دوره جامع طراحی عملکردی - دکتر حسن مقدم
iransaze.com :: مشاهده موضوع - از ترم چند به بعد میشه تو شرکت ها کار کرد؟
پرسشهای متداول
پرسشهای متداول
جستجو
جستجو
لیست اعضا
لیست اعضا
گروههای کاربران
گروههای کاربران
مدیران سایت
مدیران سایت
درجات
درجات
مشخصات فردی
مشخصات فردی
ورود
ورود
پیامهای خصوصی
پیامهای خصوصی
فهرست iransaze.com » بازار کار براي شاخه هاي مختلف رشته مهندسي عمران

ارسال موضوع جدید   پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک   Printer-friendly version
از ترم چند به بعد میشه تو شرکت ها کار کرد؟ رفتن به صفحه 1, 2, 3  بعدی
مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
نویسنده پیام
masnavi
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

عضو شده در: 15 مهر 1386

تشکر شده 3 بار در 2 پست

blank.gif

[وضعيت كاربر:آفلاین]

پست تاریخ: دوشنبه 8 مهر 1387 - 16:04    عنوان:  از ترم چند به بعد میشه تو شرکت ها پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

سلام.
میخواستم بدونم از ترم چند به بعد یک دانشجوی عمران میتونه دیگه توی شرکت ها در کنار تحصیل کار هم بکنه؟
واضح تر بگم بار علمی که باید برای کار در شرکت های مهندسی عمران لازم داره رو از چه ترمی بصورت کامل کسب میکنه؟

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email مشاهده وب سایت این کاربر
:
admin
مدیر کل سایت
مدیر کل سایت

عضو شده در: 7 مهر 1385

تشکر شده 18618 بار در 8697 پست

پست تاریخ: دوشنبه 8 مهر 1387 - 17:15    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

بهتر است در دوره تحصیل فکر کار نباشید و فقط به درس بچسبید. ولی در هر صورت آنچه که شما باید برای شروع به کار نیاز دارید در بخش اجرایی شامل دروسی نظیر اجرای ساختمان (فلزی و بتنی)، تکنولوژی بتن، ترجیحآ مصالح ساختمانی و در برخی موارد دروسی نظیر متره برآورد میباشد. البته این مساله بستگی کامل به نوع کاری دارد که شما میخواهید انجام دهید. در مورد کار در مشاور بهتر است تا پایان تحصیلات صبر کنید مگر آنکه بخواهید فقط کار نقشه کشی را انجام دهید که در این حالت آشنایی با اتوکد و دتایلهای ساختمانی برای شروع به کار به عنوان حداقل لازم است

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email مشاهده وب سایت این کاربر شناسه عضویت در Yahoo Messenger
masnavi
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

تشکر شده 3 بار در 2 پست

blank.gif

پست تاریخ: دوشنبه 8 مهر 1387 - 18:41    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

ممنون از کمکتون.
به نظر شما اگه زمان هایی که بیکار هستم رو سر پروژه های نیمه تمام یا در شرکت های مهندسی دوستان خودم(بدون کار کردن) سپری کنم با سطح علمی همکنون خود(ترم 3 عمران) میتواند برای من مناسب باشد؟
پروژه هایی که میتوانم بازدید کنم شامل پروژه های ویلایی،آپارتمانی و پروژه ساخت یک بانک میباشد به نظر شما کدامیک در پیشرفت من بیشتر موثر هست؟
با تشکر.

