دوره جامع طراحی عملکردی - دکتر حسن مقدم
iransaze.com :: مشاهده موضوع - راهنمایی در انتخاب رشته کارشناسی
پرسشهای متداول
پرسشهای متداول
جستجو
جستجو
لیست اعضا
لیست اعضا
گروههای کاربران
گروههای کاربران
مدیران سایت
مدیران سایت
درجات
درجات
مشخصات فردی
مشخصات فردی
ورود
ورود
پیامهای خصوصی
پیامهای خصوصی
فهرست iransaze.com » بازار کار براي شاخه هاي مختلف رشته مهندسي عمران

ارسال موضوع جدید   پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک   Printer-friendly version
راهنمایی در انتخاب رشته کارشناسی رفتن به صفحه قبلی  1, 2, 3  بعدی
مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
نویسنده پیام
hamidrb69
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

عضو شده در: 24 فروردین 1392

تشکر شده 17 بار در 15 پست

[وضعيت كاربر:آفلاین]

پست تاریخ: جمعه 20 تیر 1393 - 11:55    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

شما اگه به ده سال گذشته نگاه کنی وضعیت روز به روز بدتر شده وداره به همون سمت حرکت میکنه
به هر حال به نظر من شما هم با قشر دانشگاهی ( ارشد و دکترا ) صحبت کن و هم با پیمانکارا ( شرکت های بزرگ و کوچک ) . اینطوری خیلی بهتر تصمیم میگیری

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی
تشکر توسط: mohamad-reza
kiyarash61
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

عضو شده در: 21 شهریور 1392

تشکر شده 47 بار در 38 پست

پست تاریخ: جمعه 20 تیر 1393 - 13:14    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

سلام خدمت همه.

مهندسی عمران دیگه با این اوضاع اقتصادی و با این وضع دانشگاه ها که هروز مهندسی عمران میدن فنا شده هست...
هرسال هم بدتر از سال قبل.

خیلی در این مورد توی همین سایت بحث شده هست.

اولش آره همه دوست دارن ولی زمانی که میری گودش خواهی فهمید که همچی آش دهن سوزی نبوده است...

واسه این رشته وقت فقط عمرتو هدر میدی چون وضع جامعه همه چیز رو حکایت میکنه!!

زمانی که عمران خوندیم وضع این نبود این شد حال و روزمون وای به حال الان که بعدش چه دیگه میشه!!!!!

تازه این رو هم در نظر داشته باشید که توی هر شهری میزان ساخت و سازش یکی نیست بعضی از شهرهای کشورمون رونق داره 80% شهرهای کشور اینچنین نیست.

به هر حال مصلحت رو هرکسی خودش میدونه ولی بازم فکر کنین.

یا علی.

بازگشت به بالای صفحه

aminbashiri
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

عضو شده در: 12 آذر 1385

تشکر شده 7 بار در 7 پست

پست تاریخ: جمعه 20 تیر 1393 - 14:59    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

سلام
حرفه همه دوستان کاملا درسته ولی بازم عمران از مکانیک بهتره با توجه به اینکه شما برادرتون مسیر و براتون هموار کرده

بازگشت به بالای صفحه

rahro_m
عضو جدید
عضو جدید

عضو شده در: 14 دی 1392

تشکر شده 2 بار در 2 پست

پست تاریخ: جمعه 20 تیر 1393 - 16:01    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

شما مگه داداشت وپسرخالتون عمرانی نیست؟یه نگاه به وضعیتشون بنداز و باهاشون حرف بزن بعد تصمیم بگیر در ضمن شما ممکنه وضعیتتون از اونا بهتر هم باشه چون هم تجربه و هم حمایتشون بهت کمک میکنه Very Happy موفق باشی

بازگشت به بالای صفحه

irani1
عضو کمی فعال
عضو کمی فعال

عضو شده در: 26 بهمن 1391

تشکر شده 31 بار در 20 پست

blank.gif

پست تاریخ: جمعه 20 تیر 1393 - 16:17    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

برو تو کار ازاد مرغ فروشی بزن ........اغذیه فروشی ......بقالی نمیدونم هر شغل دیگه ای که فکرش رو می کنی ولی به صورت تمام وقت اگه بخوای زندگی خودت رو مصروف این رشته کنی و بعد از گذشتن چند سال از عمرت انتظار داشته باشی ازش پول دربیاری به فنا رفتی نه به نظام مهندسی می شه امیدوار بود از بس که دانشگاهای پولکی مدرک دادن دست مردم تو این در و دهات نه اگه پول و رابطه داشته باشی به پیمانکاری .......همون روزی که از نظام مهندسی شهرمون کارت عضویتم رو گرفته بودم و داشتم بر می گشتم خونه توی راه باور نمی کنی بچه محل خودم رو دیدم که از یه ماشین شاسی بلند پیاده شد رفت تو خونش این اقا چند سال پیش مسافرکشی می کرد بعد تو محلمون یه مرغ فروشی زد البته با پول نزول کرده باباش الانه بعد از 3 سال مغازه خریده که ارزشش 100 ملیون کم و کمه دو بار زن گرفته اپارتمان خریده 90 ملیون کم و کم قیمتشه ............من الانه 30 سالمه باور می کنی صفر و صفرم ............خیر سرمون ما بچه مثبت های محله بودیم رفتیم درس خوندیم و البته کار هم می کردیم این بابا اصلا دیپلم هم نداره هر کثافت کاری هم به فکرت برسه کرده ............27 سال هم بیشتر نداره .........حالا بازم بگید که من می خوام عمران بخونم ............عمران خز شده رفته پی کارش تو این مدت بیکاری این قدر سرخورده و تحقیر شدم تو محل که می خوام یه مدت فرار کنم بیام تهران تا ابا از اسیاب بیفته Neutral .............نمی دونم باید چه کار کرد ......نمی دونم چرا این طور شد .........ارزش های جامعه وارونه شده ..........تا بعد

