دوره جامع طراحی عملکردی - دکتر حسن مقدم
iransaze.com :: مشاهده موضوع - از ترم چند به بعد میشه تو شرکت ها کار کرد؟
پرسشهای متداول
پرسشهای متداول
جستجو
جستجو
لیست اعضا
لیست اعضا
گروههای کاربران
گروههای کاربران
مدیران سایت
مدیران سایت
درجات
درجات
مشخصات فردی
مشخصات فردی
ورود
ورود
پیامهای خصوصی
پیامهای خصوصی
فهرست iransaze.com » بازار کار براي شاخه هاي مختلف رشته مهندسي عمران

ارسال موضوع جدید   پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک   Printer-friendly version
از ترم چند به بعد میشه تو شرکت ها کار کرد؟ رفتن به صفحه قبلی  1, 2, 3
مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
نویسنده پیام
kiarash_mehr
عضو کمی فعال
عضو کمی فعال

عضو شده در: پارامترهای تابع تاریخ شمسی نادرست می باشد.

تشکر شده 51 بار در 33 پست

[وضعيت كاربر:آفلاین]

پست تاریخ: شنبه 13 آبان 1391 - 00:50    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

shahoshaho نوشته است:
با سلام
بیشتر دوستان رو خوندن دروس تئوری تاکید دارن.اما من خیلی جاها شنیدم که این دروس دانشگاهی بیرون کاربرد چندانی ندارن.اگه دارن کدوم دروس؟

از لحظه ای که وارد دانشگاه میشید باید وارد کارگاه ها بشید
وقتتونو برای دروس عمومی و پایه صرف نکنید
یا برای بالابردن معدلتون

دروس تخصصی مهم هستند
و بعضیهاشون در آینده فرد خیلی تاثیر گذارند

مثلا درس متره و برآورد تاثیرش بشدت در امور پیمانکاری واضحه و درس کلیدی بشمار میاد

اما درسی مثل استاتیک یا مقاومت مصالح دروس بسیار مهمی هستند که بیشتر در دوران تحصیل کاربرد دارند

بعضی از دروس هم بسته به علاقه شما در آینده بکارتون میاد مثلا روسازی راه اگر بخواهید وارد عرصه راه بشید
این قسمت از تالار گفتمان مربوط به 4 سال پیشه
شرایط اونموقع با الان کاملا متفاوته
اونموقع از یک فارغ التحصیل عمران برای ورود به بازار کار انتظار چندانی نمیرفت

الان برای پایین ترین حقوق از شما 5 سال سابقه میخوان

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی
تشکر توسط: M.shaho
khalil777
کاربر فعال
کاربر فعال

عضو شده در: 1 تیر 1386

تشکر شده 159 بار در 112 پست

پست تاریخ: شنبه 13 آبان 1391 - 03:01    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

kiarash_mehr نوشته است:
shahoshaho نوشته است:
با سلام
بیشتر دوستان رو خوندن دروس تئوری تاکید دارن.اما من خیلی جاها شنیدم که این دروس دانشگاهی بیرون کاربرد چندانی ندارن.اگه دارن کدوم دروس؟

از لحظه ای که وارد دانشگاه میشید باید وارد کارگاه ها بشید
وقتتونو برای دروس عمومی و پایه صرف نکنید
یا برای بالابردن معدلتون

دروس تخصصی مهم هستند
و بعضیهاشون در آینده فرد خیلی تاثیر گذارند

مثلا درس متره و برآورد تاثیرش بشدت در امور پیمانکاری واضحه و درس کلیدی بشمار میاد

اما درسی مثل استاتیک یا مقاومت مصالح دروس بسیار مهمی هستند که بیشتر در دوران تحصیل کاربرد دارند

بعضی از دروس هم بسته به علاقه شما در آینده بکارتون میاد مثلا روسازی راه اگر بخواهید وارد عرصه راه بشید
این قسمت از تالار گفتمان مربوط به 4 سال پیشه
شرایط اونموقع با الان کاملا متفاوته
اونموقع از یک فارغ التحصیل عمران برای ورود به بازار کار انتظار چندانی نمیرفت

الان برای پایین ترین حقوق از شما 5 سال سابقه میخوان

با سلام خدمت دوستان
با دوستمون کاملا موافق الان برای پایین ترین درجه شغلی حداقل 3-5 سال سابقه میخوان سعی کنید در بازار کار باشید حتی اگر شده چند روزی در هفته رو به صورت مجانی برای شرکتی کار کنید خیلی خوب میشه بعد مدتی که بهتون نیاز پیدا کند اون موقعه می فهمید چقدر ارزش داشته است.
موفق باشید
ــــــــــــــــــــــ
گویند تمنایی از دوست بکن سعدی -- جز دوست نخواهم کرد از دوست تمنایی

