر شد بعد رفتم پیش یکی دیگه اونم دارو داد بازم درست نشد و...
این سردرد کل زندگیمو مختل کرده هر ترم 4 واحد میوفتم فقط بخاطر این سردرد کشنده خیلی درد اوره یک ترم اضافی درس بخونی فقطو فقط بخاطر سردرد
به نظرتون من دیگه باید چیکار کنم کجابرم
ممنون میشم دوستان کمکم کتن یه راهی رو بگن تا از سردردم خلاص شم :

عکس زیر رو نگا کنید

من درست اینجای صورتم درد می کنه و اکثرا درد یک طرف هست و تو شقیقم یک رگ بصورت ضربانی میزنه و تب شدید تو اون طرف شقیقه دارم
تو اینترنت کلی تحقیق کردم اکثرا نوشته بودن علتش شاید سردرد خوشه ای باشه ولی علایم من با سردرد خوشه ای فرق داره
و اکثرا صبح ها بعد نیم ساعت از خواب بیدارشدم این سردرد به صورت خفیف شروع میشه و رفته رفته بیشتر میشه تا اینکه بعداظهر به اوج خودش میرسه و بعدش تا 12 شب فقط اسفراغ و تهوع ,
از علایم سردرد خوشه ای اینه بین یک تا 3 ساعت طول میکشه اما مال من یک روز کامل
از علایم دیگش ابریزش چشمه که من چشام خشکه
و اینکه حساسیت شدید به نور دارم حتی یک ساعت کاربا اتوکد باعث رسیدن سردرد به حالت انفجاری میشه
دوستان دکترا نتونستن تشخیص بدن شما میدونین از چیه ایا سردردخوشه ای دارم ایا فقط من دارم یا شما هم ؟
با شستن صورت با اب سردرد موقت برای 2 دقیقه خوب میشه اما بازم عود میکنه و اکثرا من با روسری محکم پیشونیمو میبندم یکمی بهتر میشه
ممنون میشم راهی بهم بگین مرسی

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی
:
AMIR_KH
کاربر فعال
کاربر فعال

عضو شده در: 5 اردیبهشت 1388

تشکر شده 260 بار در 126 پست

پست تاریخ: یکشنبه 27 اسفند 1391 - 19:05    عنوان:  Re: درمان سردرد خوشه ای موقع کار با نرم افزار های عمرانی پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

zibayegane نوشته است:
با سلام و خسته نباشید خدمت اعضای سایت و تیم مدیریت سایت من یک مشکل بسیار بزرگ و کشنده ای دارم که کل زندگیم رو مختل کرده با اجازه ادمین محترم میخواستم تو این پست با کمک دوستان به راه و چاره ای برسیم
من این مشکل رو دقیقا از سال 85 دارم من جمعا تا به حال 8 بار رفتم چشم پزشک 2 بار رفتم پیش دکتر سینوزیت بینی و .. 3 بار هم رفتم پیش متخصص مغز و اعصاب
دکترای چشم میگفتن چشات ضعیفه و سردردت از ضعیفی چشاته (چشام 0.75 استیگمات داره)بهم عینک دادن ولی هنوز سردرد سرجاش باقی بود رفتم پیش یک چشم پزشک دیگه اون امد شیشه عینکمو عوض کرد خلاصه اینقدر رفتم پیش چشم پزشک که دیگه ناامید شدم
رفتم پیش متخصص مغرو اعصاب اونم از مغزم عکس و نوار گرفت گفت میگرن داری یک سری دارو داد که وضعم خرابتر شد بعد رفتم پیش یکی دیگه اونم دارو داد بازم درست نشد و...
این سردرد کل زندگیمو مختل کرده هر ترم 4 واحد میوفتم فقط بخاطر این سردرد کشنده خیلی درد اوره یک ترم اضافی درس بخونی فقطو فقط بخاطر سردرد

عکس زیر رو نگا کنید

من درست اینجای صورتم درد می کنه و اکثرا درد یک طرف هست و تو شقیقم یک رگ بصورت ضربانی میزنه و تب شدید تو اون طرف شقیقه دارم
تو اینترنت کلی تحقیق کردم اکثرا نوشته بودن علتش شاید سردرد خوشه ای باشه ولی علایم من با سردرد خوشه ای فرق داره
و اکثرا صبح ها بعد نیم ساعت از خواب بیدارشدم این سردرد به صورت خفیف شروع میشه و رفته رفته بیشتر میشه تا اینکه بعداظهر به اوج خودش میرسه و بعدش تا 12 شب فقط اسفراغ و تهوع ,
و اینکه حساسیت شدید به نور دارم حتی یک ساعت کاربا اتوکد باعث رسیدن سردرد به حالت انفجاری میشه
دوستان دکترا نتونستن تشخیص بدن شما میدونین از چیه ایا سردردخوشه ای دارم ایا فقط من دارم یا شما هم ؟
با شستن صورت با اب سردرد موقت برای 2 دقیقه خوب میشه اما بازم عود میکنه و اکثرا من با روسری محکم پیشونیمو میبندم یکمی بهتر میشه