بازگشت به بالای صفحه

mojtaba808
همکار
همکار

عضو شده در: 20 مرداد 1386

تشکر شده 1239 بار در 459 پست

iran.gif

پست تاریخ: دوشنبه 8 مهر 1387 - 20:10    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

جناب منصوری عزیز سلام
من از پست هایی که شما تو این چند وقته در سایت ایران سازه داشتید برداشت کردم که همانند نمونه های دیگری از دانشجویان علاقه زیادی به سریع تر مهندس شدن دارید
ببخشید از گفتن این جملات به هیچ وجه قصد نا امید کردن ندارم اما همه مهنسدسین بعد فارغ التحصیلی به اندازه کافی اوقات بیهوده و تلف شده دارند که اصلا نیازی نیست شما الان از وقتی که میبایست بر خواندن دروس پایه ای مهم خود هست رو بگذارید و به یادگیری علم عمران در اجرا مشغول شید
ضمنا با خواندن چند تا CD و DVD اجرایی عمران حداقل هایی که لازمه تا به عنوان دانشجوی عمران بدونید را میتونید بدست آورید بیش از اون من به عنوان برادر توصیه ای میکنم که حتی اگه دانشجوی بهترین دانشگاه هم هستید الان وقتش نیست به اندازه کافی وقت خواهید داشت در آینده
موفق باشید...

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email مشاهده وب سایت این کاربر شناسه عضویت در Yahoo Messenger
gandolf
ناظم بازنشسته
ناظم بازنشسته

عضو شده در: 30 مرداد 1386

تشکر شده 500 بار در 293 پست

پست تاریخ: دوشنبه 8 مهر 1387 - 20:14    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

من قبل از ورود به دانشگاه تو شرکت کار می کردم

بازگشت به بالای صفحه

admin
مدیر کل سایت
مدیر کل سایت

عضو شده در: 7 مهر 1385

تشکر شده 18618 بار در 8697 پست

پست تاریخ: دوشنبه 8 مهر 1387 - 20:42    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

به نظر من هم برای شما که ترم سه هستید زود است که وارد بازار کار شوید. تجربه نشان داده است که کسانی که در حین تحصیل وارد بازار کار میشوند هر چند از لحاظ اجرایی افراد قویتری هستند ولی از لحاظ درسی با مقداری افت تحصیلی مواجه میشوند. البته امیدوارم که این مساله شامل gandolf عزیز (محمد حسن آقامالی) نشده باشد و ایشان وضعیت درسی خوبی داشته باشد. در ضمن فرصت دو ماهه کارآموزی که احتمالآ تابستان بعد از سال سوم خواهید رفت فرصتی مناسب برای آموختن باشد.
دوره 4 ساله را اگر اجباری که کار کردن ندارید حتمآ سعی کنید که تنها به درس و تحصیل اختصاص دهید و اگر علاقه به ارتباط با کارگاههای اجرایی دارید میتوانید از مواردی نظیر بازدیدها و اردوهایی که معمولآ در دانشگاهها برگزار میشود استفاده کنید. حضور بر سر پروژه ها اگر فقط به خاطر دیدن مراحل کار باشد و عملآ نتوانید درگیر مستقیم کار شوید به نسبت وقتی که به آن اختصاص میدهید خیلی برای شما موثر نخواهد بود و معمولآ هم در کارگاهها عوامل کارگاهی کمتر تمایلی دارند که به سوالات یک کارآموز جواب دهند.
اگر در هر صورت هم اصرار به این موضوع دارید حتمآ سراغ پروژه هایی بروید که بیشتر درگیر بخش سازه و اسکلت باشند تا بخشهای نازککاری. همچنین کارهای دولتی و کارهای که نظارت بهتری بر آنها است در اولویت میباشند. حضور بر مراحل اجرایی برخی پروژه ها به علت زیر پا گذاشتن مکرر ضوابط فنی نه تنها به شما کمکی نمیکند بلکه روشهای غلط و غیر علمی اجرایی را در ذهن شما به جای روشهای علمی مینشاند و بعدآ به راحتی نمیتوانید این پیش زمینه های غلط را به راحتی از ذهن خود خارج نمایید

بازگشت به بالای صفحه

goldentruss
کاربر فعال
کاربر فعال

عضو شده در: پارامترهای تابع تاریخ شمسی نادرست می باشد.