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email
تشکر توسط: kiarash_mehr, M.shaho
M.shaho
عضو جدید
عضو جدید

عضو شده در: 22 مهر 1391

تشکر شده 1 بار در 1 پست

blank.gif

پست تاریخ: شنبه 13 آبان 1391 - 12:26    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

خیلی متشکر از راهنمایی تون.اما به نظر شما دروس طراحی بیرون کاربرد ندارن؟من میخوام به طور خاص بدونم کدوم درس ها رو خوب بخونم که در آینده لازم میشن؟چون به نظر من بهترین مهندسای حال حاضر بازار هم تو حل مسایل مثلا استاتیک یا بتن و فولاد میمونن.درسته؟

بازگشت به بالای صفحه

pouya70
کاربر فعال
کاربر فعال

عضو شده در: 19 بهمن 1390

تشکر شده 712 بار در 275 پست

iran.gif

پست تاریخ: دوشنبه 15 آبان 1391 - 11:00    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

mojtaba808 نوشته است:
با سلام
البته باید از مهندس یمینی شریف تشکر شود
نه تا اونجا که من اطلاع دارم این محصول فعلا تنها از طریق ارسال پستی قابل دریافته اما برای گرفتن اطلاعات کامل تر میتونید به شماره تماس های داده شده در صفحه لینک شده مراجعه نمایید.

با سلام خدمت دوستان گرامی
شماره همراه که خاموش هست شماره تلفن هم یکی برمی داره میگه که از این جا رفتن
اگه فروشگاه اینترنتی می شناسید برای خرید لطفا معرفی کنید
با سپاس

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email مشاهده وب سایت این کاربر
abcd19
کاربر فعال
کاربر فعال

عضو شده در: 2 بهمن 1385

تشکر شده 69 بار در 58 پست

blank.gif

پست تاریخ: دوشنبه 15 آبان 1391 - 12:24    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

M.shaho نوشته است:
خیلی متشکر از راهنمایی تون.اما به نظر شما دروس طراحی بیرون کاربرد ندارن؟من میخوام به طور خاص بدونم کدوم درس ها رو خوب بخونم که در آینده لازم میشن؟چون به نظر من بهترین مهندسای حال حاضر بازار هم تو حل مسایل مثلا استاتیک یا بتن و فولاد میمونن.درسته؟

برای کار بیرون از ترم 6 کارشناسی نرم افزار ایتبس را به طور ویژه کلاس بروید و طراحی بتن و فولاد را به طور کامل یاد بگیرید حتما از زمان دانشجویی کارشناسی در کارگاه ها مجانی هم شده کار کنید و رزمه جمع کنید

بازگشت به بالای صفحه

Hanafi
کاربر بسیار فعال
کاربر بسیار فعال

عضو شده در: 26 آذر 1386

تشکر شده 692 بار در 339 پست

iran.gif

پست تاریخ: دوشنبه 15 آبان 1391 - 13:00    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

M.shaho نوشته است:

با سلام
نمیشه گفت که کدام درسها کاربرد دارن یا ندارن. آنچه مهم است این است که قرار است در چه زمینه‌ای در آینده فعالیت کنید. اگر قرار باشد در امور اجرایی فعالیت کنید آشنایی با دروسی مانند متره و برآورد، ماشین آلات ساختمانی، مصالح ساختمان، روشهای اجرایی و دروسی از این دست برای شما کاربردی‌تر خواهند بود. و اگر بخواهید وارد حیطه طراحی شوید، فولاد، بتن، بارگذاری و... برایتان حائز اهمیت میباشد.
موفق باشید

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email مشاهده وب سایت این کاربر
alish2013
عضو جدید
عضو جدید

عضو شده در: 9 تیر 1393

تشکر شده 6 بار در 5 پست

پست تاریخ: سه‌شنبه 10 تیر 1393 - 17:57    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

سلام دوستان عزیز.مسئله مطرح شده ازچندنظرقابل بررسی است.اگرمادرحین دوران دانشجویی سرکارگاه برویم خب ازدروس دانشگاهی عقب می مانیم.دروسی که هرترم سخت تروکاربردی ترمی شوندوحتی باخطرافتادن درس مواجه خواهیم شد.به نظرشمادردوره ارشدمی توان حین درس کارهم کرد؟باتشکرفراوان

بازگشت به بالای صفحه

mohsenmas
کاربر برتر سال 92 و همکار علمی سایت
کاربر برتر سال 92 و همکار علمی سایت