دوست عزیز جسارتا سایت ایران سازه یه سایت فنی و مهندسی هست و صرف استفاده از نرم افزارهای عمرانی فکر نمیکنم اینجا بتونید پزشکی پیدا کنید که شما رو راهنمایی کنه!
در هر صورت امیدوارم بهبودی پیدا نمایید

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email مشاهده وب سایت این کاربر
تشکر توسط: zibayegane
kaper199
کاربر فعال
کاربر فعال

عضو شده در: 21 مرداد 1390

تشکر شده 272 بار در 123 پست

blank.gif

پست تاریخ: یکشنبه 27 اسفند 1391 - 19:10    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مهندس جای نگرانی نیست
به امید بهبودی
مهندس چشات ضعیف هست یا نه؟
میتونی خودت با بدون عینک بودن تست کنی بخصوص برای نئون مغازه ها نگاه کن ببین راحت میبینی یا ثانیه شمار چراغ های راهنمایی رانندگی چون دقت دقیق چشم در دیدن نور در شب بسیار دقیق مشخص میشه تا در روز آفتابی و به یک شی بدون منبع نور
به هر حال من هم برام پیش اومده که بعضی وقت ها که بیشتر با سیستم کار میکنم نه یک ساعت بلکه به مدت 10 12 ساعت به طور مدام - چشام بد جوری خسته شده و درد میکنند و نهایت باعث سر دردی من میشه و با بستن یک روسری به قسمت پیشانی بهتر میشه البته این روسری یا شال رو هم هر چه محکم باشه به همان اندازه برا بهبودی بهتر عمل میکنه - دلیل اش هم اینه که اعصاب چشم و سر رو پیشانی رو میفشاره و بر اثر میکانیزم های خاص خودش موجب پنهانی درد در هر دو مورد سر و چشم میشه که این هم بدان معنی نیست که بهبودی صورت میگیره
به هر حال پیشنهاد من اینه که به احتمال قوی از چشات است و انون رو هم باید خودت بهتر از دکتر تشخیص بدی که برا چشمات کدوم دکتر بهترین شماره عینک رو تشخیص داده
ضمنا مانیتورت صفحه تخت هست؟
با لپ تاب هم امتحان کن ببین باز هم فرقی نمیکنه؟
به امید بهبودی

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email
zibayegane
عضو جدید
عضو جدید

تشکر شده 2 بار در 2 پست

پست تاریخ: یکشنبه 27 اسفند 1391 - 20:12    عنوان:  Re: درمان سردرد خوشه ای موقع کار با نرم افزار های عمرانی پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

AMIR_KH نوشته است:
zibayegane نوشته است:

عکس زیر رو نگا کنید

دوست عزیز جسارتا سایت ایران سازه یه سایت فنی و مهندسی هست و صرف استفاده از نرم افزارهای عمرانی فکر نمیکنم اینجا بتونید پزشکی پیدا کنید که شما رو راهنمایی کنه!
در هر صورت امیدوارم بهبودی پیدا نمایید

با تشکر از شما...
من میدونم اینجا سایت پزشکی نیست و سایت مهندسیه و خدومم مهندس هستم مثلا...
اما مشکل اصلی من همین در مورد نرم افزار های عمرانیه مثلا همینکه میام اتوکد کار کنم سردرد شدید میگیرم
یعنی مهندسا مریض نمیشن خوب چون تو سایت پرسش و پاسخ پزشکی نبود تو متفرقه مطرح کردم تا تو سایت احتلال ایجاد نکنه
از ادمین های محترم تقاضا دارم اجازه بدن پست سر جاش بمونه تا شاید هستن کسانی که مشکل من رو دارن شاید تونسیتن کمک کنن
توجه کنید من بیش از 10 دکتر رفتم اما نشد
مرسی

بازگشت به بالای صفحه

javad917
کاربر بسیار فعال
کاربر بسیار فعال

عضو شده در: 4 دی 1387

تشکر شده 1983 بار در 868 پست

iran.gif

پست تاریخ: یکشنبه 27 اسفند 1391 - 20:37    عنوان:  سردرد خوشه ای موقع کار با نرم افزار های عمرانی پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

با سلام و امید بهبودی برای همکار عزیز
علائمی که عنوان می کنید (سردرد ادواری - یک طرف سر - اطراف چشم - ناحیه شقیقه - درد
ضربان دار - تهوع - حساسیت به نور - تارشدن دید) از علائم میگرن نیز می باشند . ظاهرا تشخیص
دقیق میگرن با MRI یا سی تی اسکن معلوم می شود.

