دوره آنلاین طراحی سازه های بتن آرمه در ETABS2016
iransaze.com :: مشاهده موضوع - بحث و تبادل نظر در مورد کنکور ارشد 88
پرسشهای متداول
پرسشهای متداول
جستجو
جستجو
لیست اعضا
لیست اعضا
گروههای کاربران
گروههای کاربران
مدیران سایت
مدیران سایت
درجات
درجات
مشخصات فردی
مشخصات فردی
ورود
ورود
پیامهای خصوصی
پیامهای خصوصی
فهرست iransaze.com » آزمونها

ارسال موضوع جدید   این موضوع قفل شده است و شما نمی توانید آن را ویرایش کرده و یا به آن پاسخ دهید.   تشکر کردن از تاپیک   Printer-friendly version
بحث و تبادل نظر در مورد کنکور ارشد 88 رفتن به صفحه : قبلی  1, 2, 3 ... , 54, 55, 56  بعدی
مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
نویسنده پیام
civil22
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

عضو شده در: 3 خرداد 1387

تشکر شده 7 بار در 7 پست

[وضعيت كاربر:آفلاین]

پست تاریخ: سه‌شنبه 15 اردیبهشت 1388 - 13:17    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

آزاد که رفتن نداره. هدر دادن عمر و سرمایه است. فقط تا چند مرحله تکیمل ظرفیت اعمال می کنند.
اینجور که hooman پیش بینی می کنند افت 9 درصد خواهد بود که خیلی بعید است اما من به 3-4 درصد امیدوارم.

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email
navid-1985
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

عضو شده در: 19 اسفند 1387

تشکر شده 18 بار در 16 پست

پست تاریخ: سه‌شنبه 15 اردیبهشت 1388 - 17:27    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

civil22 نوشته است:
آزاد که رفتن نداره. هدر دادن عمر و سرمایه است. فقط تا چند مرحله تکیمل ظرفیت اعمال می کنند.
اینجور که hooman پیش بینی می کنند افت 9 درصد خواهد بود که خیلی بعید است اما من به 3-4 درصد امیدوارم.

اگه بخواهیم احتمال تقلب را صفر فرض کنیم با یه حساب ساده اگه در سال های قبل شخصی فقط 4 سوال را با تقلب درست جواب می داد 3.33 در میانگین درصداش تفاوت ایجاد می کرد سال قبل این اختلاف میانگین نفر 512 و749 (512-749=237) است

به نظر من با توجه به تیپ سوالات(کاری به سختی وآسانی سوالات ندارم) این که تیپ سوالا ریاضی مثل قبل روتین نبود تحلیل و ومقاومت به شدت محاسبه ای شده بود خاک 2 تا سوال نظر خواهی داشت زبان از خارج از کتاب 504 بود و... من حدود 3در صد کاهش بواسطه تغییر تیپ سوالات و 3 در صد بواسطه 0 شدن احتمال تقلب و در مجموع حدود6 در افت را متصور هستم
نظر شما چیست؟؟؟

بازگشت به بالای صفحه

civil22
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

عضو شده در: 3 خرداد 1387

تشکر شده 7 بار در 7 پست

پست تاریخ: سه‌شنبه 15 اردیبهشت 1388 - 18:12    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

بله، اینکه احتمال تقلب صفر شده بود بسیار به بهبود رتبه داوطلبان کمک خواهد کرد. این امر برای رشته پر تراکمی مانند عمران بسیار تاثیر گذار خواهد بود. تقریبا مطمئن هستم که حداقل سالی 100 نفر با تقلب رتبه های بین 100 تا 1500 می آوردند من خودم در سال 87 شاهد این ماجرا در حوزه خود بودم.
این درصدی که من پیش بینی کردم حداقل افت بود چون احتمال دارد بعد از اعلام نتایج دنیا بر سرمان خراب شود! افت درصدها تا 6 درصد نیز بسیار محتمل است.

بازگشت به بالای صفحه

babak_zimbabve
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

عضو شده در: 16 شهریور 1387

تشکر شده 1 بار در 1 پست

پست تاریخ: سه‌شنبه 15 اردیبهشت 1388 - 20:51    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

به نظر من 7 درصد افت میانگین داریم.