عضو شده در: 18 خرداد 1386

تشکر شده 2588 بار در 1898 پست

پست تاریخ: سه‌شنبه 10 تیر 1393 - 20:04    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

سلام
کار کردن برای کسب درآمد در دوران تحصیل چه در مقطع کارشناسی، چه ارشد بسیار سخت هست،
درسته با کار کردن تجربه افزایش پیدا میکنه اما اگه منجرب به افت تحصیلی بشه ارزش ندارد.
تسلط کامل به نرم افزارهای طراحی، حضور غیر مستمر در محیطهای کارگاهی بدون چشم داشت به درآمد فقط به منظور آشنایی با اصول اجرا بسیار مفید خواهد بود.
چون یک طراح خوب کسی هست که دید اجرایی قوی هم داشته باشه.

http://iransaze.com/ftopict-41227.html

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email شناسه عضویت در Yahoo Messenger
تشکر توسط: siamakcivil
rahmatii
کاربر بسیار فعال
کاربر بسیار فعال

عضو شده در: 3 تیر 1393

تشکر شده 744 بار در 484 پست

پست تاریخ: سه‌شنبه 10 تیر 1393 - 20:09    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

باسلام
دوستان گرامی به عقیده بنده چندتا نکته هست که بایستی بیان کرد:
-اینکه دروس دانشگاهی به کار نمیان،نظری کاملا غیر معقولانه است.چون درکارگاه اگرعلم نداشته باشیم نه تنها موفق نمیشویم بلکه حرکات تحقیرانه را از سوی عوامل اجرایی کارگاه درپی خواهیم داشت.
-اینکه تحصیل علم بهمراه کار باشد خیلی مفید است. چون اولا درحین تحصیل به برخی موارد اجرایی برخورد میکنیم که بستگی به دید درکارگاه دارد.وثانیا بعد ازفارغ التحصیلی با توجه به سابقه کارگاهی مشغول به کار میشویم.
-اگردرحین تحصیل با کار با خطر پاس نشدن دروس مواجه هستیم. با یه کم برنامه ریزی دقیق میتوان مشکل راحل نمود.
-برای دوره ارشد هم اگه یه وقت خال بذاری راحت میتونی فعالیت کاری رادر کنارش انجام بدهید.مثل خود من.
باسپاس

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email
alish2013
عضو جدید
عضو جدید

عضو شده در: 9 تیر 1393

تشکر شده 6 بار در 5 پست

پست تاریخ: چهار‌شنبه 11 تیر 1393 - 20:36    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

rahmati2005 نوشته است:
باسلام
دوستان گرامی به عقیده بنده چندتا نکته هست که بایستی بیان کرد:
-اینکه دروس دانشگاهی به کار نمیان،نظری کاملا غیر معقولانه است.چون درکارگاه اگرعلم نداشته باشیم نه تنها موفق نمیشویم بلکه حرکات تحقیرانه را از سوی عوامل اجرایی کارگاه درپی خواهیم داشت.
-اینکه تحصیل علم بهمراه کار باشد خیلی مفید است. چون اولا درحین تحصیل به برخی موارد اجرایی برخورد میکنیم که بستگی به دید درکارگاه دارد.وثانیا بعد ازفارغ التحصیلی با توجه به سابقه کارگاهی مشغول به کار میشویم.
-اگردرحین تحصیل با کار با خطر پاس نشدن دروس مواجه هستیم. با یه کم برنامه ریزی دقیق میتوان مشکل راحل نمود.
-برای دوره ارشد هم اگه یه وقت خال بذاری راحت میتونی فعالیت کاری رادر کنارش انجام بدهید.مثل خود من.
باسپاس

باسلام به شمادوست عزیزوممنون بابت جوابتان.
یکی ازدوستان من که دردانشگاه دولتی فردوسی مشهدارشدسازه می خواندبه من گفت حین تحصیل اصلا وقت برای کارآموزی وجودنداردواگروقت بیکاری داشته باشم بایدروی پایان نامه ام کارکنم وبعدارشد دنبال کاربروم!بعدارشدهم 24سال سن داریم وهیچ سابقه کارنداریم !!!!!

بازگشت به بالای صفحه

نمایش پستها:   
ارسال موضوع جدید   پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک   Printer-friendly version تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
رفتن به صفحه قبلی  1, 2, 3
صفحه 3 از 3

پرش به:  
شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید
شما نمیتوانید به نوشته های خود فایلی پیوست نمایید
شما نمیتوانید فایلهای پیوست این انجمن را دریافت نمایید