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email مشاهده وب سایت این کاربر
hadani
عضو کمی فعال
عضو کمی فعال

عضو شده در: 27 فروردین 1389

تشکر شده 27 بار در 17 پست

پست تاریخ: یکشنبه 27 اسفند 1391 - 20:44    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

سلام
به نظر من شما میگرن داری البته من پزشک نیستم و میگرن هم ندارم و حتما پیش یک متخصص مغز و اعصاب خوب برین.
شما بایستی علت میگرن رو بدونید.
بعضی ها با خوردن پنیر میگرن میگیرن بعضی ها هم با کشیدن سیگار بعضی ها هم وقتی سرما به پیشونی عرق کردشون میخوره میگرن میگیرن بعضی ها هم از کمبود خواب میگیرن و غیره.
شما کارهایی که در طول روز انجام میدین حواستون باشه ببینید چه عاملی باعث میشه و پیشگیری کنید
انشالله هرچه زودتر خوب بشین.

بازگشت به بالای صفحه

F.Ghahramani
کاربر ویژه
کاربر ویژه

عضو شده در: 5 بهمن 1386

تشکر شده 2091 بار در 993 پست

پست تاریخ: یکشنبه 27 اسفند 1391 - 23:27    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

1-کنتراست کامپیوتر یا لپ تاپتان را کم کنید.
2-انحراف بینی هم می تونه باعث این درد بشه. البته در این حالت سینوزیت هم ممکنه داشته باشین. یک استکان چای داغ را بگیرید دستتان و به پیشانیتان بچسبانید، اگر احساس تخفیف درد کردید احتمالا سینوزیت دارید.(تجربه شخصی من).
احتمالا هم در شهری سردسیر زندگی می کنید.
نگران نباشید بالاخره یا با این سایت یا یک سایت به زبان انگلیسی مشکل شما حل می شه. لطفا اطلاعات بیشتری بدهید.

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email شناسه عضویت در MSN Messenger
zibayegane
عضو جدید
عضو جدید

تشکر شده 2 بار در 2 پست

پست تاریخ: دوشنبه 28 اسفند 1391 - 00:10    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

بعضی از دوستان اعتراض می کنن که چرا اینجا این سوال رو مطرح می کنین مگه اینجا انجمن پزشکیه خوب شاید یه جورای حق با اونا باشه ولی شرایط منم فرق می کنه
مثلا تو یک انجمن پزشکی مطرح می کنم تنها جوابی که دارند اینه که برو پیش متخصص
منم بیش از 10 بار رفتم از شهرمون حتی پاشدم تا تهران هم امدم گفتن دکتر خوبی هست اومدم ولی بازم جواب نگرفتم
و این مشکل من رو فقط کسانی دارند که بیشتر با کامپیوتر سروکار دارند و سردرد های که از کار با کامپیوتر اینا بوجود میاد اکثرا درمان خاصی ندارند و بهترین راه استفاده از تجربه بقیه دوستانه
و به نظر من جای این پست همین جا تو همین سایت خوبه و اون جوابی که میتونم اینجا بگیرم رو محاله که تو انجمن های پزشکی بگیرم چون رشته مون جوریه که باید با کامپیوتر سروکار داشته باشیم فرضا من کامپیوتر رو بزارم کنار به نظرتون چطوری میتونم اتوکد کار کنم چطوری می تونم ایتبس کار کنم حداقل برای اقایون مقدوره برن کارگاه و بیرون کار کنن اما برای ما بیشتر کارهای کامپبیوتری مد نظره و بیشتر وقتمون رو باید برای اونا بزاریم

مشکلم رو دقیقتر بگم:
همه میگن احتمالا میگرن داری رفتم پیش چندتا متخصص اونا هم گفتن میگرن داری دارو دادند دارو جواب نداد و حتی باعث بدتر شدن اوضاع شد
یعضی ها میگن ببین به چی حساسیت داری به پنیر یا بوی عطر یا ... اما من به هیچ کدوم حساسیت ندارم
و این دو تا دلیل بالا باعث میشه که اصلا شک کنم که میگرن دارم
سینوزیت رو هم که ندارم
سی تی اسکن هم شدم خدارو شکر مشکلی تو سرم هم نیست
پس تو اینجا بود که گفتم حتما مشکل از چشامه 4 الی 5 جلسه رفتم پیش متخصص چشم پزشک و چند بار هم نمره عینکم رو عوض کرد و اخر سر به این نتیجه رسیدیم که چشمام مشکلی خاصی نداره
ولی باز مشکل و سردرد سرجاش باقیه