این مطلب آخرین بار توسط irani1 در دوشنبه 23 تیر 1393 - 12:51 ، و در مجموع 1 بار ویرایش شده است.

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email
تشکر توسط: tmstru, Fermion
msm_353
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

عضو شده در: 23 آبان 1388

تشکر شده 35 بار در 28 پست

پست تاریخ: جمعه 20 تیر 1393 - 16:52    عنوان:  Re: راهنمایی در انتخاب رشته کارشناسی پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

mohamad-reza نوشته است:
با سلام ببخشید یه سوال داشتم من تازه کنکور دادم و خیلی به مهندسی عمران علاقه دارم اونم فقط پیمانکاری....!!

اما راستش نمیدونم یعنی هیچی از این رشته و ....نمیدونم گفتم از شما بپرسم که شرایط چجوری هست که یه عده میرن پیمانکار میشن یه عده بیکار...!!

دوست عزیز بدون درس خوندن هم به راحتی میتونی پیمانکار بشی فقط باید یه مقدار وضع جیبت خوب باشه و به جای اینکه 4 سال وقتت رو تلف کنی تو این 4 سال پول در بیاری و بعد هر وقت خواستی میتونی دوباره بری درس بخونی و مدرک عمران بگیری. بله به همین راحتی با پول میشه ............
الان به نظر من تو این شرایط وقت گذاشتن فقط برای درس خوندن اشتباه بزرگیه.

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر
msm_353
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

عضو شده در: 23 آبان 1388

تشکر شده 35 بار در 28 پست

پست تاریخ: جمعه 20 تیر 1393 - 16:55    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

irani1 نوشته است:
برو تو کار ازاد مرغ فروشی بزن ........اغذیه فروشی ......بقالی (تجربه شخصی خودم و خانوادم )نمیدونم هر شغل دیگه ای که فکرش رو می کنی ولی به صورت تمام وقت اگه بخوای زندگی خودت رو مصروف این رشته کنی و بعد از گذشتن چند سال از عمرت انتظار داشته باشی ازش پول دربیاری به فنا رفتی نه به نظام مهندسی می شه امیدوار بود از بس که دانشگاهای پولکی مدرک دادن دست مردم تو این در و دهات نه اگه پول و رابطه داشته باشی به پیمانکاری .......همون روزی که از نظام مهندسی شهرمون کارت عضویتم رو گرفته بودم و داشتم بر می گشتم خونه توی راه باور نمی کنی بچه محل خودم رو دیدم که از یه ماشین شاسی بلند پیاده شد رفت تو خونش این اقا چند سال پیش مسافرکشی می کرد بعد تو محلمون یه مرغ فروشی زد البته با پول نزول کرده باباش الانه بعد از 3 سال مغازه خریده که ارزشش 100 ملیون کم و کمه دو بار زن گرفته اپارتمان خریده 90 ملیون کم و کم قیمتشه ............من الانه 30 سالمه باور می کنی صفر و صفرم ............خیر سرمون ما بچه مثبت های محله بودیم رفتیم درس خوندیم و البته کار هم می کردیم این بابا اصلا دیپلم هم نداره هر کثافت کاری هم به فکرت برسه کرده ............27 سال هم بیشتر نداره .........حالا بازم بگید که من می خوام عمران بخونم ............عمران خز شده رفته پی کارش تو این مدت بیکاری این قدر سرخورده و تحقیر شدم تو محل که می خوام یه مدت فرار کنم بیام تهران تا ابا از اسیاب بیفته Neutral .............نمی دونم باید چه کار کرد ......نمی دونم چرا این طور شد .........ارزش های جامعه وارونه شده ..........تا بعد

دوست عزیز البته شما هم باید خوشحال باشی که سالم زندگی کردی و اطمینان داشته باش کسی که با همچین راهی ثروت بدست میاره زندگیش خراب خواهد شد.