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی
hooman_4025
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

عضو شده در: 6 اسفند 1387

تشکر شده 37 بار در 22 پست

پست تاریخ: چهار‌شنبه 16 اردیبهشت 1388 - 00:28    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

راستش اگه من هم میگم افت درصد حداقل 8-9 درصده علتش اینه که ریاضی و زبانش به کل فرمشون عوض شده بود.
مثلاً شاید پارسال اگه کسی کنکور میداد و زبانش هم مثل بقیه ی درسهاش خوب بود هم زبانش رو خوب می زد و هم بقیه ی درس هاش رو . اما امسال کسی که زبانش خوب بود باید یه وقت ویژه و اساسی روی زبان میگذاشت چون هم 10 تا تست اولش سخت شده بود هم متنش رو یکی کرده بودن . اون کجا که سه تا متن 5 خطی برای خوندن داشته باشی و سه تا سه تا سوالا رو جواب بدی و اون کجا که یه صفحه بهت متن بدن و بعد 10 تا سوال پشت سر هم! اکثر کسایی که متن زبان رو میدیدن یهو میموندن که چکار کنن و خیلی ها قیدش رو زدن!
یکی از بچه های ما که زبانش رو تو پارسه همیشه بالای 70 می زد و رتبه ش تو زبان اکثرا تک رقمی بود می گفت من سه بار متن رو خوندم تا تستا رو جواب دادم یعنی قید یه سری تست رو تو ریاضی و درسای دیگه زده بود تا تونسته بود زبان رو بزنه.
ریاضی هم همه ی اونایی که خوب خونده بودن می دونن که چقدر سخت و وقت گیر شده بود . البته یکی از بچه های همین جا یه نکته ای گفت که درست بود و اونم این بود که اختلاف درصد بین کسایی که ریاضی رو خوب خونده بودن با کسایی که خوب نخوندن زیاد نیست که البته منم نمی دونم چجوری استدلالش کنم!
راجع به تحلیل و مقاومت هم شاید لازم نباشه بگم که سخت تر بودن از پارسال . هم از لحاظ نوع سوالات که تغییر کرده بود هم شیوه ی حل اوناییش که قابل حل بود که وقت گیر تر شده بود .
فقط می مانند خاک و سیالات که هنوز واقعاً برام روشن نیست که از پارسال سخت تر بودن یا راحت تر! سیالات شاید راحت تر شده بود اما باز سوالاتش وقت گیر بودن و باز چند تا سوال غلط انداز داشت و این را حساب بکنید که اکثرا از این همه درسی که امسال نسبت به پارسال سختر شده رد شدن و کلی اعصابشون خرد شده حالا می خوان سیالاتی رو بزنن که احتمالا کمی سوالاش از پارسال معقول تر شده بود .
خلاصه همه اینا رو گفتم که بگم اینا دلیلای منن و البته می دونم که همه ی شما دوست دارید که بیشترین افت درصد رو داشته باشیم!
در جواب دوستمون هم که گفتن 3 درصد برای تقلب پیش بینی می کنن افت درصد داشته باشیم ، به نظر من نسبت درستی رو در نظر نگرفتید . چون سخت بودن کنکور رو فقط 3 درصد دونستید و تقلب کردن یه عده ای رو که ممکنه بین 100 تا 150 نفر باشن (که در نهایت باعث میشه بین 100 تا 150 تا رتبه جابجا بشه ، یعنی حدود 1.5 درصد) رو هم باز 3 در صد دونستید. البته ممنونم از شما چون من به اینکه امسال احتمال تقلب صفر شده اصن فکر نکرده بودم .
دوستان لطفاً به این سوال جواب بدید که :
خاک و سیالات کنکور امسال از پارسال راحت تر بودن یا سخت تر؟ (مثلاً خاک هم سوال آبکی داشت هم سوال غلط انداز. به نظر شما چربش کدوم بیشتر بود؟)
با تشکر..

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email شناسه عضویت در Yahoo Messenger
mehdidelbar1985
عضو جدید
عضو جدید

عضو شده در: 18 اسفند 1387

تشکر شده 0 بار در 0 پست

پست تاریخ: چهار‌شنبه 16 اردیبهشت 1388 - 07:34    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

به نظر من که سلطان خاک دانشگاه خودمون بودم و برای امسال زیر 70-80 درصد رو تصورش رو هم نمی کردم بیاد خاک مثل پارسال سخت بود ممکن ظاهر راحتی داشته اما عین پارسال سوالای مشکل داشت با این فرق که پارسال اون سوالا رو جواب ندادم و منفی نخوردم ولی امسال جواب دادم و منفی خوردم
حالا خودتون فکر کنید که تو این شرایط افت درصد داریم یا خیر؟