و اما من چطوری دچار این سردرد میشم :
درست از وقتی که از کامپیوتر استفاده می کنم (یعنی چند سال پیش ) این مشکل برام بوجود امده
صبح ها که پا میشم بغل چشم چپم یه درد ریز ر و احساس می کنم اگر اون روز از کامپیوتر و موبایل استفاده نکنم اون درد ریز تا شب همونطوری میمونه
اما نه فرضا 2 ساعت وقتمو بزارم جلو کامپیوتر اون دردی که گفتم خفیفه یواش یواش زیاد میشه مثلا تا ساعت 2 دردم 50درصد بستر میشه و به ساعت 5 یا 6 که میرسم درد به اوج خودش میرسه و احساس درد شدید تو کاسه چشمم + حالت تهوع شدید + سردرد شدید تو شقیقه چپم +و زدن یک رگ به صورت ضربانی در شقیق چپ و تب شدید فقط در اون قسمته که نهایتش به تهوع می انجامه
جالبش اینجاست که در شقیقه سمت راست هیچ دردی وجود نداره
همه میگن میگرنه اما من شک دارم اگر میگرن بود با پروپانول (یکی از داروهای میگرن) کنترل میشد اما کنترل که نمیشه 5 برابر میشه
و یک استثنا دیگه هم که داره اینه دکتر بهم ویتامین آ داده بود گفت دور چشماتو به اضافه شقیقه هاتو ماساز بده و اصولا اونطوری که من شنیدم ماساز باعث ارامش میشه اما بر ای من کاملا متفاوته ارامش که نمیده که هیچ باعث شروع سردرد هم میشه
همه اینارو بیش از 10 بار به متخصصین گفتم اما از هیچکدوم جواب نگرفتم
کم مونده خودم دیگه بشم متخصص
و جالبترش اینجاست که فقطو فقط با مانیتور ها و گوشی های موبایل رنگی مشکل دارم مثلا اگر صفحه گوشی سیاه سفید باشه هیچ مشکلی برام پیش نمیاد...
و تنها راه های موقتی که پیدا کردم اینه 1- شستن صورت با اب سرد 2-بستن پیشونی با روسری خودشم خیلی خیلی محکم (این باعث میشه خون تو پیشونیم جمع شه بعد یک ربع که باز می کنم خون که تو سرم پخش میشه یک حس ارامش بخش عالی میده اما اینم موقتیه )
من واقیعتش دیگه به دکترا اعتماد ندارم چون از وقتی که رفت دکتر خوب نشدم که هیچ بدتر هم شدم
آیا فقط من این مشکل رو دارم ؟
حدس شما چیه واقعا من میگرن دا رم ؟
و اینکه شما چه راه های پیشنهاد می کنین ؟

من خودم میخام یخ بزارم رو پیشونیم اما میترسم باعث سینوزیت شه نظز شما چیه چیکار کنم ؟

بازگشت به بالای صفحه

HAMMAN
کاربر فعال
کاربر فعال

عضو شده در: 22 تیر 1390

تشکر شده 298 بار در 215 پست

australia.gif

پست تاریخ: دوشنبه 28 اسفند 1391 - 00:28    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

یک کتاب زنگی بزارید جلوتون. هر 5 دقیقه یکبار وسط کار به عکساش نگاه کنید. بهتره منظره طبیعی باشه

بازگشت به بالای صفحه

F.Ghahramani
کاربر ویژه
کاربر ویژه

عضو شده در: 5 بهمن 1386

تشکر شده 2091 بار در 993 پست

پست تاریخ: دوشنبه 28 اسفند 1391 - 01:08    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

مشکل کسانی که ایران زندگی می کنند، عدم تحرک و ورزش و تفریحه. هم سن و سالهای شما در هیچ کجای دنیا نمی نشینن پشت کامپیوتر یک سره کار کنن. من احساس می کنم مردم به خودشان فشار می آورند. نه شادی دارند نه تفریح و استراحت.
به نظر من مدتی کامپیوتر را کنار بگذارید و استراحت کنید. LED فکر کنم ضررش کمتره.
ما ده ها ساله ذول زده ایم به مانیتورها حتی پلک هم نمی زنیم! (املای ذول رو نمی دونم درست نوشتم یا نه). یک ساعت کوه نوردی حال آدمو جا می یاره. اشعه مانیتورها چشمهای ما رو خیلی خسته می کنه. در عجبم که چرا کور نشده ایم.
این نظرات منه. شما از جستجو در اینترنت خسته نشوید، امیدوارم راه چاره شما پیدا بشه. من هم به طور خفیف از این مشکل را بعضاً تجربه می کنم.

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email شناسه عضویت در MSN Messenger
نمایش پستها:   
ارسال موضوع جدید   پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک   Printer-friendly version تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  
شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید
شما نمیتوانید به نوشته های خود فایلی پیوست نمایید
شما نمیتوانید فایلهای پیوست این انجمن را دریافت نمایید