دوره جامع طراحی عملکردی - دکتر حسن مقدم
iransaze.com :: مشاهده موضوع - بازار کار برای کسانی که تازه فارغ التحصیل شده اند
پرسشهای متداول
پرسشهای متداول
جستجو
جستجو
لیست اعضا
لیست اعضا
گروههای کاربران
گروههای کاربران
مدیران سایت
مدیران سایت
درجات
درجات
مشخصات فردی
مشخصات فردی
ورود
ورود
پیامهای خصوصی
پیامهای خصوصی
فهرست iransaze.com » بازار کار براي شاخه هاي مختلف رشته مهندسي عمران

ارسال موضوع جدید   پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک   Printer-friendly version
بازار کار برای کسانی که تازه فارغ التحصیل شده اند رفتن به صفحه قبلی  1, 2, 3, 4  بعدی
مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
نویسنده پیام
f_sazeh
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

عضو شده در: 30 تیر 1390

تشکر شده 40 بار در 31 پست

[وضعيت كاربر:آفلاین]

پست تاریخ: پنج‌شنبه 29 تیر 1391 - 21:51    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

در حال حاضر وضع بازار کار با توجه به تحریم ها بشدت خرابه .من خودم جایی که کار میکنم بعنوان کارفرما در پروژه های عمرانی هستم .الان که پیش ما وضع پروژه ها بشدت خرابه و 2،3 پروژه بیشتر نداریم در صورتی که سال قبل حدود 10 تا 15 تا پروژه حداقل 3 میلیاردی داشتیم..بحرحال وقتی اینجا که پتروشیمی و نفت هست اینطور باشه تکلیف باقی جاها مشخصه.پس بین لیسانس و فوق در حال حاضر هیچ فرقی نیست ولی عاقلانه ترین کار اینه که اگه کار گیرتون نیومد حتمان وقتو تلف نکنید و زبان و ارشدو حتمان بخونید.چون شرایط همیشه اینطور نخاهد ماند

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email
mshhf
عضو جدید
عضو جدید

عضو شده در: 22 فروردین 1388

تشکر شده 1 بار در 1 پست

پست تاریخ: چهار‌شنبه 25 مرداد 1391 - 22:47    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

سلام

دوستان کسی می تونه بگه برای اینکه جایی کار گیر بیاریم باید از کجا شروع کرد ؟

چکار باید کرد ؟

البته با این فرض که تازه لیسانس گرفتید و مسلما تجربه ی کاری هم ندارید

متشکر

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی
mohammad77
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

عضو شده در: 4 شهریور 1390

تشکر شده 99 بار در 59 پست

پست تاریخ: پنج‌شنبه 26 مرداد 1391 - 11:19    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

mshhf نوشته است:
سلام

دوستان کسی می تونه بگه برای اینکه جایی کار گیر بیاریم باید از کجا شروع کرد ؟

چکار باید کرد ؟

البته با این فرض که تازه لیسانس گرفتید و مسلما تجربه ی کاری هم ندارید

متشکر

سلام.من نمیدونم دانش اجرایی و تیوری شما درچه حده.اما نظرم اینه که شاید رشته عمران تازه الان برای شما شروع شده.و فقط 40 درصد راهو رفتید.من یکی که اینطوری بودم.برای پیدا کردن کار خوب، باید پارتی خوب یا علم ودانش بالاداشته باشید.وقتی از لحاظ تیوری فول باشی اونوقت متوجه میشی که چقدر راحت مطالب اجرایی رو درک میکنی.امیدوارم کارمناسبی پیدا کنی.