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر
تشکر توسط: mohamad-reza, irani1
irani1
عضو کمی فعال
عضو کمی فعال

عضو شده در: 26 بهمن 1391

تشکر شده 31 بار در 20 پست

blank.gif

پست تاریخ: جمعه 20 تیر 1393 - 19:45    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

msm_353 نوشته است:
irani1 نوشته است:
برو تو کار ازاد مرغ فروشی بزن ........اغذیه فروشی ......بقالی (تجربه شخصی خودم و خانوادم )نمیدونم هر شغل دیگه ای که فکرش رو می کنی ولی به صورت تمام وقت اگه بخوای زندگی خودت رو مصروف این رشته کنی و بعد از گذشتن چند سال از عمرت انتظار داشته باشی ازش پول دربیاری به فنا رفتی نه به نظام مهندسی می شه امیدوار بود از بس که دانشگاهای پولکی مدرک دادن دست مردم تو این در و دهات نه اگه پول و رابطه داشته باشی به پیمانکاری .......همون روزی که از نظام مهندسی شهرمون کارت عضویتم رو گرفته بودم و داشتم بر می گشتم خونه توی راه باور نمی کنی بچه محل خودم رو دیدم که از یه ماشین شاسی بلند پیاده شد رفت تو خونش این اقا چند سال پیش مسافرکشی می کرد بعد تو محلمون یه مرغ فروشی زد البته با پول نزول کرده باباش الانه بعد از 3 سال مغازه خریده که ارزشش 100 ملیون کم و کمه دو بار زن گرفته اپارتمان خریده 90 ملیون کم و کم قیمتشه ............من الانه 30 سالمه باور می کنی صفر و صفرم ............خیر سرمون ما بچه مثبت های محله بودیم رفتیم درس خوندیم و البته کار هم می کردیم این بابا اصلا دیپلم هم نداره هر کثافت کاری هم به فکرت برسه کرده ............27 سال هم بیشتر نداره .........حالا بازم بگید که من می خوام عمران بخونم ............عمران خز شده رفته پی کارش تو این مدت بیکاری این قدر سرخورده و تحقیر شدم تو محل که می خوام یه مدت فرار کنم بیام تهران تا ابا از اسیاب بیفته Neutral .............نمی دونم باید چه کار کرد ......نمی دونم چرا این طور شد .........ارزش های جامعه وارونه شده ..........تا بعد

دوست عزیز البته شما هم باید خوشحال باشی که سالم زندگی کردی و اطمینان داشته باش کسی که با همچین راهی ثروت بدست میاره زندگیش خراب خواهد شد.
ای کاش سالم (بقول شما) زندگی نمی کردم از این به بعد می خوام روش زندگیم رو عوض کنم .......پی همه چی رو هم به تنم می مالم ......

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email
hamidrb69
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

عضو شده در: 24 فروردین 1392

تشکر شده 17 بار در 15 پست

پست تاریخ: جمعه 20 تیر 1393 - 21:45    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

همه چی پول نیست!
ثروت خیلی مهمه ولی به اندازه درس
شما فقط بی سواد هایی رو می بینید که رفتن با کلاه برداری پول دار شدند
خب نمکی ها و کارگرا و .. اینا رو هم ببینید !!

در عوض اونایی که با درس پولدار شدن رو هم نمی بینید
خیلی مهندسای بزرگی داریم از صفر شروع کردن و خیلی پیشرفت کردن

اونایی که میگن عمران خز شده آیا پزشکایی رو دیدین که مسافر کشی کنن ؟! من شنیدم که هستن اینطور آدما

تو هرکاری ، چه بنا ، چه پزشک و ... باید پشتکار و تلاش هم باشه
همیشه آدم موفق و خلاق هست ، آدم بیکار و ... هم هست
.
.
.
.
در ضمن نسبت آدمایی که با تحصیل موفق شدن به آدمایی که با بی سوادی موفق شدن بیشتره. ( البته در دراز مدت )
.
.
ببخشید زیاد شد ، ولی اینم بگم که نزول و کلاه برداری و ... اینا ربطی به درس خوندن یا نخوندن نداره و هدف از حرفای بالا زندگی بدون این موارد بود

بازگشت به بالای صفحه

تشکر توسط: rahro_m, mohamad-reza
mohamad-reza
عضو جدید
عضو جدید

عضو شده در: 19 تیر 1393

تشکر شده 0 بار در 0 پست

پست تاریخ: جمعه 20 تیر 1393 - 23:16    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

با سلام اول اینکه ممنون به خاطر پاسختون...!

دوم اینکه خدا نکنه کسی نزول بخوره....من حاظرم از گشنگی و تشنگی بمیرم اما یه ریال نزول نکنم.

همش یه چیز فکر من رو مشغول میکنه با توجه به اینکه کشور ما در حال توسعه و جای بسیاری رو برای کار داره یعنی پتانسیل زیادی داره چرا نمیشه کار کرد.

البته منظور من کارمندی و پشت میز نشینی نیست کار ازاد و پیمانکاری و ساختمون سازی هست ...به نظرم اگه ادم بخواد با 100 تومان هم میشه شروع کرد.

بازگشت به بالای صفحه

نمایش پستها:   
ارسال موضوع جدید   پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک   Printer-friendly version تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
رفتن به صفحه قبلی  1, 2, 3  بعدی
صفحه 2 از 3

پرش به:  
شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید
شما نمیتوانید به نوشته های خود فایلی پیوست نمایید
شما نمیتوانید فایلهای پیوست این انجمن را دریافت نمایید