تشکر شده 267 بار در 158 پست

blank.gif

پست تاریخ: دوشنبه 8 مهر 1387 - 21:56    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

نقل قول:

میخواستم بدونم از ترم چند به بعد یک دانشجوی عمران میتونه دیگه توی شرکت ها در کنار تحصیل کار هم بکنه؟
واضح تر بگم بار علمی که باید برای کار در شرکت های مهندسی عمران لازم داره رو از چه ترمی بصورت کامل کسب میکنه؟

بنظر من آدم تا بتن 2 پاس نکرده رفتنش سر کارگاه یه جور وقت تلف کردنه !!
شما تجربه ی کارگاهی و چیز هایی که در عرض چندین ماه که شاید در کارگاه یاد بگیرید میتونید با مطالعه چند روزه و دیدن عکس و فیلم هم خیلی راحت بدست بیارید .

به قول یکی از اساتیدمون : این 4 سال رو فقط به درستون بچسبید تئوری و معلوماتتون رو زیاد کنید سراغ منابع مختلف و تحقیق و مطالعه برید... بعد 40 سال برا کار کردن فرصت دارید اونقدر کار میکنید که از کار کردن هم بد تون میاد .

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی
miramira
کاربر فعال
کاربر فعال

عضو شده در: 19 مرداد 1386

تشکر شده 40 بار در 38 پست

blank.gif

پست تاریخ: دوشنبه 8 مهر 1387 - 22:53    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

سلام آقای منصوری...

به نظر من هم با یک دست نمیشه 2 تا هندونه برداشت...شما برای ورود یه بازار کار خیلی فرصت داری...اما به نظر من هم الان (دوران دانشجویی)بهترین موقعیت برای شماست تا دروس پایه رو خوب یاد بگیرید.
البته من خودم لیسانس دانشکده نیکبخت بودم و با اینکه اساتیدی که میشناسید تمام تلاششون رو میکردند تا مطالب رو انتقال بدهند ، اما اکثرا واقعا بار علمی زیادی ندارند(اسم نمیبرم چون خودتون حتما اطلاع دارید) و من الان متوجه میشم که چقدر ضعیف بودند و ناخودآگاه من دانشجو رو هم به ضعیف بودن سوق دادند.(البته خودم هم مقصر بودم)

با توجه به این مطلب به نظر من شما سعی کنید مطالعه بیشتری داشته باشید تا از هم دوره ای ها جلوتر باشید...ضرر نمیکنید.

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email
hgh_nettaj
کاربر فعال
کاربر فعال

عضو شده در: 7 آبان 1385

تشکر شده 582 بار در 237 پست

پست تاریخ: دوشنبه 8 مهر 1387 - 23:05    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

fآقايون واقعا تاپیک قشنگی بود.ممنون

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر
masnavi
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

تشکر شده 3 بار در 2 پست

blank.gif

پست تاریخ: سه‌شنبه 9 مهر 1387 - 15:15    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

mojtaba808 نوشته است:
جناب منصوری عزیز سلام
با خواندن چند تا CD و DVD اجرایی عمران حداقل هایی که لازمه تا به عنوان دانشجوی عمران بدونید را میتونید بدست آورید بیش از اون من به عنوان برادر توصیه ای میکنم که حتی اگه دانشجوی بهترین دانشگاه هم هستید الان وقتش نیست به اندازه کافی وقت خواهید داشت در آینده
موفق باشید...

از همه ی دوستان نهایت تشکر را دارم.
اگر امکان دارد مجتبی جان این سی دی و دی وی دی ها را به من معرفی کنید تا من تهیه کنم و بار علمی خود را بالا ببرم.

بازگشت به بالای صفحه

نمایش پستها:   
ارسال موضوع جدید   پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک   Printer-friendly version تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
رفتن به صفحه 1, 2, 3  بعدی
صفحه 1 از 3

پرش به:  
شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید
شما نمیتوانید به نوشته های خود فایلی پیوست نمایید
شما نمیتوانید فایلهای پیوست این انجمن را دریافت نمایید