بازگشت به بالای صفحه

navid-1985
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

پست تاریخ: چهار‌شنبه 16 اردیبهشت 1388 - 08:31    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

نظر من در مورد خاکSadسال 87)
غیر سوالات 6و7 و17و19 که به طرز فجیعی نا مفهوم بود مابقی سوالات نحوی طراحی شده بود که اگر شخصی فقط مفهوم خاک را گرفته بود از 16 سوال باقی مانده به راحتی14 تای آن را حل می کرد.البته قصد توهین به افرادی که در سال قبل رتبه های بالا آوردن را ندارم مخصوصا که جو امتحان در پاسخ گویی سوالات بسیار موثر است کما این که ممکن است سال آینده پچه بگن ریاضی 88 را به راحتی 12-13 تای آن قابل پاسخ گویی بود
خاک:88
امسال سوالات به نحوی بود که ظاهری ساده داشت و آدم به خود می گفت حیف جواب ندیم اما جواب دادن همانا و منفی خوردن همان Very Happy (شماره سوالا:1و5و6و8و9و13و14)
مخصوصا 1و8

در مورد سیالات 87:
والا من بعد کلی خوندن فکر کنم حدود15 زدم Sad انصافا سنگین بود و جای هیچ گونه دفاعی نذاشت
در مورد سیالات امسال:
من که این قدر برا ریاضی تحلیل مقاومت وخاک انرژی گذاشته بودم فقط دنبال سوالا مفهومی بودم که اونم واقعا سنگین بود به همین علت نمی تونم با سال پیش مقایسه کنم از لحاظ ظرفیت پاسخ گویی واین که استاندارد کنکور بود یا نه!!!

در مورد خاک این روش امتحان گرفتن واقا بدتره چون اگه سخت باشه طرف اون تست را نمی زنه ولی اگه ظاهری آسان داشته باشه علاوه درصد نیاوردن منفی را هم نوش جان می کنید

بازگشت به بالای صفحه

navid-1985
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

پست تاریخ: چهار‌شنبه 16 اردیبهشت 1388 - 08:32    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

mehdidelbar1985 نوشته است:
به نظر من که سلطان خاک دانشگاه خودمون بودم و برای امسال زیر 70-80 درصد رو تصورش رو هم نمی کردم بیاد خاک مثل پارسال سخت بود ممکن ظاهر راحتی داشته اما عین پارسال سوالای مشکل داشت با این فرق که پارسال اون سوالا رو جواب ندادم و منفی نخوردم ولی امسال جواب دادم و منفی خوردم
حالا خودتون فکر کنید که تو این شرایط افت درصد داریم یا خیر؟

خاک را چند زدید؟

بازگشت به بالای صفحه

ali88
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

عضو شده در: 29 مرداد 1387

تشکر شده 11 بار در 9 پست

پست تاریخ: چهار‌شنبه 16 اردیبهشت 1388 - 09:04    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

به نظر شما زلزله دانشگاه علوم و تحقیقات امسال چند نفر شرکت کننده داره ؟ و کلا قبولی در ازمون در چه حدیه ؟؟

بازگشت به بالای صفحه

mehdidelbar1985
عضو جدید
عضو جدید

عضو شده در: 18 اسفند 1387

تشکر شده 0 بار در 0 پست

پست تاریخ: پنج‌شنبه 17 اردیبهشت 1388 - 08:26    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

در مورد سوال navid-1985 من حدود 45تا 50 زدم البته شک دارم بین این دو تا. Exclamation
در مورد سوال ali88 باید بگم همی گرایشها و رشته شهرهای دانشگاه ازاد 15 نفر ظرفیت دارند. Cool

بازگشت به بالای صفحه

نمایش پستها:   
ارسال موضوع جدید   این موضوع قفل شده است و شما نمی توانید آن را ویرایش کرده و یا به آن پاسخ دهید.   تشکر کردن از تاپیک   Printer-friendly version تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
رفتن به صفحه : قبلی  1, 2, 3 ... , 54, 55, 56  بعدی
صفحه 55 از 56

پرش به:  
شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید
شما نمیتوانید به نوشته های خود فایلی پیوست نمایید
شما نمیتوانید فایلهای پیوست این انجمن را دریافت نمایید