بازگشت به بالای صفحه

تشکر توسط: mshhf
Enginer2014
کاربر فعال
کاربر فعال

عضو شده در: 14 اردیبهشت 1392

تشکر شده 12 بار در 12 پست

iran.gif

پست تاریخ: شنبه 8 تیر 1392 - 00:13    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

سلام.کارشناس راه و ساختمان کارش چیه؟درآمدش چطوره؟سختی کارش چطوره؟

بازگشت به بالای صفحه

benyamin5086
عضو جدید
عضو جدید

عضو شده در: 16 دی 1390

تشکر شده 14 بار در 12 پست

پست تاریخ: شنبه 8 تیر 1392 - 08:51    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

با سلام خدمت تمامي دوستان..بنده به شخصه با گفته مهندس جعفري موافقم.بنده 3 سالي هست كه مشغول به كار هستم..قبلا در يك دفتر مهندسي ودر حال حاضر در مهندسين مشاور ،محاسب هستم..دراين شرايط بازار كار اصلا خوب نيست..ولي يك توصيه به دوستان خودم ومخصوصا كسانيكه تازه فارق التحصيل شده اند:در دوران دانشجويي كسب مهارت در شاخه تخصصي بسيار به آينده شغلي كمك خواهد كرد.سعي كنيد فقط درگير درس به صورت كامل نشويد..از كوچكترين فرصت ها مي توان به كسب مهارت اقدام كرد..حتي اگر فرصت به دست آمده بسيار محدود باشد.گرچه تجربه واقعي را تنها مي توان در محيط كار حرفه اي به دست آورد..خودم يادم هست كه از ترم 3 فوق ديپلم (كارداني) سال 85 به دنبال يادگيري نرم افزارهاي محاسباتي بودم و شكر خدا رفته رفته هدف خودم رو دنبال كردم.ولي باور بفرماييد در حال حاضر شايد 80 در صد دانشجويان ارشد سازه وزلزله محاسبات ونرم افزارهاي مرتبط را به خوبي ياد ندارند كه اصلا خوب نيست..شركت در دوره هاي مهندسي ونرم افزاري بسيار كمك كننده است..گرچه شرايط در حال حاضر خوب نيست ولي حتي دراين شرايط كسي برنده است كه بدون هيچ هراسي از محيط كار وبا توكل برخدا كار رابا تمام سختي هايش شروع كند.موفق باشيد.

بازگشت به بالای صفحه

alireza haghtalab
ناظم انجمن
ناظم انجمن

عضو شده در: 11 اردیبهشت 1388

تشکر شده 2360 بار در 1261 پست

پست تاریخ: شنبه 8 تیر 1392 - 18:47    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

سلام
با این که بارها و بارها اینگونه صحبت ها در سایت تکرار شده و هیچ نتیجه ای حاصل نشده اما بنده یک سوال دارم.
دوستان عزیزم
چرا همه نشستین که یه نفر یه کاری شروع کنه و بعدش با کلی منت و با یه حقوق بخور و نمیر از شما بهره کشی کنه؟
جرا خودتون دنبال راه اندازی یه بیزینس نیستید که چند نفر رو هم نون بدین؟
امیدوارم مثل دفعه های پیش بحث به انحراف کشیده نشه و دوستان پشت سر هم پاسخ ندن که خب حالا ما چه کار کنیم؟
من نمیدونم چکار کنید فقط یکم نگاهتونو یه زندگی عوض کنید
نمیخوام شعار بدم اما تغییر باید از خود شما شروع بشه
امیدوارم متهم به بچه مایه دار بودن نشم
خیلی از دوستان تو سایت کاملا منو میشناسن و میدونن هر چی دارم از دسترنج خودمه
فقط این موضوع منو ناراحت کرد و مجبور شدم اینجا مطلب بنویسم که دیدم دوستان تقریبا همه دیدگاه چندان مناسبی به بازار کار ندارند.

بازگشت به بالای صفحه

تشکر توسط: civil-soil, nuri671, Hanafi, amir91
ata_v08
کاربر فعال
کاربر فعال

عضو شده در: 24 اسفند 1387

تشکر شده 283 بار در 171 پست

iran.gif

پست تاریخ: شنبه 8 تیر 1392 - 19:35    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

سلام

من چند جای دیگه تو همین سایت گفته بودم، ببینید فکر نکنید که چون به شما رسیده اوضاع خراب شده، مهندسین 30 ساله پیش هم وضعشون همین بوده، حقوقای بخور نمیر و یه زندگی کاملا معمولی و از همه مهمتر نداشتن اختیار و امنیت شغلی.

من به خاطر شغل پدرم از 4-5 سالگی با عمران آشنا هستم، کلا تا وقتی که بخواهید به اینو اون نگاه کنید واسه دیگران کار کنید همینه. همین الان که دارم اینو براتون مینویسم مهندسایی سراغ دارم با 30 سال سابقه کار که هنوز که هنوزه این شهر اون شهر دارن میچرخن برا یه لقمه نون.

اگر میبینید کسی به لحاظ مالی و اقتصادی موفقه به خاطر هوش و زرنگی و از همه مهمتر اینه که برا خودش کار کرده.

منظور من این نیست که همه باید برای خودشون کار کنن ولی اگر میخواهید مثل اکثر مهندسا کار کنید زیاد توقع نداشته باشید کلا همینه!!!

بازگشت به بالای صفحه

تشکر توسط: nuri671, Hanafi, HAMMAN, h.bl
nuri671
کاربر برتر سال 89 و 90- همکار علمی سایت
کاربر برتر سال 89 و 90- همکار علمی سایت

عضو شده در: 28 دی 1385

تشکر شده 5133 بار در 1975 پست

پست تاریخ: شنبه 8 تیر 1392 - 20:23    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

با سلام خدمت همکاران محترم

واقعا امروز دلنوشته های خیلی خوبی در سایت درج شده که باعث بسی خوشحالی است.

هم اینجا و هم نوشته همکار خوبمان maryam-2 در این تایپیک :
http://www.iransaze.com/ftopicp-239416.html#239416

وقتی اونها رو انگار داشتم چکیده بیش از 2 سال تلاشم رو در سایت میخوندم که این دوستان بسیار ساده و راحت اونها رو بیان کردند.
واقعا درست نوشته اند و این عین واقعیت و عین زندگی است.

امیدوارم که دوستان بتوانند نهایت استفاده را از این حرفهای درگوشی و خودمانی ببرند .

موفق باشید

بازگشت به بالای صفحه

تشکر توسط: Hanafi, sattari-e, HAMMAN, movaddat
Hanafi
کاربر بسیار فعال
کاربر بسیار فعال

عضو شده در: 26 آذر 1386

تشکر شده 692 بار در 339 پست

iran.gif

پست تاریخ: شنبه 8 تیر 1392 - 20:47    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

به عمل کار برآید...

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email مشاهده وب سایت این کاربر
تشکر توسط: HAMMAN
movaddat
کاربر فعال
کاربر فعال

عضو شده در: 22 اردیبهشت 1392

تشکر شده 117 بار در 80 پست

blank.gif

پست تاریخ: یکشنبه 14 مهر 1392 - 19:37    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

nuri671 نوشته است:
با سلام خدمت همکاران محترم

واقعا امروز دلنوشته های خیلی خوبی در سایت درج شده که باعث بسی خوشحالی است.

هم اینجا و هم نوشته همکار خوبمان maryam-2 در این تایپیک :
http://www.iransaze.com/ftopicp-239416.html#239416

وقتی اونها رو انگار داشتم چکیده بیش از 2 سال تلاشم رو در سایت میخوندم که این دوستان بسیار ساده و راحت اونها رو بیان کردند.
واقعا درست نوشته اند و این عین واقعیت و عین زندگی است.

امیدوارم که دوستان بتوانند نهایت استفاده را از این حرفهای درگوشی و خودمانی ببرند .

موفق باشید
یه حسی به من میگه که با این حرفا مهندس نوری غزل خداحافظی رو انگاری می خوندن امیدوارم شاهد پست های اینچنینی از ایشون تو این سایت بازم باشیم

بازگشت به بالای صفحه

نمایش پستها:   
ارسال موضوع جدید   پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک   Printer-friendly version تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
رفتن به صفحه قبلی  1, 2, 3, 4  بعدی
صفحه 3 از 4

پرش به:  
شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید
شما نمیتوانید به نوشته های خود فایلی پیوست نمایید
شما نمیتوانید فایلهای پیوست این انجمن را دریافت نمایید